ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
зимен фестивал х.Плевен 13-16.02.2020г
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
зимен фестивал х.Плевен 13-16.02.2020г
Автор Съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение зимен фестивал х.Плевен 13-16.02.2020г Отговорете с цитат
За трета поредна година, Школа по алпинизъми и катерене организира това мероприятие на х.Плевен.
Фестивалът на зимната планина е насочен към всички планинари с интерес към зимните преходи и активности.
Фестът създаден за всички, които искат да се повеселят и забавляват, а заедно с това и да поспортуват Smile
Програма на фестивала:
- изкачване с водач на вр. Ботев,
-начални стъпки в катеренето по замръзнал водопад с инструктор,
-ски туринг и фрирайд с водач,
-посещение на пещера с водач,
- културна и развлекателна програма,
-прожекции на филми,
-презентации на наши алпинисти, скиори и пътешественици,
-запознаване с училището за планински водачи
-презентация и тест на снегоходки, магазини Стената, водещ Момчил Дамянов консултант и специалист в Стената
-презентация на лавинни уреди + тест. Магазини Стената. Водещ Борислав Маджаров- консултант и специалист Стената
(възможност за закупуване на снегоходки и лавинни уреди на преференциални цени само в рамките на фестивала).
-или просто приятен уикенд сред уникалната природа на х. Плевен и Средна Стара планина.
В една от вечерите ще има музика на живо. Поканили сме рок група. Smile)) Купонът ще е на макс!!!

Четвъртък 13 февруари
Пристигане и настаняване.
20ч. Откриване на зимния фестивал
21.30 прожекция на филм с планинарска тематика

Петък 14 февруари
9ч. Лавинна безопасност- презентация на лавинни уреди + тест. Магазини Стената. Водещ Борислав Маджаров- консултант и специалист в Стената
10ч. Начало ски туринг и фрирайд
21ч. Презентация
21.30ч. Прожекция на филм с планинарска тематика

Събота 15 февруари
8ч. Старт изкачване на вр. Ботев с водач
8.45ч. Презентация и тест на снегоходки, магазини Стената, водещ Момчил Дамянов консултант и специалист в Стената
9.30ч. Катерене по замръзнал водопад с инструктор, подходящо за хора без опит, но със силно желание.
18ч. Прожекция на филм
21ч. Презентация на катерачна експедиция- Пакистан 2019. През лятото на 2019 г. Дойчин Боянов, Николай Петков, Руслан Вакрилов и Венцислав Костов си поставят за цел проучването на долината Чаракуза в Каракорум, Пакистан за премиерни изкачвания. Районът е известен с множество значими изкачвания на едни от най привлекателните и труднодостъпни върхове, които се намират там, като К6, К7, Беатриче, Найсер Брак, кулата Фатхи и др.
След кратък проучвателен период, катерачите успяват, въпреки премеждията, които ги спохождат да изкачат връх Найсер Брак и да съберат ценна за района информация. Ще можете да видите невероятни кадри от планините на Пакистан, в една рядко посещавана долина с много възможности за катерене на големи стени.
21.30ч. Високопланински рок концерт

Неделя 16 февруари
Посещение на пещерата Водните дупки в резерват Северен Джендем с водач
12.30 Закриване на фестивала, подаръци

За повече инфо:
https://www.katerene.bg/destinations/bg/zimen-festival-na-hizha-pleven-s-izkachvane-na-vr-botev
Сря Яну 01, 2020 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Браво, хубава програма. А не се ли предлага и катерене по някой от туровете. Изглежда пълна програма, а пък не видях това.
Сря Яну 01, 2020 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Браво, хубава програма. А не се ли предлага и катерене по някой от туровете. Изглежда пълна програма, а пък не видях това.

Не разбирам само едно - питаш, ей така за спорта, или се каниш да ходиш наистина?
Защото под "пълна програма" не трябва да се разбира понятието от едни други обяви, в които по дефолт е включен анален секс, още повече че тук ще си и от пасивната страна.
Мисля пак ходя на алпиниадата на Мутафа, и ако има условия, ще кача нещо. През 2018г. единствен, с триста зора, едва сутринта в 8 часа намерих двама "доброволци" и макар и много късно, тръгнахме и изкачихме Централния ръб. После се оказа, че заради така проведената кушия с един кон по най-лесния тур, съм обявен за зимния републикански шампион по алпинизъм. Такъв резил никога не е било досега - инвалид да е единствен участник в проявата... Да перифразирам един друг субект-министър на военното дело: "Е**х таз държава, щом аз съм и шампиона."
Чет Яну 02, 2020 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Вуйче, на мен не ми е проблем ходенето, аз си ходя. Проблем са ми възможностите. Ти ако имаш желание да ме заведеш, ще дойда. И да, знам за какво става на въпрос.
Чет Яну 02, 2020 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Вуйче, на мен не ми е проблем ходенето, аз си ходя....


Ама сигурен ли си? Ако наистина е така - браво!
Чет Яну 02, 2020 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
kaloyanv написа:
Вуйче, на мен не ми е проблем ходенето, аз си ходя....


Ама сигурен ли си? Ако наистина е така - браво!


Е така като ме пита ме разколеба. SmileSmile
Чет Яну 02, 2020 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Е, как може да се оставиш някакъв си лъчко да те разколебава, недей така... Smile
А ти ще разколебаеш ли очакванията ми или все пак ще кажеш как беше в шамуни? Ходи ли, панти ли, катери ли? Как е социалния и по-точно нощния живот? Щото само хубави работи чувам... С една дума ква е там програмата? Smile
Пет Яну 03, 2020 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
...как беше в шамуни? ...само хубави работи чувам...

Моите непосредствени впечатления са, че там по всяко време на годината не е нито за безработни, нито за работни, но слабо платени...
Пет Яну 03, 2020 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Нека не се отклоняваме от тема Smile

Относно "воденето" -цените на Школата по алпинизам и катерене са :

При участие в пълната програма- ски туринг и фрирайд, изкачване на вр. Ботев или ледено катерене (избор от двете активности) - 159лв на участник.

Изкачване на вр. Ботев или ледено катерене (избор на една от двете активности) в съботния ден- 89лв на участник

Вечерните програми +посещение на пещера - безплатно.

Ако желаете просто да посетите фестивала, без да използвате водачите на Школа по алпинизъм и катерене, то сте добре дошли и не заплащате нищо Very Happy
Пет Яну 03, 2020 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...да ме заведеш...

Защо всички като идат на х.Плевен все тая дума им е на устата? Баирът е пред теб, когато няма мъгла се вижда от ясно, по-ясно. Заради интернет, понастоящем вече има повече от когато и да било информация кое къде е и как се стига и излиза... Ако преди време Руси Дженев, Мутафа, Минко и другите са баели такива заклинания, и до ден днешен нямаше да има и един кьорав маршрут там. Просто отиваш, намираш и преминаваш. Не е сложно, нито кой знае каква философия. Но след като очакваш някой да те заведе, явно послъгваш, че знаеш за какво става на въпрос...
А иначе, по отношение на инициативите, предприети от Маровски, докато пак се "появят" годни да катерят трудните маршрути, и това което се прави, е повече от добро и заслужава адмирации.
Пет Яну 03, 2020 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Влади, и за така смятам, ама исках да чуя впечатленията на калоян... Ама ей го на, нито отговаря ясно може или не може да ходи, нито казва нещо за една от столиците на гъзарията... да не се окаже накрая, че и неговите пътешествия в чужбина са като тези на някои наши чорбаджии по турско време, дето отивали на някоя от по-далечните си извънградски къщи, пък след два-три месеца приказките големи... То не че това не е по-добрия вариант де, особено за планинар човек като калоян...Но да не би пък все пак да е ходил и това „вуйче“ оттам да го е прихванал... а какво свястно момче беше. Smile

Относно това, че някои неща не са толкова сложни и голяма филозофия - ами така е. Даже са прости, като ходенето, да речем. Ама са бая трудни, и за разлика от него и леко страшни. Аз затова само по хижите и шамонитата си стоя и проявявам особен интерес към нашенските и международни нощни програми и най-вече към участничките в тях. Та в този смисъл, т.христов, никакво отклонение няма, само напред към целта. Smile
Пет Яну 03, 2020 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:
...да ме заведеш...

Защо всички като идат на х.Плевен все тая дума им е на устата? Баирът е пред теб, когато няма мъгла се вижда от ясно, по-ясно. Заради интернет, понастоящем вече има повече от когато и да било информация кое къде е и как се стига и излиза... Ако преди време Руси Дженев, Мутафа, Минко и другите са баели такива заклинания, и до ден днешен нямаше да има и един кьорав маршрут там. Просто отиваш, намираш и преминаваш. Не е сложно, нито кой знае каква философия. Но след като очакваш някой да те заведе, явно послъгваш, че знаеш за какво става на въпрос...
А иначе, по отношение на инициативите, предприети от Маровски, докато пак се "появят" годни да катерят трудните маршрути, и това което се прави, е повече от добро и заслужава адмирации.


Имам предвид че знам че е трудно. Дълги са тези маршрути, там никога не съм минавал, нито съм правил подобни изкачвания зимни дълги. Нито знам там къде са лавинарниците. Та така Smile желание има, умения не Smile
Иначе на теория знам и съм чел как са нещата там и не са много приятни Smile
Иначе баща ми е приятел с Руси Дженев, някой път мога да го питам. Той горкия е закъсал бая с краката.
Пет Яну 03, 2020 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Руси Дженев, изглежда много интересен (в най-добрия смисъл на думата) човек. А съвсем наскоро е издал и нова книга, "Избрах трудния път". Влади и Калояне, благодаря ви.
Пет Яну 03, 2020 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Руси Дженев, "Избрах трудния път"...

Аз си я купих наскоро, ей така, щото имам някакъв бегъл принос за част от съдържанието й, но нещо очакванията ми не се оправдаха.
Една от снимките в тази книга е от това клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=_lCWU5XCeuw
Руси е бил голяма работа и за мен продължава да си е един от големите имена, но нещо с мемоарите му не се е получило. Подобни истории може да произведем всички след като гаврътнем няколко ракии, поне тези, които пият де, спортистите не ги броим...
Пет Яну 03, 2020 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
[offtopic]
Има хора, които не умеят да разказват и пишат. Има и хора, които нищо не изживяват, но така могат да го разкажат, че да умреш от кеф!
Има и хора, които разсъждават така: "За мен казват, че разказвам интересно. Ако седна и напиша книга ще стане бест селър и ще съм търсен гост по купони и мероприятия. Но понеже там има много пиене, жени и има огромен риск да умра от пиене и к0ври. Затова не пиша …"
[/offtopic]

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Яну 03, 2020 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov