ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблеми и бъдеще на хижите в България
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Проблеми и бъдеще на хижите в България
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Калоферската хижа „Рай“ има нужда от работна ръка

27-11-2019г., 5:00


Калоферското туристическо дружество "Хайдут" търси работници за хижа „Рай“. Наетите хора ще бъдат назначени на трудов договор.

Хижата има нужда от готвач и камериер. За позициите могат да кандидатстват както мъже, така и жени. Свободно е и работното място за извозвач на стоки и материали.

От туристическото дружество са готови да дадат подробна информация за условията на работа и заплащане.

Заявления могат да се подават в офиса на ТД „Хайдут“:

гр. Калофер, ул.“Георги Шопов“№ 64 и на телефон: 0882 96 64 94.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Дек 01, 2019 2:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Абе нямаше какво да правя и си рових насам натам - гледам хижа Рибни Езера я продали тази година лятото??? Някой нещо да назнайва.
В м. Гюндера всичко частно ба си хората всичко изкупили бе...няма за нас/мен/. Very Happy
Пет Дек 13, 2019 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хижа Рибни Езера е купена от хижаря Тошо -- сподели Владо наскоро.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Дек 13, 2019 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Да някой си Тодор е купувача...ми дано да му върви но човека
Пет Дек 13, 2019 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ми колко да му върви на Тошо - едва ли повече от колото до сега, аз не помня дори от кога е на хижата. Частната собственост върху нея едва ли ще смени ситуацията там, и славата ѝ.
Но ако се случи чудо и има промени - ще е добре за този район!

На Гюндера отдавна всичко е частно. Човека, който взе "Горната земя" (преди доста години вече) се пробва да работи, но бързо му омръзна, и си го остави за частно ползване. Жалко, защото базата е добра и като изобщо това място беше добра алтернатива на хижите в района и на хотелите в Паничище. Имам хубави спомени от там...

Гледам в тази тема никой не коментира решението за съвместно стопанисване на "новата хижа" (хотела) "Мусала" от БТС и МС. Много странно решение, което по никакъв начин не променя ситуацията горе, освен ако не се разчита на връзки между министерствата и замитане под килима благодарение на тях на проблемите с водоснабдяването и канализацията.
На мен ми е много интересно, министерството ще плати ли част от неустойката по договора и после ще взима ли 20% от наема? Very Happy Very Happy Very Happy
Пет Дек 13, 2019 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Честито да му е на Тошо, не знаех, че вече е собственик на "Рибни езера" и дано има подобрения и най-сетне проличи,
че хижата е частна!

От хижа "Гюндера" в Паничище сме много доволни. Тя е била почивна база на миньорите.
Млади хора от Дупница са собствениците сега, подновили са всичко, хубава храна, цени, даже и бунгалата в гората са техни.

Хижата се полза също за лятна и зимна почивка, защото е над самия асфалтов път за Лифта, близо до ски писти, има и собствен паркинг.

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Съб Дек 14, 2019 3:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:

Гледам в тази тема никой не коментира решението за съвместно стопанисване на "новата хижа" (хотела) "Мусала" от БТС и МС. Много странно решение, което по никакъв начин не променя ситуацията горе, освен ако не се разчита на връзки между министерствата и замитане под килима благодарение на тях на проблемите с водоснабдяването и канализацията.
На мен ми е много интересно, министерството ще плати ли част от неустойката по договора и после ще взима ли 20% от наема? Very Happy Very Happy Very Happy

Някакъв линк към това решение? Не съм попадала на тази новина. Не че толкова следя новините, но поне по планинарските групи трябваше да го коментират.

Off Topic Забелязала съм например, че Ведрин винаги споделя и източника на информацията, която публикува. Това много ми харесва в неговите публикации, винаги е по-лесно да се намери повече информация така и затова гледам и аз да го спазвам. Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Дек 14, 2019 4:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ами то няма май линк за момента, решението е взето на въпросното ОС - https://www.btsbg.org/novini/p-o-k-n-za-provezhdane-na-obshcho-sbranie-na-sdruzhenie-blgarski-turisticheski-syuz

На всички ни беше интересно какво ще се случи по въпросната точко от дневния ред. Информацията излезе веднага, но не помня от къде, беше изкоментирана тук-там като пълно безумие, каквото е всъщност.
Последния брой на вестник "Ехо" (11-ти) може и да има нещо, но аз не съм абониран...
Щом ми излезе някакъв източник - ще го цитирам, както прави Ведрин! Very Happy

Всъщност, какво се случва в момента в района на "хижи" "Мусала", някой да знае? Нещо работи ли, нещо ще работи ли за зимния сезон?
"Старата" беше поизоставена, "новата" беше запечатана това лято...
Нед Дек 15, 2019 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Случайно се случи така, че през лятото минахме край новата хижа "Мусала" тежко натоварени с METER.AC оборудване за заслона и върха точно в деня след запечатването ѝ. Поспряхме се там да починем и да преразпределим багажа. За пръв път през живота си носех толкова тежка раница и добре, че слязоха двама добри люде от върха да ни помогнат!



Пихме чай от барчето на новата хижа, което в този ден все още работеше. Покрай другото ни попитаха дали не бихме инсталирали камера и там някъде. Обяснихме, че в момента не сме подготвени и не разполагаме с нужното и обещахме да обмислим тази възможност.

Сега случайно забелязах, че при търсене в Google на израза "Уеб камера от новата хижа Мусала 2389 м.н.в. в Рила" излиза връзка, която сочи съм добре известния сайт weather-webcam, ала съответната страница вече не съществува. Това сякаш е един бегъл знак, че в района предстои още един (почти) нулев зимен сезон...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Дек 15, 2019 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i, беше ми интересно и на мен за това решение, докато си мислех, че част от хижата се дава на Министерски съвет, заблудена от съкращението МС, което си написал Laughing То беше ясно, че така ще стане. Чудно ми е в тези курсове за водачи, които карате, няма ли поне няколко часа икономика? Мой университетски преподавател казваше, че счетоводството може да се обобщи само в две изречения: "Който е взел, има да дава. Който е дал, има да взема." Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Дек 18, 2019 6:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
"Който е взел, има да дава. Който е дал, има да взема." Laughing

Явно твоят преподавател никога не е стъпвал в настоящий български съд.
Според последният, който е дал, е дал защото е имал какво да даде, и щом е дал веднъж, явно ще има какво още да му се вземе... Те затова, с решение, ще му е..м м.....а. Не ми се дават примери от архива, защото спомените за преживяното ще предизвикат за пореден път генерирането на звучни попържни.

Mariana1000 написа:
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...

Ако да - заведете дело в съда. Приключението е гарантирано. Първо ще трае по време най-малко колкото пешеходна обиколка около света, по лунната орбита обаче, и после резултатът ще е толкова неочакван, че и най-способните сценаристи на "Разкази с неочакван край", дори теоретически не могат да си представят неограничените възможности на съда в това отношение.
Сря Дек 18, 2019 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ще цитирам официоза, за да не стават повече недоразумения Very Happy

"По точка 4 председателят на УС на БТС доц. Венци Романов запозна делегатите с информация относно разговорите с министъра на младежта и спорта Красен Кралев и задълженията на БТС към министерството в размер от 1 400 00 лв, отнасящи се до хижа "Мусала". Той поиска подкрепата на Общото събрание да гласува решението на Управителния съвет за отдаване на 1/4 идеални части от хижа "Мусала" на Министерството на Младежта и Спорта (ММС!), коетно ще изчисти задълженията на БТС към ММС."

Извинявай, убягнала ми е думичката "младежта" в името на министерството, все пак за БТС ставаше дума, та все едни бели глави ми се явяват... Smile

Значи крадат се едни пари от министерството (тия 1 400 000 лв. са само върха на айсберга, дето въобще не са могли да ги покрият по някакъв начин...), и след това, за изкупуване на този дълг му се отдават едни идеални части от едно неработещо нещо, с наложени куп запрещения и обвързано с договор с огромни неустойки. За да си вълнат лиценза, че срамна работа...

За който не е следил внимателно, тези 1 400 000 лв са потънали неизвестно къде в ЦС на БТС, по време на строежа на онова нещо под Мусала. За тях няма документи, те просто липсват...
Странна работа, определено.

Да, нищо не разбирам от икономика, права си, ама тези отношения между БТС и ММС са далеч от икономиката също...
Сря Дек 18, 2019 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:

Явно твоят преподавател никога не е стъпвал в настоящий български съд.

Владо, човекът беше преподавател по счетоводство, все пак. Преподавателите ми по право други неща разправяха Laughing

mom4i написа:
Ще цитирам официоза, за да не стават повече недоразумения Very Happy
"По точка 4 председателят на УС на БТС доц. Венци Романов запозна делегатите с информация относно разговорите с министъра на младежта и спорта Красен Кралев и задълженията на БТС към министерството в размер от 1 400 00 лв, отнасящи се до хижа "Мусала". Той поиска подкрепата на Общото събрание да гласува решението на Управителния съвет за отдаване на 1/4 идеални части от хижа "Мусала" на Министерството на Младежта и Спорта (ММС!), коетно ще изчисти задълженията на БТС към ММС."

mom4i, ако посочваш и източника, от който е текстът в кавичките, вярвам че дори Тортоманин и Ружа (Жужа) няма да имат забележки относно цитирането Wink Laughing
Между другото в цитата ти липсва една нула, ти най-важното не си цитирал правилно Wink Laughing Laughing
mom4i написа:
Значи крадат се едни пари от министерството (тия 1 400 000 лв. са само върха на айсберга, дето въобще не са могли да ги покрият по някакъв начин...), и след това, за изкупуване на този дълг му се отдават едни идеални части от едно неработещо нещо, с наложени куп запрещения и обвързано с договор с огромни неустойки. За да си вълнат лиценза, че срамна работа...

За който не е следил внимателно, тези 1 400 000 лв са потънали неизвестно къде в ЦС на БТС, по време на строежа на онова нещо под Мусала. За тях няма документи, те просто липсват...
Странна работа, определено.

Да, нищо не разбирам от икономика, права си, ама тези отношения между БТС и ММС са далеч от икономиката също...

Това, което си написал абсолютно съвпада с думите на моя преподавател. ММС е дало 1400000 лв. и има да взема от БТС (взема част от хижа). БТС е взело тези пари и има да дава на ММС (дава част от хижа).
За съжаление (вече сериозно) това не е странно, а е част от българската ни действителност (и икономика) през последните трийсетина години. Винаги, когато някое министерство отпуска пари, то не е за да се направи хижа или да се купят компютри за училищата, то е за да потънат част от тези пари някъде, естествено не без съдействието на самото министерство. И винаги, наивни човече, именно хора в министерството вземат по-големия дял от потъналите суми, защото са по-високо в йерархията. Така както си го написал, излиза че БТС е ограбило горкото министерство. Laughing Не си ти единствен, който мисли така, по време на сагата с хижа Амбарица прочетох доста коментари с предложения хижите да се върнат на държавата. Ами ето, хижа Мусала се връща отчасти на държавата, да видим дали тя ще е по-добър стопанин от БТС...
Разбира се, не защитавам далаверата, която е направена, нито смятам, че е нещо маловажно. Обаче обвинявайки простите изпълнители, някак си се оправдава главния виновник. И се сочим с пръст едни други колко сме виновни. Планинари срещу БТС. Шофьори срещу полицаи. Родители срещу учители. Социални срещу родители. Пациенти срещу лекари. И докато се сочим, откъм главата на рибата все повече се вмирисва, но ние не го усещаме, защото сме заети да се гледаме и обвиняваме едни други. Помага и прословутата свободна българска журналистика, която удобно спира разследването преди да стигне до министерския етаж, а ние споделяме безкритично репортажите във фейсбука.
То да е само хижа Мусала, ММС и БТС... ама не е. Иска ми се някой да посочи начин да се прекъсне тази корупция по високото, а не наивно да ни се внушава, че ако го няма БТС, то туризмът ще процъфти, а в министерствата ще работят само от ангел нагоре и ще се отворят всички затворени хижи, а до тях ще има перфектна маркировка.
Между другото ти лично можеш само да се радваш, че БТС е успяло да си върне лиценза. Защото преди време питах в прав текст председателя на организацията, в която ти членуваш, какво би направил, ако на него му предложат такава сделка (а предложение би имало, точило мед не пуска и министър не дава нищо безвъзмездно) и отговорът беше, че него не го е страх да си изцапа ръцете за постигането на целта. Та косвено си останал чист и неопетнен, ще черпиш Wink

mom4i написа:
Извинявай, убягнала ми е думичката "младежта" в името на министерството, все пак за БТС ставаше дума, та все едни бели глави ми се явяват... Smile

Извинявай, но най-малко човек може да се подиграва на БТС за "белите глави" в него. С тези думи много ми падна в очите. Едно е човек да е наивен и да вярва на всеки репортаж, който види "по телевизора", друго е да се присмива на хора, които са ходили и направили повече из планините от него, само защото вече не са на 20, 30 или 40. Не те знам на колко години си, но замисляш ли се, че времето тече и за теб и един ден и ти ще си с побеляла глава? Old

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Дек 21, 2019 8:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Иска ми се някой да посочи начин да се прекъсне тази корупция по високото, а не наивно да ни се внушава, че ако го няма БТС, то туризмът ще процъфти, а в министерствата ще работят само от ангел нагоре и ще се отворят всички затворени хижи, а до тях ще има перфектна маркировка.


Според мен няма начин да се прекъсне и, за съжаление, ако не може да живее с това, спасението може би е само човек да си обере крушите от тук.
Съб Дек 21, 2019 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение хижа Пробойница Отговорете с цитат
Община Своге е продала хижа Пробойница, като общината и новият собственик твърдели, че хижата ще бъде стегната и ще функционира като хижа. Дано.
https://bps-bg.org/novini/proboinica-hut/?fbclid=IwAR1hEJIB3GTSTpOVw-SsdHex2aJX9QbL05M-CC4cQjGPNMia3j3c5dZDYzM
Сря Яну 29, 2020 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov