ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Топли хора

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Топли хора
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Топли хора Отговорете с цитат
Доброволци топлофицираха къщи в кв. "Факултета" и 8 комина спряха да пушат



Дестръктив Криейшън

Илюзия е, че ако жителите на София вкл. евро депутатите ни обвиняват кмета и най-бедните райони на София за мръсния въздух - той магически ще се изчисти. Докато гневни майки излизат на протести с противогази, жителите на Красна поляня веят с одеала и кърпи, а кандидат кмета евродепутат националист Ангел Джамбазки го хващат пиян зад волана - ние направихме немислимото - влязохме във Факултета - и инсталирахме парно.

Това е инициативата ни за намаляването на пушещите комини във Факултета. Инсталирахме котле на дърва с водна риза от OLX, прокарахме тръби и поставихме подарени от приятели радиатори. Така, само с този експеримент намаляваме комините с 10. Ако продължим инициативата е напълно реалистично да намалим комините на Факултето с десетки.

А още по-ценното е приятелствата, които направихме и диалога, който създадохме с жителите на квартала.

Трябва много обясняване, за да спрат да горят пластмаса, боклуци, гуми и кабели, но преди всяко излитане стюардесите обясняват как се поставя колана, така че обясняването не трябва да ни притеснява.

Предлагаме ви да си говорим за християнски ценности не само покрай гей парадите.

Това е акцията ни "Топли хора".


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Дек 18, 2019 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Мнението на един песимист(аз): циганите не гледат чак толкова далече в бъдещето(имам пред вид следващия отоплителен сезон). Излишно е да казвам, какво според мен ще се случи след този.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Дек 18, 2019 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Излишно е да казвам, какво според мен ще се случи след този.

А, кажи, кажи, че поне наистина да бъде проверяемо твърдение. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Дек 18, 2019 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ами разпарчосват и продават, какво друго... Wink Тъкмо ще проверим.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Дек 18, 2019 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Мен пък ме учудва инициатевата на Общината.....да сменя в циганските гета кюмбетата с котлета на пелети???
Бе те мързеливите цигани, че няма да си купят пелети е ясно ми и ще почнат да мрънкат, че искат пари за пелети или пак ще си горят гумите.
Според мен тези котлета трябва да се сменят на домакинства които имат желание и разум да ги използват,/наш Пацко например/, не на мангалите по гетата.Ама Пацко като не е мангал / макар и да прилича/за него нЕма.
Бай мангал си е циганин..........едва ли ще си купи пелети. Те които са имали желание са го направили, имаше доста репортажи показващи цигански къщи с пелетно отопление. Very Happy
Сря Дек 18, 2019 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Oops

някъде около третата минута на клипчето ,май се чува как чавето пита :
- Баате баате ,мааркуча от хаальумин лии,
ам раадятура ?

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Чет Фев 27, 2020 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov