ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Еднодневни маршрути от Пловдив
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Еднодневни маршрути от Пловдив
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Още една класическа еднодневка. https://photos.app.goo.gl/mrwrNC4qzK3DL5Ld8
Асеновград - Анатема - параклис Свети Илия - Асеновград. Страшно много ни хареса, въпреки петстотинте метра положителна денивелация за два километра и нещо. Много хубави гледки, никакви хора, хубави пътеки и страхотно облагороден параклис. То си е цял комплекс. Всякакви видове маси, скари барбекюта... Дори и веганите биха искали да си опекат нещо. С изключение на две опаковки от лукчета нямаше никакъв друг боклук през целия път. Определено ми е в списъка с любими места. Жалко само че заради маранята едвам се виждаше връх Ботев. Трябва пак да отидем в студа ще има страхотни гледки.


Правил съм го много пъти, обикновено на обратно, по подсичащата до параклиса и после по билото. Винаги пролет или есен и винаги съм срещал хора, на параклиса много, затова седя кратко там, или хич. За половин ден става, даже е малко, ако не си измислиш странични занимания, например повече снимане или идиотско слизане от Анатема по стръмната пътека към панорамната. За лятото не е подходящ маршрут защото е припек и жега. Сетих се, ходил съм и лятото, нощем да снимам. Е тогава нямаше хора, само диви прасета. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Дек 02, 2019 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Аз за това гледам да се възползвам всеки път щом мога да е в делничен ден. Това драстично намалява хората по пътя.
П.п Сега съм решил да се разходим по Кутра.
Пон Дек 02, 2019 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Асеновград - Анатема - параклис Свети Илия....... Отговорете с цитат
Twoo,
Малко удължение на маршрута, след "маса и пейки" продължение до м. "Пъдарската колиба"/жълта м./ и от там към и до ман. Св. Петка/синя м./, заслужава си!
За Кутра, препоръчвам маршрутът, който направихме наскоро с Ивайло: Асеновград-пар. Св. Власий-пар. Св. Димитър-ман. Св.св. Кирик и Юлита-пар. Св.св. Кирик и Юлита-"Кръста"-пар. Св. Нестор-вр. Кутра-пар. Св. Димитър-пар. Св. Ефиромени-пар. Преобрежение Господне-Асеновград. По-кратко може и само по екопътеката "Кутра", добре маркирана и обозначено в зелено. Всичко видимо в "kade.si".
Вто Дек 03, 2019 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И на Кутра е хубаво есен, когато смрадликата стане червена.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Дек 03, 2019 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Искахме да го удължим през Света Петка, но трябваше да се връщаме на челник, ако го бяхме направили. А и предпочитам да избягвам вилните зони заради кучетата. Обещахме си да го минем цялото в снега зимата.
Благодаря за съвета!
Вто Дек 03, 2019 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Минахме и еко пътека Кутра днес. Много приятна и лека разходка. Хубаво е че е кръгов маршрут и може да се разнообрази и с други пътеки. Сега е доста хлъзгав терена и не е лошо човек да е със стабилни обувки въпреки че не е с голяма денивелация.
https://photos.app.goo.gl/D4EtMmww7NG8yPtm6
Пон Дек 16, 2019 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това не знам защо се спряга като Даньова чешма, като ясно си пише какво е.


Пон Дек 16, 2019 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Табелата на връх Кутра е сгрешена. Надморската височина по двата GPS'a показваше 535-6м, колкото пише и на табелата на параклис Св. Димитър. Под него от изток трябва да има голяма пещера интересно ми е как се стига до нея. Вижда се от съседния склон (анатема) като се погледне.
Вто Дек 17, 2019 1:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здраве да е - само някакви си трийсетина метра са сбъркали... Laughing Laughing Laughing
534,5 м. е точната височина на връхчето: https://www.kade.si/#BG5K=19/2767834.89/5160610.73/0
Вто Дек 17, 2019 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Табелата на връх Кутра е сгрешена. Надморската височина по двата GPS'a показваше 535-6м, колкото пише и на табелата на параклис Св. Димитър. Под него от изток трябва да има голяма пещера интересно ми е как се стига до нея. Вижда се от съседния склон (анатема) като се погледне.


Определено е сбъркана, всеки път го констатирам.
Иначе в неделя беше голяма мокротия и много хлъзгаво и по склона на целия рид Камен гребен, от към Клувийско дере, защото е сянка. Шумата беше толкова подгизнала на места, че стъпките на сърните се виждаха като дупки. А по склона на Циганска бърчина хлъзгавото в комбинация с големия наклон, зашубрачването и скалите ме отказаха да издрапам до горе. Много енергия яде при тези условия. През лятото ще се ходи пак, за един ден и кръгче може да се завърти тогава. Само началото на пътеката в GPS картата е сбъркано, там изобщо няма пътека, нищо че минах Confused . Ще пратя данни да се оправи. Истинската пътека си е точно зад таблото в Клувийско дере, където сочи тази табела:

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Дек 17, 2019 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Само началото на пътеката в GPS картата е сбъркано, там изобщо няма пътека...

Прав си! През май с ivailo.hr правихме кръгово Бачковски манастир-Добростан и на отиване, както и ти се мотахме по следата на несъществуващата пътека. Оставихме този вариант и минахме по пътеката през Клувията-Червената скала. Маркирана е в жълто с откриващи се панорами, но "душата ни излезе" докато стигнем отгоре на скалата. Приблизително пътеката минава по жълтата линия, използвам твоята снимка.



На връщане минахме през/покрай парт. лагер и маркираната пътека излезе там където и ти го описваш.


Сря Дек 18, 2019 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, точно тази малка част от пътеката трябва да се коригира, долу в дерето(вижда се на твоя трак). Ако трябва и аз ще пусна трак(това към Ивайло). Иначе маркировката е синя-червена, като на места остава само червена, но после пак излиза и синята. Изглежда червената да е правена преди синята.



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Дек 19, 2019 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ивайло ги знае тези неща, вероятно скоро ще ги корегира. Доколкото си спомням червената беше за партизанския лагер. Определено това трасе не ми хареса, не бих го препоръчал.
Чет Дек 19, 2019 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Там е доста работа и ще остане за след празниците. Не ми се иска да го нахвърлям набързо с баданарката.
Чет Дек 19, 2019 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Там е доста работа и ще остане за след празниците. Не ми се иска да го нахвърлям набързо с баданарката.


Споко, то няма и пътникопоток там, ама хич. Very Happy Разхождат се спокойно долу до Клувията, по поляните, макар че по това време на годината там е усойно, защото слънце не огрява дори за 1 секунда през деня, защото е ниско слънцето и се засенчва. Освен това подухва вятър по течението на реката.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Дек 20, 2019 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov