ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Амбарица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 26, 27, 28  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х. Амбарица
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Мен Дончо не ме е записвал... Май. Отдавна беше, все тая. Той ме джобеше за ракия ако нося или кашкавал пък ми предлагаше водка в замяна. Един ден ме хвана да му нося дърва. Чешит. Откровено ми е казвал, да му се обаждам че съм аз, да не ме гръмне по грешка. Еми свалиха го с полиция. Сега какво чакат. Ако е виновна жената - има начин който работи за сваляне. Ако не е - да продължава напред и да спираме тука да пишем, а да ходим на планина. Аз лично й обявих бойкот още откакто влезе в пещерата, ама това е по друга линия и не е по темата. Не съм бил на хижата по нейно време, затова си трая и нищо не казвам. Ама то има факти.

Относно записването - най много ме е писала ( всеки път) Дора на Хубавец. Ама аз съм попивка. Колко бири да нося в 60 литрова раница? Другите 10ина от лавката, плюс някоя и друга супа.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Окт 15, 2019 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Малко чалга за предиобедно настроение:
https://www.youtube.com/watch?v=_CRWKTguxNQ
Сря Окт 16, 2019 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Малко чалга за предиобедно настроение:
https://www.youtube.com/watch?v=_CRWKTguxNQ

Punk Punk Punk Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy Jumpy
А така нищо, че не е по-темата Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Окт 16, 2019 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
На видеото Ема Гатева говори след 4мин и 20 сек:
Ема Гатева: "БТС не трябва да взима наеми от хижите в планините"
https://www.youtube.com/watch?v=ArlM85SsXrM

"Спорът за хижа Амбарица ще се решава в съда", според Председателя на БТС:
https://eurocom.bg/news/article/bts-s-licenz-i-bez-dulgove-do-kraia-na-2019-ta?fbclid=IwAR0Q0YAAJqSuTkD0TEc4tPUFi_7xLPRiLrXdGgO1w4Du-v4Crp9Wt-0SF6A

Бай Вълко на хижа "В. Левски" се е почувствеал недобре, свален е в Карлово:
Сря Окт 16, 2019 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Доколкото знам, основание за поставянето на БТС (Български туристически съюз) в графа 9.Предоставени права върху имота на акта за държавна собственост на хижа „Амбарица“ е вследствие на Постановление №171 на Министерския съвет от 1957 г., което още не е отменено. С него се прехвърлят на БТС правата върху хижите.

Някой има ли текста на това Постановление №171 на Министерския съвет от 1957 г., че търсих в интернет и не можах да го открия?





____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Все пак е нещо в тази връзка
https://www.btsbg.org/novini/otkrito-pismo-ot-blgarski-turisticheski-syuz
Чет Окт 17, 2019 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ppenev



Регистриран на: 15 Апр 2013
Мнения: 17
Местожителство: сливен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
Какво е състоянието на пътеката и маркировката х. Яворова лъка - х.Амбарица?
Може ли да се достигне с автомобил /нормален/ до х. Яворова лъка?
В двете посоки, с бърз ход. може ли да се направи за 5 до 6 часа?
Пет Окт 18, 2019 8:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
- добра, всички провизии на хижата стигат по този маршрут
- ако си го прежалил и те пуснат на входа на водохващането - може, иначе го оставяш на Смесите(обръщалото, където свършва асвалта)
- може, в зависимост от физическата ти подготовка и колко време почиваш
Пет Окт 18, 2019 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Заради чума по свинете в м.Смесите (след ВЕЦ Черни осъм) е въведено КПП за дезинфекция на туристи и МПС.
Има дежурен с един пикап, който е пълен с разтвори за дезинфекция.
От Смесите до х.Яворова лъка с кола не е добра идея. Има коловози от камионите с дърва. Движат се в колона от 3-4 камиона
След х.Яворова лъка в дясно, по пътя край р.Малка Крайовица, след това по синята маркировка излизаща на основната пътека за хижата.
Хижа Яворова лъка не работи -отпред има работеща чешма в дясно от входа. Чешмата в гората по синя маркоровка също работи.
За 1 ден качване и слизане -тегаво е, поне 6-7 часа ходене в двете посоки...
Пет Окт 18, 2019 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
миналия уикенд нямаше никой, който да дезинфейцира, нито в събота, нито в неделя...
Пет Окт 18, 2019 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Глиганите са развили имунитет срещу чумата, но еволюцията трудно ще им даде бронежилетки.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак

Последната промяна е направена от Tito на Съб Окт 19, 2019 12:19 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Окт 18, 2019 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ppenev



Регистриран на: 15 Апр 2013
Мнения: 17
Местожителство: сливен

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Ви за информацията!
Пет Окт 18, 2019 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Markas



Регистриран на: 08 Окт 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Тая тема що така опустя?Що помия се изля тука....някой от всезнайковците няма ли да сподели накъде духа вятъра на Амбарица Very Happy Very Happy Very Happy Що "юристи" се изказаха , сега няма кой един ред да напише.... що така-споделяйте Very Happy Very Happy Very Happy
Съб Окт 26, 2019 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Markas написа:
Тая тема що така опустя?Що помия се изля тука....някой от всезнайковците няма ли да сподели накъде духа вятъра на Амбарица Very Happy Very Happy Very Happy Що "юристи" се изказаха , сега няма кой един ред да напише.... що така-споделяйте Very Happy Very Happy Very Happy


Има 23 страници мнения, т.е. много е далеч от опустяване.

Кой каквото имал да каже - казал. Ако имаш да добавиш нещо свързано - давай. Ако не, ходи да мажеш боровинково сладко по мекиците и недей да тролиш повече.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Окт 27, 2019 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ами дето се казва - няма новини. Духовете бяха разбунени от "протеста" (което беше всъщност проява на подкрепа, защото не беше ясно срещу какво се протестира), всеки си изказа мнението за и против и какво намира за най-важно в случая. Дискусия не се получи много, но се изясниха позициите...

Хижа "Амбарица" продължава да работи по позната схема - много успешно и без да плаща наеми, демек в нарушение на договора. Успя да изкара и тази златна есен Ема горе.

След като на 19.09 на заседание на УС на БТС се е взело решение да се заведе дело срещу Ема Гатева, и е било изпратено писмото, подканящо я "незабавно да освободи и предаде на БТС хижа "Амбарица"" нищо друго не се е случило и при тях. Може би чакат дължимата сума (наеми + лихви) да се трупа през сравнително мъртвия зимен сезон и да си я поискат по съдебен път на пролет? Smile А може би си чакат да мине извънредното ОС през следващия месец?

Между временно видях едно съдебно решение на дело, заведено от умрялото (разбирай фалирало) врачанско дружество, с цел да се докаже, че "Алпийския дом" е негово, а не на държавата. Съдът обаче е решил, че въпросния Дом (под скалите, на прохода Вратцата) е държавна собственост. Решението не само, че се четеше трудно, но и беше много овъртолено в членове и алинеи, та моят беден ум не можа да схване основната идея... Въобще не твърдя, че случаите са еднакви, но може би и по такива причини в БТС не бързат с делото срещу Ема...
Вто Окт 29, 2019 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Има малко неприятни новини от х.Амбарица...
Някакви момчета с кросови мотори са се качвали до хижата и са заплашвали Емилия да освободи хижата.
Имало е малко екшън - към момента се прави проверка от Парковата охрана за уточняване на случая.
Сря Окт 30, 2019 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 26, 27, 28  Следваща
Страница 23 от 28

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov