ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сканирани туристически карти.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Сканирани туристически карти.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Сканирани туристически карти. Отговорете с цитат
Попаднах на сканирани туристически и др. карти както на европейски планини, така и на африкански, азиатски, американски ТУК
Присъстват и такива на Рила, Пирин, Родопи, Витоша, Стара планина и др.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Сря Окт 09, 2013 11:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Яну 13, 2009 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didara



Регистриран на: 18 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
Тук можете да видите и свалите сглобена карта на пирин от сайт който я предлага в малко квадратче в което можете да местите положението със стрелки. Аз си поиграх да я сглоба Very Happy

_________________
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!
Чет Юни 18, 2009 12:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Дааам, картата на Искър тур. Главнишки чукар кефи ... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 18, 2009 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
и аз да се включа


Централна Стара Планина
Троянски Балкан


Централна Стара Планина
Пеещи Скали - Кръстец

Чет Юни 18, 2009 9:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Привет Smile
Да не пускам нова тема, та затова тук...
Кого трябва да убия, за да намеря тази карта на Троянски Балкан? Предполагам, това е изданието на ПСС - Троян и тамошното картографско поделение на армията. Планирам една разходка от Ехо до Соколна, картата ще ми свърши чудна работа. Нещо не я виждам из нета, да нахлузвам цървулките и да ги почвам разните стени, екстреми и тем подобни?
Сря Мар 17, 2010 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако говориш за картата на Троянския балкан от поста преди теб, на нея си е написано че е издание на ПСС - 1997 г. Новата за която пишеш не е излязла още, до колкото знам.

_________________
Мартин
mmartinov.com
Сря Мар 17, 2010 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Е тази горе не ти ли върши работа?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 17, 2010 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Да, за тази от предишния пост, дългата армейска ръка пипнала и нея, доколкото разбрах. Тази 1997г. не ме зарежда с прекален ентусиазъм, но нали още вярвам в чудеса, надявах се някой да е видял те точно нея да продават някъде. Smile
Ако пък не, черно-бяла на А3, ще докладвам после върши ли работа така. Smile
Сря Мар 17, 2010 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Имам една друга хартиена 1:50000, оформена като книжка. Май се различава от това горе ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 17, 2010 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Stosto



Регистриран на: 19 Мар 2010
Мнения: 12

Мнение Карта на Рила Отговорете с цитат
Здравейте,
поиграх си да сглобя сканираната карта на рила от първия пост. На някои места парчетата не паснаха много добре, за което съжалявам, но картата не е сканирана особенно кaдърно. Все пак, като цяло върши работа.

Линк:

http://rapidshare.com/files/367489190/Rila-scan.jpg
Сря Мар 24, 2010 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stosto



Регистриран на: 19 Мар 2010
Мнения: 12

Мнение Karta na Pirin Отговорете с цитат
Преди време открих в нета сканирана карта на Пирин. Картата е на Картография ЕООД от 1996г.


http://rapidshare.com/files/419544167/Pirin_map.rar.html


Последната промяна е направена от Stosto на Пет Сеп 17, 2010 11:45 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Мар 24, 2010 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Тия карти са добре известни - но не бих ти препоръчал да ги ползваш. По-добре разчитай на новите карти на Домино за Рила и Пирин. Според мен те са най-адекватни на топонимиката в тези две планини.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 24, 2010 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Карта Западни Родопи Отговорете с цитат
Аз пък си поиграх да сглобя тази на Западни Родопи от линка на Ристе. Ето я в JPEG2000 формат (PNG-то е 75МБ и няма особена разлика в качеството):

Карта Западни Родопи

Също не е прекрасно изпълнение заради некачественото сканиране и пословичният ми мързел, но като за ориентир върши работа. Някой опит с тази карта между другото (най-вече маркирковките има ли ги още)? Надявам се е не е като изпълнението на Средна Гора, което граничи с престъпление.

Ако някой хвърли линк за Източни Родопи (цяла или на парчета) ще съм му много благодарен.

П.П. Тази сутрин се събудих с неприятната мисъл, че това всъщност е около половината карта и явно неслучайно - надолу към Триград и Доспат нищо няма.
Пон Юни 28, 2010 1:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Re: Карта Западни Родопи Отговорете с цитат
TheGrave написа:
Аз пък си поиграх да сглобя тази на Западни Родопи от линка на Ристе. Карта Западни Родопи


Западни Родопи

Пет Юли 16, 2010 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Re: Карта Западни Родопи Отговорете с цитат
kibik написа:
TheGrave написа:
Аз пък си поиграх да сглобя тази на Западни Родопи от линка на Ристе. Карта Западни Родопи


Западни Родопи


Toва е само част от Западни Родопи като гледам...

Тази ли карта е най-доброто на пазара, защото мисля да си я взема ( на Картография).
http://books.balkanatolia.com/c/sl-b/cid-259/p-p/id-21804/turisticheska-karta-na-zapadni-rodopi-m-1-100-000.html

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Съб Юли 17, 2010 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov