ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че цялата ви дискусия за жените трябва да бъде преместена във "Вицове и други подобни".
Като сте по разликите...нали правите разлика между сам и самотен?
В планината, както навсякъде, има достатъчно хора, които не ги слуша главата. Това се изразява при мъжете и жените по различен начин просто. Правенето на простотии и правото да се пречукаш, както говорихме по-нагоре по повод момчето от Олимп, е право на всеки човек (или жена, vladoff), а що се отнася до размера и броя на простотиите, то мъжете определено водят класациите в планините. Това се доказва даже и само като чете човек постовете във форума. Всеки прави простотии. Те би трябвало да намаляват с натрупания опит, но по наблюдения това не става. Въпрос на късмет е, че с повечето нищо не се е случило. Затова има правила, които трябва да се следват без изключение, защото ще направиш някоя глупост 100 пъти и на 101 път ще си заминеш.
И ходели жените сами...Ами защо да не ходят?...По принцип никой не трябва да ходи сам, но колко от вас са ходили сами...предполагам всички (в това число и аз) и това се случва по ред причини и съображения, които имате и вие, когато сте тръгвали сами. Просто и това трябва да е премерено.
А по отношение на “по-освободеното“ поведение на някои представителки на нежния пол...ами...всекиму своето, както се казва, а и на това имат точно толкова право, колкото всички. Вас ако ви е страх от мечки, не ходете в гората Wink
От всичките коментари някак се почувствах пратена в кухнята до печката. Very Happy Винаги съм намирала за много забавно, когато мъжете се поддадат на придобития си импулс да учат жените как да живеят и как да се държат, въпреки че са мнооого далече от истината. Изобщо...комуникация трябва да има и не само комуникация, ами и чуваемост и тогава има и разбиране. Wink
Пет Ное 15, 2019 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
...колко от вас са ходили сами...предполагам всички (в това число и аз) и това се случва по ред причини и съображения, които имате и вие, когато сте тръгвали сами...

Аз -- нито веднъж сам. А ходя често от 5-6 годишен и вече съм над 50... Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Ное 15, 2019 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
По принцип никой не трябва да ходи сам....


Защо, по чий принцип?

Сега излезе, че съм и безпринципен, то не стига и другото... Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Ное 15, 2019 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Аз -- нито веднъж сам. А ходя често от 5-6 годишен и вече съм над 50... Smile

Блазе ти, че си си намерил хора и то явно подходящите хора! Smile

mislesht написа:
Защо, по чий принцип?

Сега излезе, че съм и безпринципен, то не стига и другото... Tooth


Правила за безопасност. Че не се ходи сам, ти се набива в главата от малък (поне на мен), а не само от ПСС по телевизията като стане някой сакатлък.
А дали си принципен...ти си знаеш Laughing
Пет Ное 15, 2019 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Сам се ходи, когато другите не могат. Но пък се избира сравнително лесен, познат маршрут и във ВХВ - винаги хубаво време. Така риска от инцидент е достатъчно малък, но все пак го има.
От друга страна понякога нещото просто се случва. Такъв е живота.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Ное 15, 2019 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Сам или не - нито едно от двете не може да се подкрепи с категоричност. Всеки човек, всяка проява и т.н. са сами за себе си...
Историята помни много случаи на нещастия с членове на групи, за които на практика е било все едно дали са били с група или сами /например случая с Червената локва/Козница/, но и много други.../ Важното е друго - да си наясно, че в крайна сметка си сам за себе си, а ако нещо се случи, не бива да страдаш от убеждението, че ако покрай теб има хора, това на 100 % означава спасение...Така и с екипировката ще внимаваш, и с походката, и с времето, и с още куп фактори...
Моите лични впечатления са "неутрални". Не мога да кажа кое е по-добре. Напоследък ходя изключително сам, разписах дори няколко зимни изкачвания в Северния Джендем съвсем сам, не усетих да е било по-различно от когато съм замъквал там някого. Един приятел, когото никога няма да мога да достигна по психопатия, се канеше да катери ръба Пьотере сам, но не знам в крайна сметка дали успя. Всъщност има много неща, които човек почти няма начин да направи, когато не е сам. Всеки влак си има пътници. По-важното е човек да не се надценява и разумно да се поставя в "своята" група, категория и т.н.
Пет Ное 15, 2019 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
vedrin написа:
Аз -- нито веднъж сам. А ходя често от 5-6 годишен и вече съм над 50... Smile

Блазе ти, че си си намерил хора и то явно подходящите хора! Smile

Пожелавам всекиму!

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Ное 15, 2019 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
vedrin написа:
Аз -- нито веднъж сам. А ходя често от 5-6 годишен и вече съм над 50... Smile

Блазе ти, че си си намерил хора и то явно подходящите хора! Smile


И на мен никога не ми се е случвало да тръгна сам. Миналата година трябваше с един колега и приятел да правим заедно Боровец - х. Грънчар - Рибни езера - х. Мальовица - х. Иван Вазов - Калините - Паничище. Точно 3 дни преди да тръгнем и той се отметна. Реших, че тръгвам сам, но ... жена ми не беше на това мнение. На бързо се чу с бабите и дядовците, събра си раничката и каза "Кога тръгваме?". Тогава малкият беше на 11 месеца. Това и беше първия няколкодневен преход и първият въобще преход след раждането на малкия.

Ако тръгна един ден сам, то най-вероятно ще е на някое от Е-тата. Просто ми е трудно да си намеря човек със същите психични отклонения, както са моите. А и съгласете се, че не може да се ходи с всеки.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Ное 15, 2019 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Влади, разсмя ме. Благодаря ти. Всъщност само веднъж препоръчах на теб първите три, щото много ме впечатли с някои неща, а пък други двама форумни приятели ги питах кво са чели, като смятах и смятам, че дори и една глава от начало докрай от коя да е книга би била много сериозно постижение. Това е. Иначе да, може да се каже, че според единия разказ първо е създал уиндоус виста, а пък след това уиндоус седем Smile. Сиреч е по-добре да си траем, щото казват (разни зложелатели), че вистата не е за хвалене Smile.

Мила Лахесис, имам чест да те информирам, че настоящата тема, където с удоволствие узнавам, че си благоволила да изложиш своето абсолютно принципно и единствено правилно становище досежно важни планинарски въпроси е замислена като конкурент на тема „вицове и подобни“. За съжаление май май темата „вицове и подобни“ направо я изядохме и конкуренция няма да има повече. Явно дотук бяха демокрацията и пазара. Та поради туй смятам горното ти предложение за неуместно и дори правя контрапредложение – цялата тема „вицове и подобни“ да бъде преместена тук, а ти да станеш основен автор Smile. Позволявам си да остана в твърде нетърпеливо очакване на следващите ти включвания осветляващи надигнатите въпроси за поука на всички форумци и гости на форума.

Светликс, номерът е този, с когото си в планината или другаде не да има твоите „психически отклонения“ – това би било хем контрапродуктивно, хем тъпо и скучно – ами да си пасвате.
Пет Ное 15, 2019 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Влади, разсмя ме. Благодаря ти. Всъщност само веднъж препоръчах на теб първите три, щото много ме впечатли с някои неща, а пък други двама форумни приятели ги питах кво са чели, като смятах и смятам, че дори и една глава от начало докрай от коя да е книга би била много сериозно постижение. Това е. Иначе да, може да се каже, че според единия разказ първо е създал уиндоус виста, а пък след това уиндоус седем Smile. Сиреч е по-добре да си траем, щото казват (разни зложелатели), че вистата не е за хвалене Smile.

Мила Лахесис, имам чест да те информирам, че настоящата тема, където с удоволствие узнавам, че си благоволила да изложиш своето абсолютно принципно и единствено правилно становище досежно важни планинарски въпроси е замислена като конкурент на тема „вицове и подобни“. За съжаление май май темата „вицове и подобни“ направо я изядохме и конкуренция няма да има повече. Явно дотук бяха демокрацията и пазара. Та поради туй смятам горното ти предложение за неуместно и дори правя контрапредложение – цялата тема „вицове и подобни“ да бъде преместена тук, а ти да станеш основен автор Smile. Позволявам си да остана в твърде нетърпеливо очакване на следващите ти включвания осветляващи надигнатите въпроси за поука на всички форумци и гости на форума.

Светликс, номерът е този, с когото си в планината или другаде не да има твоите „психически отклонения“ – това би било хем контрапродуктивно, хем тъпо и скучно – ами да си пасвате.


Драги ми Смехурко,
бързах да ти пиша, че изглежда не разбираш-
планините отдавна са и женско царство.
Та не бързай мигом с мен да се препираш
по въпросите за женско планинарство.

Не съди, се казва в дебелата книга.
Всеки търси кеф.
Важно е да има интрига.
Пък някои стават за смех.

Лудостта по всеки човек ходи,
по мъже и жени аналогично.
Пък дали този, тази по баирите броди
съвсем не намирам проблематично.

За едно нещо право ти давам.
С планинарското другарче трябва да си паснеш.
Затова аз на акъла на никой вече не приставам.
Планината явно учи те като характер да израстнеш.

А въпросите за силния и нежния пол
са вечен спор и философска тема.
Отношенията им са един огромен карамбол.
А животът им предначертана схема.

Разбери, че мъжът без жената не може,
а жената от него получава гастрит.
И както сътворил ги е Дядо Боже-
едни жени са Ева, а други Лилит.

Поздрав най-сърдечен!
Твой приятел вечен:
Патиланка
Wink
П.П.
Не съм права винаги, но почти винаги, само да уточня 😁
Или както се казваше в един виц:
Men to the left, because women are always right Wink
Съб Ное 16, 2019 12:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до Лахесис: Много показателен коментар. Благодаря ти.
Съб Ное 16, 2019 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Добре, ама се оказва, че дори да накапеш там с квито капки трябва кученцето пак го налазват ония гадинки... Ама те щели да избягат.... да, ама не бягат, ами се впиват в него.... Лошо. Разни гривни дали помагат? И после да речем вече ги махнеш някак си, дали хайванчето не се е заразило с нещо, след като те са престояли по него дълго? Щото то не може да си каже... Как се справяте с това...?
Да, верно е, че както казват класиците най-добре е куче и жена и че ако все пак не може и двете по-добре куче поради поне сто и една причини, ама при всичките му преимущества, то има и един огромен недостатък: не се оплаква и не мърмори и съответно не можеш да се погрижиш за него... Лошо, другари планинари, лошо.
Нед Ное 17, 2019 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Когато имах пари давах щедър бакшиш, в което и заведение да седнех. Затова и всички келнери много ме обгрижваха. Сега обаче вече съм шейх без галабия. Фалирал. Не съм вярвал никога, че ще изпадна до този хал. Разбира се ще ми речете че вашият приятел Х. от директор е изпаднал до надничар.
Пон Ное 18, 2019 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Обадих се по телефона на една стара колежка да й пожелая за много години и да я попитам за някаква съвместна работа а тя ми затвори с думите: хващаш ме на вратата, ще говорим друг път. Нали разбирате госпожата вече няма нужда от мен, уредила се е, взема 2000 евро на месец плюс премиялните, но в някакъв момент панаирът ще свърши и тогава ще видим...
Впрочем мнозина мои стари колеги, облагодетелствали се от мен по различни начини, сега като им поистах помощ се отнесоха към мен цинично. ... Няма значение....
Вто Ное 19, 2019 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
https://trafficnews.bg/absurdi/sakandal-dotsent-reklamira-dobavki-koito-boian-petrov-161015/
Ни срам ни свян... Уж образовани хора, а лъжат като дърти ци*ани...
Сря Ное 20, 2019 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 22 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov