ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Еднодневни маршрути от Пловдив
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Еднодневни маршрути от Пловдив
Автор Съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
В Нареченски Бани пътя/пътеката влиза през някакви градини и се губеше, помня че минаваме на пряко през тях.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Дек 30, 2019 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Интересно, ще го проверим някога с познавач на района от стари времена. Cool


Ако се вярва на прастари легенди и митове, стари местни източници и.... група авторитетни съветски учени Very Happy Very Happy Very Happy , зелена маркировка от Нареченски бани към Югово никога не е имало. Пътеките към Югово по принцип са две: едната е от долния край на местността Орехово и върви практически успоредно на Чая (но високо горе де) и не е маркирана, другата е през седлото Кълвачовица - Божево име и е маркирана червено до Кълвачовица. И двете не се използват от туристи от над вече 15-18 години. Мерак ми е да се заврем из тия места де. Изживяването ще е само за ценители Very Happy Very Happy Very Happy .

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Пон Дек 30, 2019 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
gundu написа:
ivailo.hr написа:
Интересно, ще го проверим някога с познавач на района от стари времена. Cool


Ако се вярва на прастари легенди и митове, стари местни източници и.... група авторитетни съветски учени Very Happy Very Happy Very Happy , зелена маркировка от Нареченски бани към Югово никога не е имало. Пътеките към Югово по принцип са две: едната е от долния край на местността Орехово и върви практически успоредно на Чая (но високо горе де) и не е маркирана, другата е през седлото Кълвачовица - Божево име и е маркирана червено до Кълвачовица. И двете не се използват от туристи от над вече 15-18 години. Мерак ми е да се заврем из тия места де. Изживяването ще е само за ценители Very Happy Very Happy Very Happy .

Аз не знам дали продължава към Югово видях марка на пътека която се отклонява от зелената пашалийца-Югово наляво към Нар. Бани

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Дек 30, 2019 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nedelin



Регистриран на: 13 Яну 2018
Мнения: 10
Местожителство: Yambol

Мнение Отговорете с цитат
Днес направих кръгче от Асеновград през параклисите Св.Власий,Св.Димитър и манастир Св.Кирик до кръста.Целта беше да направя трак на новата червена маркировка,която тръгва от града и стига до кръста над Горноводенския манастир Св.Кирик.Знаците през цялото време са в отлично състояние,начесто,няма начин човек да се замотае.Отиването отне около час и 15 минути,връщането-около час.Малко снимки:
https://www.flickr.com/photos/186428696@N05/albums/72157712655282471/with/49380625151/
Пон Яну 13, 2020 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чудесна работа!
Имам питане относно немаркираната пътека в средата на цитираната връзка към картата: https://www.kade.si/#map=18/2766187.88/5161474.29/0
На някои изображения се вижда, че от асфалта до ъглопътя, където в момента свършва червената марка (т. 9 от данните), това е път, а не пътека. Така ли е в действителност и ако да, то докъде е път, считано от асфалта? И въобще забелязани ли са други подобни раминавания в картата от т. 9 надолу до града: път / пътека и обратно?
Вто Яну 14, 2020 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nedelin



Регистриран на: 13 Яну 2018
Мнения: 10
Местожителство: Yambol

Мнение Отговорете с цитат
Не съм сигурен,понеже не съм минавал по тази част от шосето до т.9,но от шосето не ми е направило впечатление да има широк път,по-скоро ще е пътека,както е отбелязана.По червената марка всичко е точно,пътечка,само в частта преди отклонението за т .9 е широк път,тоест както си е на картата.
ПП Гледам вече е отбелязан широк път,така че така да остане.Трябва да каже някой,който е минал точно оттам да каже.
ПП2 А имаш ли идея на четвъртата ми снимка отзад напред това нещо като монумент "Нишана" ли му викат?
Вто Яну 14, 2020 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нишана: https://www.kade.si/#BG5K=18/2766827.39/5162195.15/0

Нишан:
1. Знак, белег.
2. Цел, мишена.
Сря Яну 15, 2020 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Около Свети Врач Отговорете с цитат
Здравейте ,
отдавна не съм писал , но не спирам да обикалям .
На 06.02.2020 год. реших според снежната обстановка да направя нещо много близо до Пловдив.
Оставих колата в с.Гълъбово - параклиса , около връх Новите окопи ( до него има овчарска колиба с песове ) , надолу до платото между върховете Колелото , Градище и Новите окопи.
Там има малка борова горичка и символична колиба.
От там траверсирам североизточно по коларския път през параклис "Свети Иван Рилски " (разбит навес и заключен ) до манастира ,"Свети Врач "
Палнах свещичка , чай и по асфалта до с.Гълъбово.
Подходих силно несериозно психически за това което ме очакваше ( Лека снежна разходчица).
Снегът беше на места над метър и вееше.
Фотото ,милото му замръзна огледалото и имам снимки в началото и в манастира където малко се сгря в Църквата.
Иначе е идеална еднодневка ...



https://photos.app.goo.gl/348Tvtpv8UHEVK1E8

Който не е ходил на връх Новите окопи е интересно да го види .
Има фортификационни съоръжения от едно време.
На картата върха е изобразен на изток , местните викат на Новите окопи западния разлят връх около 740 м.
Ще трябва да доразуча тази работа.
От с.Гълъбово през манастира до с.Куклен е асфалтирано .
Поздрави Цецо.

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Съб Фев 08, 2020 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Работата с върха е ясна, но ти питай местните авторитети все пак, де. Wink И покрай върха и за окопите, откога са: 1912-13 г. или...?

Това на изток, на което е кота с височина 656 м. дори не е връх, защото седловината на север от него е само с 6 м. по-ниска. Нали според разни критерии връх е, когато има поне склон от 30 м. Просто на това място позицията е била удобна за геодезическите измервания спрямо други триангулачни точки в околността.
https://www.kade.si/#BG5K=17/2755641.72/5166131.86/0
https://www.kade.si/#bgt1933=17/2755641.72/5166131.86/0

Скоро ще нанеса корекциите, вкл. асфалта.
Съб Фев 08, 2020 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov