ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Web базираната версия на BGMountains
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Web базираната версия на BGMountains
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Брей, откога ползвам тази карта а въобще не знаех че има толкова много функции. Аз си я ползвах като хартиена, а то работата била много добра. Благодаря на създателите. Исках да попитам тази карта може ли да влезе в някое приложение в офлайн режим, интересува ме някакво айфон приложение.
В този ред на мисли защо се ползват маршрути? Не е ли по лесно просто да си гледаш локацията на картата докато вървиш ? Предполагам това става с мобилното приложение през сателита ?
Вто Окт 29, 2019 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Брей, откога ползвам тази карта а въобще не знаех че има толкова много функции. Аз си я ползвах като хартиена, а то работата била много добра. Благодаря на създателите. Исках да попитам тази карта може ли да влезе в някое приложение в офлайн режим, интересува ме някакво айфон приложение.
В този ред на мисли защо се ползват маршрути? Не е ли по лесно просто да си гледаш локацията на картата докато вървиш ? Предполагам това става с мобилното приложение през сателита ?


http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=12462

Аз ползвам успешно онлайн версията офлайн.
Не съм се интересувал дали има за айфон.. търси някой софтуер дето подържа "custom tile server"

Относно траковете , аз ги ползвам когато съм минал някъде и едвам съм хванал минаването... втория път ако имам трак , просто ще го следвам.

Успех

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Вто Окт 29, 2019 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Нещо не мога да намеря свестен апп за айфон. Тук има едно приложение, но нещо не се получава импорт-а. На базата на тяхната документация, май няма да стане Sad

http://help.avenzamaps.com/customer/en/portal/articles/2936861-importing-a-map-ios-
Вто Окт 29, 2019 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Нещо не мога да намеря свестен апп за айфон.

Може би Guru Maps (предишно име Galileo Offline Maps). Вероятно е възможно посредством MOBAC да бъде подготвена извадка от https://kade.si/ за даден район, която впоследствие да бъде използвана в Guru Maps в offline режим. Освен това е споменат и "Custom map sources support (including multi-layer sources)", което ще да е удобен начин за ползване в online режим:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Guru_Maps

Би било полезно ако някой ползва това приложение под iOS да сподели опит във форума, тъй като от време на време се появяват питания за подходящ софтуер под iOS.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Окт 29, 2019 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
kaloyanv написа:
Нещо не мога да намеря свестен апп за айфон.

Може би Guru Maps (предишно име Galileo Offline Maps). Вероятно е възможно посредством MOBAC да бъде подготвена извадка от https://kade.si/ за даден район, която впоследствие да бъде използвана в Guru Maps в offline режим. Освен това е споменат и "Custom map sources support (including multi-layer sources)", което ще да е удобен начин за ползване в online режим:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Guru_Maps

Би било полезно ако някой ползва това приложение под iOS да сподели опит във форума, тъй като от време на време се появяват питания за подходящ софтуер под iOS.


За съжаление, тези апп-ове не предоставят тази възможност. Дефакто те имат предефинирани соурсове и дори да искаш да добавиш custom map тя пак те води към страници, в които може да избереш някаква но не може да импортнеш
Вто Окт 29, 2019 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Аз използвам Guru Maps с kade.si . Да не е в офлайн режим, но кешира достатъчно и мен ме устройва. Доста добре се е представяло това приложение дори и в гористи местности, когато съм без гарминския гпс.
Съб Ное 02, 2019 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
начертах си маршрут и го записах във формати .gpx и .kml , но и двата не се отварят в OZIEXPLORER... Sad
Чет Ное 14, 2019 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sk67 написа:
начертах си маршрут и го записах във формати .gpx и .kml , но и двата не се отварят в OZIEXPLORER... Sad

Записан по този начин GPX файл действително не се отваря в OziExplorer (може би защото записаното е route, а Ozi очаква track). Същите данни записани в KML формат обаче се отварят успешно в OziExplorer (тествах с версия 3.95.6f).

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Ное 14, 2019 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Пак не става.
При мен версията е 3.95.4s
Прегледах файла през notepad и ми изглежда различен спрямо други gpx и kml...
Чет Ное 14, 2019 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sk67 написа:
Пак не става.
При мен версията е 3.95.4s
Прегледах файла през notepad и ми изглежда различен спрямо други gpx и kml...

Една възможност за заобикаляне на тази трудност е да бъде използван GpsBabel за трансформиране на файла в разбираем за дадена версия на Ozi формат.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Ное 15, 2019 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря,
тези дни пробвах и с https://www.gpsvisualizer.com/
също се получава - конвертира GPX в GPX, като изходният файл винаги по подразбиране е GPX track
Все пак може би е добре и в "kade si" да се добави тази възможност.
Нед Ное 17, 2019 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Лисец Отговорете с цитат
https://www.kade.si/#map=16/2512875.92/5205081.5/0

На този линк се вижда пътят с една голяма серпентина, която води до връх Връшник. Вижда се също и един директен път, по-стръмен, който съкращава серпентината - е, този път не съществува буквално. Може на някой да е полезна тази информация.

Иначе по южните склонове на Лисец има доста черни пътища (някои съвсем новопрокарани), които не са нанесени на картата. Донякъде личат на Google Maps Satellite view.
Вто Яну 28, 2020 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Лисец Отговорете с цитат
Dimov написа:
https://www.kade.si/#map=16/2512875.92/5205081.5/0

На този линк се вижда пътят с една голяма серпентина, която води до връх Връшник. Вижда се също и един директен път, по-стръмен, който съкращава серпентината - е, този път не съществува буквално. Може на някой да е полезна тази информация.

Иначе по южните склонове на Лисец има доста черни пътища (някои съвсем новопрокарани), които не са нанесени на картата. Донякъде личат на Google Maps Satellite view.

Благодаря, създадох билетче за тези подобрения.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Яну 28, 2020 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rich



Регистриран на: 30 Юли 2013
Мнения: 35
Местожителство: Кюстендил

Мнение Лисец Отговорете с цитат
Директният път всъщност е част от газопровода и затова още не е обрасъл. С високопроходима машина се минава по серпентината. Обозначената Чавкина махала всъщност е Бойкова махала. Това което е останало от Чавкина махала се намира на 300- 400 м на югозапад от Бойкова (южно до директния път)
Вто Яну 28, 2020 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Re: Лисец Отговорете с цитат
Rich написа:
Директният път всъщност е част от газопровода и затова още не е обрасъл. С високопроходима машина се минава по серпентината. Обозначената Чавкина махала всъщност е Бойкова махала. Това което е останало от Чавкина махала се намира на 300- 400 м на югозапад от Бойкова (южно до директния път)


Личи се, че някога е имало нещо, гората е отсечена с ширина десетина метра. Но в момента е абсолютно непроходимо - много храсти, тръни и треви с човешки ръст и нагоре. Истинско мъчение е да търсиш къде да стъпиш и да се провреш, в някакъв момент влязох в гората, но и там е много обрасло. Ако имах и малко съмнение, че всъщност аз не съм намерил пътя, не бих си позволил да го споделям, бих си замълчал за да не объркам някого.

На връщане минах по серпентината - чак в северния й край има един нов път, който съкращава малка част от нея.
Вто Яну 28, 2020 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 13 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov