ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Поредните еднокнижници се изкъпаха в Рислките езера

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Поредните еднокнижници се изкъпаха в Рислките езера
Автор Съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 95
Местожителство: ГА701

Мнение Поредните еднокнижници се изкъпаха в Рислките езера Отговорете с цитат
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/mazhe-se-izkapaha-v-edno-ot-sedemte-rilski-ezera

Нямам думи за поредната олигофрения, причинена от лифто-псевдо-туристи!

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Пет Окт 18, 2019 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Ми, може би вече е дошло време там на всяко езеро да има охрана?!
Като ти бръкнат в джоба ставаш по-внимателен какво вършиш.

На Седемте езера ходи шарен свят - едни с най-добри чувства крачат възторжено по изровените пътеки с българското знаме,
а други са достигнали високото вглъбени единствено в това да постигнат най-доброто си селфи.

Миналото лято, слизайки от Раздела, още от пътеката видях, че две момчета се къпят в Окото.
Беше юли, беше жега, почивен ден, много народ вървеше нагоре-надолу.

Като пристигнах на езерото, една млада майка с бебе в кенгуру вече сипеше срещу момчетата всевъзможни обиди и им каза,
че ще се обади на паркаджиите да ги глобят.

Момчета бяха македонци и разбираха добре какво им говори.
Те и отвръщаха без да са агресивни и излязоха от водата, но останаха учудени защо е забранено да се "банят"
в езерото като е жега?

Истина е, че има хора които не са наясно със забраните, защото не се интересуват и дори не четат поставените
табели. Те са там, защото всички ходят на Седемте и сякаш е мода да си на Седемте?
За тях - градски или Национален Парк, все тая! Capitulate

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пет Окт 18, 2019 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Принципно
Поръсвам си главата с пепел, но е по-силно от мен. Слаб ми е ангелът, просто, като ме напече жегата, дори през октомври. Никога не ползвам миещи в-ва.
Ма не обичам публика, че предпочитам дибидюс.

Йоан 8:7:
Но като продължаваха да Го питат, Той се изправи и им каза: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък по нея.


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Окт 18, 2019 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Само да не пикат вътре

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Окт 19, 2019 2:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Айдеее и Ристе се е къпал в езерата, само внимавайте,че с тая навалица може и гъбички да се завъдят. Oops Oops

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Окт 19, 2019 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1508
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Не са само еднокнижници. Познавам и един доктор, който често го прави.
Не бих се наврял в езерата, просто защото е забранено, а ме мързи да споря непрекъснато със закона.
Имам твърде смътна представа с какво ще навредя на Бъбрека, ако стъпя в него, след като съм виждал десетки езера, в които са нагазили крави и никой не се възмущаваше.
Има хора, които се възмущават от плацикането, но са убедени в правото си да опънат палатка, където е забранено и т. н.........
Съб Окт 19, 2019 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Много странно как за 2-3 години къпането в езерата на Рила се превърна в основно престъпление срещу природата?!?
И какво озлобление се наблюдава към тези "престъпници"...

И аз като Ицо го праввя, точно по същия начин. Може би щото сме израснАли на Искъро, и студената рилска вода ни е позната и любима?

Естествено, че на Езерата вече не става, аз се къпя за кеф, а не за да правя сеир на няколко стотин човека. Вече просто гледам да няма никой около мен.
То вече и на Езерата гледам въобще да не ходя, и без мен има достатъчно много хора там през лятото...

А ако се оценят вредите от някой, който се е натопил в планинско езеро, и се сравнят с тези с джиповете и шейните, или тези дето бият козите, или постоянните биваци и огньове във високата планина - едва ли първите ще са най-значителни. Ще добавя и "колегите" водещи в планината групи от по 30-40-50 човека, като обикновено участниците в тях нямат планинарска грамотност (иначе не биха се записали в такава група), а "колегата" няма как да следи за действията им и да им повлияе на културата.

И по повод на кравите, чието присъствие се увеличава всяка година във високата планина - на тях никой не им пречи (то и няма как да стане) да газят и сер.т в което езеро си поискат. Едва ли нарушават по-малко микробиологическите характеристики на планинските езера от някой, който е влязал да се разхлади...
Съб Окт 19, 2019 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Че и детето учим ... Мечката се мие, чисти, във поточета сребристи, има ли за тебе пречка, да постъпваш като мечка?
Повечето тук сме нарушители на тази забрана, ние предпочитаме рекички и поточета, но и на езера не се цупим. Че и риба ловим, където е разрешено.
Аман от природозащитници.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Окт 19, 2019 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
...
Имам твърде смътна представа с какво ще навредя на Бъбрека, ако стъпя в него, след като съм виждал десетки езера, в които са нагазили крави и никой не се възмущаваше.
.....


Хм, да си поръся и аз главата с пепел - аз пък съм ходил по Бъбрека. Седя и се мая - това забранено ли е?



_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Окт 20, 2019 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На Бъбрека е забранено, на Окото не Laughing
2011г ли е си ходил? Имаше голяма навалица тогава горе, като свиреха езерата и Близнака и горните от него се ходеше добре.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Окт 20, 2019 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov