ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Драгалевци - Черни връх - Драгалевци 11.11.07

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Драгалевци - Черни връх - Драгалевци 11.11.07
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Драгалевци - Черни връх - Драгалевци 11.11.07 Отговорете с цитат
Здравейте Very Happy
Голям ветрилник е тия дни по високото, и то точно събота и неделя Laughing Май времето обича да предизвиква хората... хм.
Плановете за ходене, обаче си останаха. Тая седмица с Жоро и Вангел смятахме да отидем до Белмекен, да пообиколим района там. Минаха да ме вземат малко след 18 ч от нас, през OMV - то да заредим, и потеглихме. Още не бяхме излезли от София и Вангел се обади до спортната база, да потвърди резервацията - там бяхме решили да нощуваме. Администраторката, на която попаднахме, обаче ни препоръча да не ходим, защото пътя бил затрупан, виелица голяма, а снегорина още не можел да мине. Ние слушахме и не можехме да повярваме на ушите си. И тъй, отбихме в страни и взехме да умуваме накъде да поемем. Звъннах на Дидо, който беше на Пирин, там положението също не беше читаво. На Средна гора, при останалата тайфа, същото. По Родопите не сме ходили много, та не знаехме къде ще е най-добре да отидем и дали има колова маркировка. Осоговската планина... и от нея се отказахме. Върнахме се с идеята в неделя да направим едно ходене до Черни връх - очертаващата се виелица не ни изплаши, все пак Витоша ни е под носа Smile
И тъй, в 7 ч в неделя, Вангел мина да ме вземе и каза, че Жоро се отказал, поради здравословни проблеми. Минахме да пием по едно кафе и чай в OMV-то, и потеглихме. Малко преди 8ч оставихме колата на Драгалевци - долната станция на седалковия лифт. Сложихме гетите, а якетата натъпкахме в раниците - долу беше сравнително топло. До "Бай Кръстьо" ходихме 1 ч, там се спряхме да купим една малка водичка, щото се оказа, че не бяхме взели никаква. На моменти слънцето се показваше, на моменти ставаше мрачно, но истинския екшън се очертаваше горе, на платото.

На "Бай Кръстьо"


слънчеви ласки:


До горната станция на лифта - пак 1 ч. Там преди да излезем от гората, се спряхме да облечем якетата. До там почти никой не срещнахме, само лай се чуваше в далечината. Явно постепенно сме настигали хората по-напред, защото като излязохме на горната станция, срещнахме няколко души - самостоятелни и по двойки, тръгнали нагоре.


На откритото вече започнаха яката виелица - която ни заслепяваше, като хвърляше непрестанно твърди частици сняг в лицето и очите ни, мъглата, и преспите сняг, в които на места затъвахме до коляно, а на други и цял крак пропадаше. Пред нас имаше един - двама души, чиито стъпки виждахме и следвахме отвреме на време, в други моменти ги губехме и правехме оглед на района, с цел по-малко затъване.





Явно бях във форма, защото не се спряхме никъде за почивка, освен спиранията за някоя и друга снимка, и тъй полека лека набирахме височина. Слънцето се показваше понякога иззад някой облак и ни показваше красотата на пейзажа, ама на мен не ми беше до снимки много.
Движим се нагоре, доста преди да стигнем коловата маркировка:




Още по-здраво задуха, когато излязохме на зимния път и коловете. През повечето време Вангел беше напред и правеше пъртина. Понякога аз се опитвах да изляза пред него, да правя аз, но въпреки желанието ми, той не ми позволяваше дълго време и излизаше пред мен. Когато стигнахме коловете, вече бях доста изморена, гърба ме болеше от непрестанното превиване напред, врата ми беше схвана- и той от напрежението да държа главата приведена. Опитвах се да разбера колко още ни остава до върха, но мъглата, която ни обгръщаше, не се помръдваше. Опитвах се да видя номерацията на коловете, но бяха скрити от замръзнал в причудливи форми сняг. Започнах да изпитвам зверски глад, но сникърса в джоба ми най-вероятно щеше само да ми строши зъбите. Сутринта с кафето, бях хапнала една малка препечена филийка със сирене, но тая енергия отдавна я нямаше. Чудех се как се справя Вангел, той се оказа, че не беше хапнал нищо от предния ден, беше само на кафе...
Най - накрая видях номерацията на коловете, бяхме на 41-я преди върха. Исках да седна и да си почина. Ама нямаше как. Усещах как намалих темпото доста, на моменти едвам правех няколко крачки и спирах. ТОва, че Вангел беше отпред и продължаваше да се движи, ми даваше сили. На 30-я кол преди върха видях, че и той доста се е изморил - беше се поспрял да почине, но от стойката му разбрах, че му е доста трудно. Реших да походя аз малко отпред, та той малко да почине. И тъй до 20-я кол някъде, когато ме настигна и отново пое напред. Беше ясно, че до върха остава още малко. На постройката на лифта преди върха се спряхме да пием малко вода, да вкараме нещо в организма. Част от водата беше станала лед, но пихме няколко глъдки. Тогава погледнах часовника на ръката на Вангел, показваше 13.30, но се оказа, че всъщност е по-рано - 12.30 - просто не беше върнал времето назад Laughing
Постройката за момента ни заслони, самата тя беше доста обледенена. Снимах обаче съоръжението до нея:


Тръгнахме пак, до хижата оставаха 5-10 мин най-много. Най-накрая успяхме да я видим и се запътихме към чайната. Отпред пред сградата вятъра ни шибна още по здраво, а на стълбите едвам успях да се кача. Беше истинско облекчение, когато отворихме вратата. Хижарите вътре малко се изненадаха, защото не очакваха в това време да дойде някой. Вътре, освен тях, имаше и двама души с куче. Пийнахме чайче, по 2 чаши на мен и на Вангел, хапнахме бобче, починахме си и към 14 без 15 поехме надолу. Мъгла вече нямаше, освен на върха, напред се виждаше София и върховете по Стара планина. Вятъра, обаче, продължаваше да си вие и да ни съпровожда до долу.
Гледки от пътя надолу:






Слязохме до Голи връх доста бързо, в 15.10. Без да спираме за почивка, продължихме надолу. При колата часа беше 16.15. Very Happy
И тъй, напълно удовлетворени и доволни, поехме към къщи...
Това е засега
До скоро дъра-бъра
Пон Ное 12, 2007 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Мхм. Някои си напалихме печките и се кътахме на топло по къщята. Rolling Eyes Така ще е идните месеци. Confused

Нека да е лятоо... тра-ла-ла
Пон Ное 12, 2007 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Айде да идва по-бързо тва лято, че аман от Bad Mood
Пон Ное 12, 2007 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Laughing
аз го искам повече и от вас, това хубаво време и лятото... ама...
Пон Ное 12, 2007 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Здаво ходене беше. Поне 10 пъти ми идваше да обърна посоката, ама пусти му инат... "Изстисках батериите до зуко"- благодаря на Катеринка за "тягата" в точния момент. "Бутнал си бариерата" каза по-късно сина ми. И си е така. И преди Черни връх е бил тегав, но този път горе си беше зверилник. Удовлетворение от борбата със себе си- това ще ми остане от вчера...
Пон Ное 12, 2007 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Браво Wink Истинско геройство си е да извадиш фотоапарат при такива условия. Добра разходка, следващия път и аз ще трябва да съм с вас Laughing
Пон Ное 12, 2007 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Андон



Регистриран на: 08 Яну 2007
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Нека да е Зима Отговорете с цитат
Какви печки, какви дърва, какви 5 рубли?
Хайде вече да идва истинската Зима, за да дойде и нашето време най-после - Зимното! Да извадим снегоринките и да се радваме на най-далечните и прекрасни гледки, а именно през Зимата. SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

Отделно трябва и традицията със спането по иглута и дупки да продължим. Тази Зима ще е малък юбилей - 5 поредна иглу-година. Smile

А лятото нека стои далече. Много горещо, не е за Бели Мечки!
SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

_________________
Човекът е Човек, когато е на път!
Пон Ное 12, 2007 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам прогнозите май ще ви "огрее" за дупки и иглуване. Laughing Че арктичния въздух предлага яки гледки спор няма иначе. Cold
Вто Ное 13, 2007 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Мда предполага и червени питиета със силни мезета Croc
Вто Ное 13, 2007 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov