ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
:) (вицове и други подобни)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 164, 165, 166  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
:) (вицове и други подобни)
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: До сълзи Отговорете с цитат
Планинец написа:
Alina написа:
Very Happy

https://www.facebook.com/alexander.steinberg.98/videos/2160926373954290/


Clap

Като студент в София участвах в бутане на трамвай на Петте кюшета, ама нямам видео доказателство Very Happy

Дилетанти...
Я съм бутал Икарус автобус хармоника на 31-ви декември по тъмно вечерта, по лек баир, у снег, в Долни Пасарел, някъде 1997-99-та.
Титаничен спомен си остана...
Таааа - не съм джедай от вчера Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Окт 20, 2019 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания

------

Моите геройства са по-скромни. Като е млад и неопитен човек - какви ли не ги е вършил.

В далечната, не помня коя, година с една приятелка за първи път ще ходим на Рила, че баща ми нали е член на Йога асоциацията - ходеше всяка година и бяхме слушали, слушали за езерата и техните ходещи хора там горе!

Та, влизам в един популярен навремето клуб и задавам безброй въпроси. Търпеливи и готини хора - отговориха ми.
Идва лятото, планували сме всичко - влак до Костенец, бус до Самоков, бус до Говедарци. Оттам, евентуално, на стоп до Гьолечица и пеша до х. Вада.

Минавам предният ден да видя дядо на село и той като научи къде ще ходим сами, първо ме нахока, после ми напълни 2 торби пълни със зарзавати. Домашно гледани червени чушки - педя големи, сладки, домашно овче сирене, домашни огромни розови домати... мням!
Един познат ми даде палатка - от старите, с железните колове - това нещо не мога да го нарека рейки.
Друг познат ми даде от ония тумбестите раници. Оттогава не обичам да вземам неща назаем.
Мама изкопа отнякъде един спален чувал, с който щях да умра от студ и в крайна сметка спахме от втората нощ в хижата.

Тръгваме на другият ден двете - с общо 7 чанти/раници багаж! Много са, и тежки! Решаваме, че за да не загубим нещо, ще броим всеки път като се качваме и слизаме някъде. Междувременно, купих пъпеш или диня, не помня точно, щото... си ги обичам.

Влакът закъсня! Чакай, чакай... дойде, но спря само за 20тина секунди. Бяхме се разбрали, че аз ще скокна вътре първа и тя ще ми подаде багажа, и като го качим един по един всичкия ще се качи и тя. Обаче - аз скачам първа, вкарвам 2 чанти с мен. Тя хвърля още 1 чанта... и влакът тръгва, без да ни изчака да се качим и 2-те с целия ни багаж. Само успях да и извикам в движение - "Ще те чакам на Пазарджиииик!!!" Та, слязох на Пазарджик и я чакам да дойде със следващия влак. Тогава нямаше мобилни телефони - комуникация никаква.
Тя дойде, метнах и моята половина от багажа - и на Костенец всичко вече беше ок - буса до Самоков, буса до Говедарци .. и като се почна едно мъкнене като магарета на целия този багаж - ужасттт!!! Добре, че мина един камион по някое време и ни натовари като картофи отзад - Благодарско! И така стигнахме до х. Вада. Дотук добре. Ами сега!?

Имаше едни хора с коне ни предложиха да ни качат и нас и багажа до горе, или поне багажа, ама ние отказахме, че не бяхме го предвидили като разход, а и искахме да си го направим "Както си трябва!"

До х. Ловна всичко беше О.К. и нагоре към Новата Хижа като почна един баир - няма край! И все по-стръмен става! А ние драпаме нагоре с някакви си 7 части багаж!

Първо заминаха краставиците. След тях чушките.Цяла торба с прекрасни, огромни, сладки, червени чушки - готови да бъдат напълнени с домашното овче сирене. Принципът беше - мечките и те са хора, и те трябва да ядат!
После заминаха доматите - носих, носих, носих... и не издържах. Скъса ми се едната дебела презрамка на голямата тумбеста пълна догоре, с вече не помня какво, раница. Вързахме я, с не помня какво, но доматите заминаха първо наполовина. После замина и другата половина!
Еми, нали мечките и те са хора и те трябва да ядат!

По някое време дръжката на раницата така се скъса, че вече май не ставаше за шиене - нямах толкова грамадна и дебела игла и конци.
Тюхкаме се там как ще я носим, то не беше останало вече много, но си е диг нагоре... Едни момчета ни се притекоха на помощ - единият ми взе раницата, от която изкарахме някои неща и ги сложихме в найлонови торби, които носих аз, а той върза раницата с остатъка в нея отгоре на неговата раница и каза, че ще се видим горе. Така и стана - те бяха по-бързи от нас 2-те. Благодаря!

Издрапахме до х. Рилски езера с - 2 торби, т.е. вече бяхме със само 5 раници и торби/чанти/палатки.
Само да кажа, че пъпеша/динята си изнесох до горе! Приоритети! На всеки са различни, моите вървяха така.


Последната промяна е направена от Alina на Пон Окт 21, 2019 2:46 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Пон Окт 21, 2019 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ице, ти убаво си бутал икаруса, ама той как реагира? Щото да знаиме дали расказваш тука вицове или реялности... Smile
Пон Окт 21, 2019 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Лошо, Алина, лошо.
Пон Окт 21, 2019 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Турист пита в едно село:

- Чичо, имате ли тука някаква атракция за туристите?

- Имахме, чичовото, но се омъжи. Wink Croc

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Окт 21, 2019 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ДИАНА написа:
Турист пита в едно село:

- Чичо, имате ли тука някаква атракция за туристите?

- Имахме, чичовото, но се омъжи. Wink Croc


Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Окт 22, 2019 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Некой ше обесни ли горния виц че не стана ясно.... Smile
Вто Окт 22, 2019 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение ОбЕснения на "Мургана" Отговорете с цитат
09.11.
Вто Окт 22, 2019 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение ЗА СЛОЖНОСТТА НА ЗАКОНИТЕ Отговорете с цитат
Улупи каза:

Когато те съгледах, срази ме Камадева. Смили се, момко хубав, над влюбената дева.

Наричам се Улупи. Измъчвана от бога на любовта, заставам пред тебе в изнемога

и моля те, о сине на Кунти: обладай ме. Самотна съм. Утеха в страданието дай ми.

Арджуна каза:

Не знаеш, о русалко, о хубавице мила, че царствена повеля на мен е отредила

въздържане за цели дванадесет години. Закон е туй за мене, додето срокът мине.

Бих искал да изпълня молбата ти, русалко, но аз не съм излъгвал дори за нещо малко,

та камо ли закона да взема да престъпя. Кажи дали ще мога така да сторя, скъпа,

че тебе да зарадвам, но туй да не събаря ни даже да подронва законите на царя?

Улупи каза:

Потомъко на Панду, и аз, и всички люде отдавна знаем кой си и кой те тук прокуди.

Да бъдеш целомъдрен дванадесет години — с туй брат ти Юдищира наказа те, о сине

на Кунти, затова че си влязъл ненадейно при брат и при съпруга, когато те семейно

били уединени. А бяхте се заклели,

че който туй извърши, изгнаник ще е цели

дванадесет години. И с право те прогони мощта неумолима на клетви и закони.

Но няма да пострада от сливането наше законът, о пандава, това да те не плаши.

Защото към закона от памтивека спада дългът да се помага на оня, който страда.

За помощ аз те моля, самотната русалка, и ти според закона помагаш на страдалка.

А даже и донейде законът да пострада,

ще бъдеш пак достоен за прошка и награда,

защото ще възвърнеш живота ми, Арджуна: отхвърлена от тебе, смъртта си ще целуна.

Целувай, обладавай снагата, обладана

от твойта хубост, момко. Къде ли ще се дяна,

отблъснеш ли ме? — Мъртва простирам се тогава. А знаеш, че законът най-първо повелява

човекът да спасява живота на човека. Спаси ме, избави ме от явна гибел. Нека

законът да намери в ръцете ти на мъж закрилника си, както било е неведнъж.

Помагал си на скръбни, помагал си на бедни, на всеки, който само печално те погледне.

И аз сега прибягвам към твоята защита: закрилнико мъжествен, стори и мен честита.

Вейшампаян каза:

Аржуна беше трогнат от сълзите и стона. Изпълни й молбата, почитайки закона…
Вто Окт 22, 2019 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
За любителите на задачки:



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Окт 25, 2019 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
За любителите на задачки:



Ох, още не се сещам. Laughing Laughing Laughing

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Чет Окт 31, 2019 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ех, че избори! Така се омешаха леви и десни, че вече са деви и лесни!

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Ное 05, 2019 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
"Криви политици се изправят с права лопата!"
Александър Бел

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Ное 06, 2019 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В началото Бог сътвори небето и земята.
Земята бе покрита с броколи, карфиол и спанак, и плодове най-различни: червени, жълти, оранжеви и всякакви, и животът на Адам и Ева бе здрав и дълъг.
И сътвори Сатаната сладоледа „Делта” и кашкавала.
И попита Сатаната Адам: „Искаш ли да си хапнеш?”
И Адам му отговори: „Да!”
И добави Ева: „И аз искам! Два сладоледа!”
...И наддадоха Адам и Ева всеки по 3 килограма.
И сътвори Бог киселото мляко, за да съхрани Ева фигурата си такава, каквато я харесва Адам.
И сътвори Сатаната бялото брашно, маята и захарта, и ги смеси.
И Ева мина от размер 42 на 50.

И каза Бог: „ Яж с апетит тази зелена салата от моята райска градина!”
И каза Сатаната: „ И добави дресинг с майонеза и синьо сирене, хапвай чеснови питки и пий Coca-Cola.”И след вечерята Адам и Ева отпуснаха коланите.

И каза Бог: „Давам ви свежи зеленчуци за здраво сърце и зехтин студено пресован.”
И сложи Сатаната на масата капама, печено прасе и панирано пиле.
И подскочи холестерина на Адам и Ева до небесата.

И сътвори Бог картофи, запечени без масло, с повишено съдържание на калий и други полезни ингредиенти.
И обели Сатаната картофи, наряза ги на тънки резенчета, изпържи ги в маслена баня, посоли ги щедро и ги нарече „чипс”.
И качи още килограми Адам, а Ева получи целулит.

И сътвори Бог маратонките и ги даде на децата си, за да стопят излишните килограми.
И даде Сатаната на Адам и Ева кабелна телевизия с дистанционно, за да не се напрягат като превключват програмите.
И Адам и Ева се смееха и плачеха срещу светещият екран, и си обуха анцузи с ластик на корема.

И даде Бог на Адам и Ева постното месо, диетичните продукти, и кълновете, за да не приемат много калории.
И сътвори Сатаната McDonald's, и бургери Big Mac.
И попита Сатаната Адам: „ Искаш ли и пържени картофи, и бира?”
„Да ! – отговори Адам – Голяма порция! И няколко бири!”
И получиха Адам и Ева инфаркт!

И въздъхна Бог, и създаде байпаса.
И усмихна се Сатаната, и създаде здравната каса.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Ное 07, 2019 12:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Изборни Надежди )) Отговорете с цитат
Баба Славка:

- Взех бюлетината, влязох в тъмната стаичка,

търкам, търкам - нищо не печеля! Think

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пет Ное 08, 2019 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 164, 165, 166  Следваща
Страница 106 от 166

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov