ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Здрасти Димчо,
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Здрасти Димчо,
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Здрасти Димчо, Отговорете с цитат


Месец октомври е "паметен" за всички ни. Както и всеки друг месец, щом го живееш "паметно".
Планинарският форум, който по незнайни за мен причини хулиш, беше наистина "чудесен форум, с много информация, много членове, където се пишеше всичко, касаещо планинарите". За всеобща радост, обаче, той се развива в различни посоки и днес е още по-всеобхватен "чудесен форум, с много информация, много членове, където се пишеше всичко, касаещо планинарите" . Все повече потребители намират в него нужната им информация или място за споделяне на общи интереси. Естествено, има и такива, които търсят трибуна да натрапват собствената си значимост, прекрачвайки границите на нормалното общуване, излизайки от добрия тон. И тук вече се проявява способността на форумната администрация да поддържа този тон. Смятам, от позициите на човек, залагащ на медиацията при спорове, че се справят твърде добре, а нарастващият брой потребители през годините доказва това. Част от тази администрация познавам, друга не. Даже имах предложение преди време да се отвори възможност да си пишем направо в "Кошче"-то.
През октомври 2018 ти не си напуснал Форума- ти не можеш да напуснеш Форума, ти си продукт на Форума и основата на това, което се опитваш да правиш, е поставена именно във Форума. Това че следиш детайлно кой, какво, в каква тема е написал не означава, че си напуснал- напротив, приближил си се толкова, колкото не си бил и преди. А че отговаряш на форумните публикации по разните социални мрежи и групи, също означава, че милееш за своя Създател.
Недоумявам защо са ти необходими тези ретроградни коментари. Ако правиш нещо- бий се в гърдите и викай: "Аз съм Човекът Предводител, Пътеводител, Повелител!", а не :"Те са маскари!" Това е губеща тактика, показва ни го тридесетгодишния преход от незнамкъде към незнамкъде.
Не намирам лошо в това да искаш да правиш бизнес, практикувайки любимо занимание, малцина сме богоизбраните, на които ни се е случило. Полагай усилия в правилна посока, определяйки точните корективи и това може да се случи и на теб.
Прав си, че някои заблуждават другите- доброволчеството предполага даване на пари, а не вземане, но както казваш- това си е техен проблем. И на едните и на другите.
Пък и кой говори за доброволчество изобщо.
Темите, които със съжаление громиш, за урановите мини, за срещите и др., показват, братко планинарю, че място за среща във Форума намират и такива хора, от чието мислене нашето такова отстои на парсеци. Ама тъкмо това е интересното и като се срещнете някъде после, било на пътека или на софра, /а как да се запознаеш ако няма такава/ да се докоснеш до чуждото мислене заради човека, а не заради това, което можеш да изкараш от него. Ценното за мен във форумното общуване, а и извън него е, че опознавам качествени хора, някои до ниво "Верни Другари", което е мой трети приоритет в живота след "Здравето на Децата" и "Добруването на Жената".
Пък историята щяла да покаже. Димчо, толкова сме малки прашинки и сме за толкова кратко, че ако се надяваме историята да покаже правотата на делата ни....
В духа на гореизказаното, Димчо, поканвам теб и твоите нови/стари сподвижници на Старопланински курбан на хижа "Мургана" на 09.11.
Ще се пробвам да се пльосна или май се казваше постна и във фейса.

Твой планинарски брат
Цецко.
Вто Окт 22, 2019 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Не знам защо, ама като видях това "Димчо" и контекста на написаното, се сетих за един откъс от книгата на Жорето. Описва се как бай Илия поканил Маджо да се разправят за някаква далавера в петролния бизнес. Маджо, от немай къде, взел и Димата Руснака. Оня веднага се заял с Павлов, и Маджо, за да не стане още по-зле, му казал: "Димчо, що не поизлезеш навън, че тука с батко Илия ще си поприказваме за времената в спортното училище, а на тебе май няма да ти е интересно..."
Вто Окт 22, 2019 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение исторически личности Отговорете с цитат
Абе Владе, това са исторически личности, описани в литературата.
Ние тук сме микроелементи.
Вто Окт 22, 2019 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ще си направя Фейсбук да знаете, какви работи изпискам. Very Happy
Вто Окт 22, 2019 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: исторически личности Отговорете с цитат
tzezko написа:

Ние тук сме микроелементи.


Това е много добро! Ще го цитирам, при необходимост. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Окт 22, 2019 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Писъци Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
............какви работи изпискам. Very Happy


Ше "изпискаш" ти, като ти изпием винцето!
Вто Окт 22, 2019 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Изпискам, изпускам то все тая.
Първо изпискваш после изпускаш..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Окт 22, 2019 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Не мой да пиете толкоз колкото вино имам.
Та да си дойдем на думата, какво и по колко да взема? /бяло, червено, розе- то времето ще е май само за червенко/
Ама на гръб нема да Ви мъкна виното- аз пия бира.
Може Латексчето / "Лахесис" никога вече няма да я напиша така/ да го качи до горе ако иска пеш с по две 10 литровки отстрани на раничката, аз не мога, стар съм.
Вто Окт 22, 2019 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение И бяло, и бяло... Отговорете с цитат
….Че как ще осъществявам иначе пълноценно Втория си Принцип- Верую в живота- "Добруването на Жената"?

А за мъкненето- ще те причакам на Кашана.
Вто Окт 22, 2019 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Не мой да пиете толкоз колкото вино имам.
Та да си дойдем на думата, какво и по колко да взема? /бяло, червено, розе- то времето ще е май само за червенко/
Ама на гръб нема да Ви мъкна виното- аз пия бира.
Може Латексчето / "Лахесис" никога вече няма да я напиша така/ да го качи до горе ако иска пеш с по две 10 литровки отстрани на раничката, аз не мога, стар съм.

Айде сега лъснах и в темата за някакъв човек, за който даже не бях чувала до преди малко. Че и провокации даже, Изходе. Razz Латексчето пие в умерени количества и каквото не може да извлачи на гръб до горе, не консумира и не ползва. А винцето, не че за доброто на групата няма да мога да извлача 10-15 литра до хижата, но по-добре на Цецко да го нахързулиш като така и така ще прекарва “материал“...то и моите хрущялчета не са за една сбирка само.
Вто Окт 22, 2019 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Истински планинари Отговорете с цитат
Лахесис написа:
………….. каквото не може да извлачи на гръб до горе, не консумира и не ползва...……...


Който си носи- яде....
Вто Окт 22, 2019 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: Здрасти Димчо, Отговорете с цитат
tzezko написа:
... толкова сме малки прашинки и сме за толкова кратко...

Абе ти да не четеш Махабхарата, я виж колко е сходно с Адипарва, гл. 84:
Мъдрецът проумява:
съдбата всемогъща
живота направлява
или го преобръща.
До тая мисъл който стигнал е,
томува ясно, че не бива
в немилост да тъгува,
тъй както и при милост
премного да се радва,
защото тя, съдбата,
за всичко точи брадва.
Вто Окт 22, 2019 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Тцъ! Отговорете с цитат
Не бе, Владе, не чета, пиша нещо подобно. Very Happy
Вто Окт 22, 2019 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Има множество известни на историците и науката случаи, когато няколко могъщи интелекта работят паралелно в едно и също направление, без непременно да знаят един за друг ...
Вто Окт 22, 2019 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Има множество известни на историците и науката случаи, когато няколко могъщи интелекта работят паралелно в едно и също направление, без непременно да знаят един за друг ...

Поанкаре и Айнщайн - първият положил основите на теорията на относителността, а вторият я публикувал и обрал лаврите. Днес почти всички са чували за Айнщайн, но малцина знаят кой е Поанкаре...

Уикипедия - Анри Поанкаре




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Окт 22, 2019 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov