ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Липсващи листове от ЕТК 1:5000
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Липсващи листове от ЕТК 1:5000
Автор Съобщение
domelius1983



Регистриран на: 21 Юли 2019
Мнения: 11

Мнение Липсващи листове от ЕТК 1:5000 Отговорете с цитат
Здравейте,

виждам, че от ЕТК липсват няколко листа в района на Априлци (връх Марагидик, хижа Плевен).
Ето за тази област говоря:

https://kade.si/#BG5K=12/2786814.2/5277425.63/0

От друга страна, на сайта на кадастъра тези листи са налични, но не могат да се уголемяват, тъй като стават на едни лилави квадрати.
https://kais.cadastre.bg/bg/Map

Дали има начин да се изтеглят/добавят?

Благодаря!
Сря Окт 30, 2019 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Липсващи листове от ЕТК 1:5000 Отговорете с цитат
domelius1983 написа:
Дали има начин да се изтеглят/добавят?

За жалост не разполагаме с липсващите листове. Евентуално би могло да бъдат закупени от АГКК.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Окт 30, 2019 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Re: Липсващи листове от ЕТК 1:5000 Отговорете с цитат
domelius1983 написа:
Здравейте,

виждам, че от ЕТК липсват няколко листа в района на Априлци (връх Марагидик, хижа Плевен).
Ето за тази област говоря:

https://kade.si/#BG5K=12/2786814.2/5277425.63/0

От друга страна, на сайта на кадастъра тези листи са налични, но не могат да се уголемяват, тъй като стават на едни лилави квадрати.
https://kais.cadastre.bg/bg/Map

Дали има начин да се изтеглят/добавят?

Благодаря!


На картата на АГКК са си нормални и се уголемяват.
Чет Окт 31, 2019 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз като гледам тоя картен лист го няма в Кадастъра: https://www.kade.si/#BG5K=15/2707176.19/5106996.24/0
Чет Окт 31, 2019 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ивчо не знам къде гледате и как, но на мен ми излизат тези листове дето на Вас не излизат. Някой път зарежда по бавно картата в АГКК или изчакваш или на ново пробваш.
Чет Окт 31, 2019 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ивчо не знам къде гледате и как, но на мен ми излизат тези листове дето на Вас не излизат.

Ще дам един пример с околността на х. Плевен. Най-голямото увеличение, на което се вижда тя в https://kais.cadastre.bg/, при мен поне, изглежда така:



Макар и да личат някои по-едри обекти, на това ниво картата не е читаема в подробности.

При опит за зареждане на следващи нива с по-голямо приближение се визуализира следното:



Това вероятно е признак за липсващи данни.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Окт 31, 2019 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
При мен си излизат както трябва. никога не съм виждал такива квадратчета.????
Възможно ли е понеже имам регистрация .......малко вероятно според мен. Доста ползвам услугите на АГКК досега не съм виждал такива квадратчета при макс увеличение.
Чет Окт 31, 2019 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
В момента погледнах около х. Плевен където е писал Ведрин излиза всичко дори сградите ги оцветява в кафяво овчарници и т.н. номер има сградата всичко както трябва.излизат площ на имота собственици всичко както си трабва. На макс приближаване няма проблем.
Че даже и туристическите пътеки са нанесени Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Окт 31, 2019 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
В момента погледнах около х. Плевен където е писал Ведрин излиза всичко дори сградите ги оцветява в кафяво овчарници и т.н. номер има сградата всичко както трябва.излизат площ на имота собственици всичко както си трабва. На макс приближаване няма проблем.
Че даже и туристическите пътеки са нанесени Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

А логнат ли си в сайта с твой потребител и парола? Какъв browser ползваш?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Окт 31, 2019 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ведрин и лонгнат ми ги показва и нелонгнат. за х. Плевен специално не съм си влезнал в профила брпаузера е , Mozilla Firefox,
Не си спомням как се качват тук снимки за да ти пратя да видиш какво виждам аз
Чет Окт 31, 2019 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ведрин и лонгнат ми ги показва и нелонгнат. за х. Плевен специално не съм си влезнал в профила брпаузера е , Mozilla Firefox,
Не си спомням как се качват тук снимки за да ти пратя да видиш какво виждам аз


Маркирай от лявото меню само опцията "Едромащабни топографски карти (ЕТК)" и виж дали се вижда картата. Това, което обясняваш се вижда при опциите по подразбиране "кадастрална карта и регистри" и "информационно-административна карта"
Чет Окт 31, 2019 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rasate



Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
На сайта http://gis.mrrb.government.bg/ съседните карти на хижа Плевен ги дава с голяма яснота, а на хижа Плевен при същото увеличение изчезва. Явно ги няма в такъв мащаб.
Чет Окт 31, 2019 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
EXIIIT написа:
Ведрин и лонгнат ми ги показва и нелонгнат. за х. Плевен специално не съм си влезнал в профила брпаузера е , Mozilla Firefox,
Не си спомням как се качват тук снимки за да ти пратя да видиш какво виждам аз


Маркирай от лявото меню само опцията "Едромащабни топографски карти (ЕТК)" и виж дали се вижда картата. Това, което обясняваш се вижда при опциите по подразбиране "кадастрална карта и регистри" и "информационно-административна карта"


Прав си стават квадратчета на ЕТК. Аз си мислих, че при станалите хора това се получава при опция ККР
Пет Ное 01, 2019 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Влизам без никава регистрация в кадастъра от Мозила. Изображенията на ЕТК си работят добре при мен при Ягодина, но там си липсва един картен лист на запад от селот, в който е и половината с. Чала.
Пет Ное 01, 2019 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
ilievvli написа:
EXIIIT написа:
Ведрин и лонгнат ми ги показва и нелонгнат. за х. Плевен специално не съм си влезнал в профила брпаузера е , Mozilla Firefox,
Не си спомням как се качват тук снимки за да ти пратя да видиш какво виждам аз


Маркирай от лявото меню само опцията "Едромащабни топографски карти (ЕТК)" и виж дали се вижда картата. Това, което обясняваш се вижда при опциите по подразбиране "кадастрална карта и регистри" и "информационно-административна карта"


Прав си стават квадратчета на ЕТК. Аз си мислих, че при станалите хора това се получава при опция ККР


Ще е интересно ако се влезе с платения профил в кадастъра дали ще е също положението.
Ако е така, то тогава и в кадастъра липсват тези листове от ЕТК.
Пет Ное 01, 2019 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov