ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Еднодневни маршрути от Пловдив
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Еднодневни маршрути от Пловдив
Автор Съобщение
mislesht

Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Още една класическа еднодневка. https://photos.app.goo.gl/mrwrNC4qzK3DL5Ld8
Асеновград - Анатема - параклис Свети Илия - Асеновград. Страшно много ни хареса, въпреки петстотинте метра положителна денивелация за два километра и нещо. Много хубави гледки, никакви хора, хубави пътеки и страхотно облагороден параклис. То си е цял комплекс. Всякакви видове маси, скари барбекюта... Дори и веганите биха искали да си опекат нещо. С изключение на две опаковки от лукчета нямаше никакъв друг боклук през целия път. Определено ми е в списъка с любими места. Жалко само че заради маранята едвам се виждаше връх Ботев. Трябва пак да отидем в студа ще има страхотни гледки.

Правил съм го много пъти, обикновено на обратно, по подсичащата до параклиса и после по билото. Винаги пролет или есен и винаги съм срещал хора, на параклиса много, затова седя кратко там, или хич. За половин ден става, даже е малко, ако не си измислиш странични занимания, например повече снимане или идиотско слизане от Анатема по стръмната пътека към панорамната. За лятото не е подходящ маршрут защото е припек и жега. Сетих се, ходил съм и лятото, нощем да снимам. Е тогава нямаше хора, само диви прасета. Wink

Пон Дек 02, 2019 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo

Аз за това гледам да се възползвам всеки път щом мога да е в делничен ден. Това драстично намалява хората по пътя.
П.п Сега съм решил да се разходим по Кутра.
Пон Дек 02, 2019 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър

Местожителство: София

Мнение Асеновград - Анатема - параклис Свети Илия....... Отговорете с цитат
Twoo,
Малко удължение на маршрута, след "маса и пейки" продължение до м. "Пъдарската колиба"/жълта м./ и от там към и до ман. Св. Петка/синя м./, заслужава си!
За Кутра, препоръчвам маршрутът, който направихме наскоро с Ивайло: Асеновград-пар. Св. Власий-пар. Св. Димитър-ман. Св.св. Кирик и Юлита-пар. Св.св. Кирик и Юлита-"Кръста"-пар. Св. Нестор-вр. Кутра-пар. Св. Димитър-пар. Св. Ефиромени-пар. Преобрежение Господне-Асеновград. По-кратко може и само по екопътеката "Кутра", добре маркирана и обозначено в зелено. Всичко видимо в "kade.si".
Вто Дек 03, 2019 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht

Местожителство: Пловдив

И на Кутра е хубаво есен, когато смрадликата стане червена.

Вто Дек 03, 2019 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Twoo

Искахме да го удължим през Света Петка, но трябваше да се връщаме на челник, ако го бяхме направили. А и предпочитам да избягвам вилните зони заради кучетата. Обещахме си да го минем цялото в снега зимата.
Благодаря за съвета!
Вто Дек 03, 2019 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.