ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 189, 190, 191  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Сега остава да кажете, че същия кемпер е бил и пред хотел Руен в събота срещу неделя … Паркирах точно до него и се поздравихме с насядалите хорица до него.

Той ще е с този стикер неможеш го обърка, куче нямаше ли до тях?

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Сеп 30, 2019 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение пак Родопа и Орехово Отговорете с цитат
Отново в Орехово, лежерна съботна разходка до Малево. По широк и хубав като паркова алея път стигнахме до Чукъл, където разбрахме произхода на името му
Вместо по пряка пътека към култовата малевска кръчма Черните дяволи, се принудихме да следваме имагинерно по-малко обрасъл път на запад към Койловското дере. Оказа стар и издълбан на места в скалата път. И затрупан с дървета и раски.
Койловското дере беше страхотно, реката се губи под земята и се появява след малко като буен извор, срещнахме смок-мишкар и слепок.
Всички табели и знаци с рехава синя маркировка бяха почистени и укрепени.
малко снимки



_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Окт 01, 2019 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Краище: три граници (12.10.2019 г.)


Нед Окт 13, 2019 7:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
19 октомври и 20 октомври - връх Зекирица 1734 м, първенец на Лакатишка Рила:


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Вто Фев 09, 2021 4:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Окт 22, 2019 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Краище: три граници (12.10.2019 г.)


Изневерил си на Родопите Laughing , но все пак е погранично ходене.
П.П. Хубави снимки

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Окт 24, 2019 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Предизборно на 26.10.2019 г. - с КПДМ на връх Двуглав и Злия зъб (специални благодарности на алпинистите Петър и Ангел, че ме осигуриха с въже на слизане, за да е слизането ми по-спокойно, най-вече за моите спътници).

Повече подробности – в подробния пътепис http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13890.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Окт 26, 2019 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Следизборно в неделя 27.10.2019 г. - Черни връх (1695 м) в Осоговска планина:

Повече подробности – в краткия фотопис: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=136807#136807.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Окт 27, 2019 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Патарешка поляна - Стара планина. Отговорете с цитат
Патарешка поляна.

https://photos.app.goo.gl/UWxr6aTzVoydLw2W8
Между другото има обява, че търсят хижар на хижа Узана.
Пон Окт 28, 2019 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
ivailo.hr написа:
Краище: три граници (12.10.2019 г.)

.......................................................

Изневерил си на Родопите Laughing , но все пак е погранично ходене.
П.П. Хубави снимки


Е, аз на Родопите често им изневерявам. Далече са като за съботно-неделно. Като за еднодневно ходене от София, част от западната граница е идеална. А и избягвам да ходя по известните туристически маршрути, които са пренаселени. Ей го на - на Вихрен, Кончето и Ботев все още не съм стъпвал, ама и не страдам от това. На Мусала два пъти съм ходил и двата не по моя идея - единият път с двама приятели, а другият да помогна на един приятел.


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Пон Окт 28, 2019 9:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Окт 28, 2019 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Е, аз на Родопите често им изневерявам. Далече са като за съботно-неделно. Като за еднодневно ходене от София Краището е идеално. А и избягвам да ходя по известните туристически маршрути, които са пренаселени. Ей го на - на Вихрен, Кончето и Ботев все още не съм стъпвал, ама и не страдам от това. На Мусала два пъти съм ходил и двата не по моя идея - единият път с двама приятели, а другият да помогна на един приятел.

Другият път с адаша ти като ходим към Ботев ще те викаме Wink

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Окт 28, 2019 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение кв. Радецки - м.Узана - в.Малуша - кв. Радецки Отговорете с цитат
Вчерашния съботен ден бях намислил да направя една разходка, тръгваща от кв.Радецки на гр.Габрово, по синята маркировка и велотрасето, до м. Узана, а от там да изкача в. Исполин, в.Тузлата, в.Малуша и да се върна по жълтата маркировка до началната точка.



Всичко тръгна по план, времето беше ветровито и с променлива облачност. Но горе в Узана имаше гъста мъгла, което ме отказа от в. Исполин, та посетих местното кафене, до снегоринната база където си починах. По-късно продължих по участъка Ком-Емине, до разклона след Малуша. Така и стана, на в.Малуша също нямаше никаква видимост, та само преминах от там, него ден. По надолу, по пътеката с жълта марка отново се проясни и последваха нови есенни гледки и красоти. Благополучно пристигнах до началната точка и въпреки, че не случих на панорами, ми остана един хубав спомен.

П.С.
Долу при кв.Хаджицончев мост и по-горе в кв.Радецки усилено тече строителна дейност! Строи се път, водещ до подножието на планината, което ме осъмнява, че това е строежът на тунел под в.Шипка! Ако има някой запознат от съфорумците, нека хвърли повече светлина!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Нед Ное 03, 2019 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Това е западният обход на Габрово като фаза 1:



Фаза 2 ще е тунелът под Шипка. Информация и за него има във връзката по-горе. Ето и картинка:


Нед Ное 03, 2019 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:
Това е западният обход на Габрово като фаза 1:



Фаза 2 ще е тунелът под Шипка. Информация и за него има във връзката по-горе. Ето и картинка:



Доста вече е напреднало трасето на първата фаза, но като ги гледам тези коридори се започнаха още при тройната коалиция, та дано поне обходът да се завърши! С риск да увелича спама, но пък темата е интересна, ще допълня, че този коридор 9 е с вариант и през прохода на Републиката, но ако стане тунелът ще е много по-добре. Сега всички тежкотоварни камиони минават от едната страна, а така трафикът ще се разпредели в две направления, целогодишно.

П.С.
Линкът който съм дал за снимките ми започва от последната снимка в албума, не знам защо. Въпреки, че горе бе голяма мъгла има два-три хубави кадъра.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Нед Ное 03, 2019 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Този път - обходът на Габрово, ще е завършен и пуснат за движение в краят на този месец. По времето на тройната коалиция, само на празни приказки за пред избирателите се спрягаха тези пътища, нито е започнало да се строи, нито даже е имало изготвени планове поне за строеж. Плановете и отчуждаването на имоти, жалби, съдебни решения, търгове , съгласувания и преработка на електро, газо и ВиК мрежи по трасетата на такива пътища , които са по нова следа / не реконструкция : преасфалтиране, боя, мантинели, водостоци на стар път / отнемат много повече време от самият строеж - минимум 4-5 години.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Ное 03, 2019 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Whitestar написа:
Въпреки, че горе бе голяма мъгла има два-три хубави кадъра.


Даже всичките кадри са много хубави, браво!
Нед Ное 03, 2019 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 189, 190, 191  Следваща
Страница 157 от 191

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov