ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Офлайн карта BgMountains за OruxMaps в стил kade.si
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Офлайн карта BgMountains за OruxMaps в стил kade.si
Автор Съобщение
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
.. Аз изпитвам малко неволи в момента опитвайки се да ползвам 1933 картата офлайн на андроида Smile


Трябва да използваш WMS-услугата,която се поддържа в Orux,a кодът,за да ти излезат опциите както на 'kade.si"трябва да вземеш от сайта на Ведрин-горе вдясно е даден линк към WMS-a за Android.Поздрави!

_________________
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си.
Пет Яну 03, 2020 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Re: Офлайн карта BgMountains за OruxMaps в стил kade.si Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Проектът се състои в следното - визуализиране на BgMountains във вариант, както това става в www.kade.si.

В планината на дългите преходи рядко съм виждал скъп смартфон заради големия риск от изпускане, удряне, намокряне, загубване или забравяне. Скъпият и мощен смартфон не е по джоба на всеки турист.
Щом туристите в планината масово носят евтин смартфон, би трябвало да има олекотен 2D вариант на визуализация на картата в стил kade.si
Съб Яну 04, 2020 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Можеш просто да изключиш 3D-терена Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Яну 04, 2020 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
как да се олекоти обема при отказ от 3D? Например може ли с празна папка DEM?
Съб Яну 04, 2020 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм ползвал картата на bgmountains чрез oruxmaps на Motorola Defy+, който върви с андроид 4.... и е с 1GHz процесор i 1GB ram и ми служеше вярно от 2014 до 2018, вярно малко бавно вървеше, когато ръчно местех картата, но иначе си бачкаше... не знам, какви драми можете да имате с тези карти. Сега съм с един чешки за 360 лева, водо-ударо-прахо и т.н. тежи доста повече от моторолата, но картата на орукса върви все едно на компютър я гледам.
Съб Яну 04, 2020 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Любомир Илиев написа:
как да се олекоти обема при отказ от 3D? Например може ли с празна папка DEM?


Да, картата работи и без DEM. Последният е за да подобри изгледа, срещу разход на 1 GB място и допълнителна процесорна мощност.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Яну 04, 2020 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
djogobg написа:
Аз съм ползвал картата на bgmountains чрез oruxmaps на Motorola Defy+, който върви с андроид 4.... и е с 1GHz процесор i 1GB ram и ми служеше вярно от 2014 до 2018, вярно малко бавно вървеше, когато ръчно местех картата, но иначе си бачкаше... не знам, какви драми можете да имате с тези карти. Сега съм с един чешки за 360 лева, водо-ударо-прахо и т.н. тежи доста повече от моторолата, но картата на орукса върви все едно на компютър я гледам.


Не става дума за драми, а за нов формат на картата. Изцяло офлайн е, но с изгледа на онлайн-версията.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Яну 04, 2020 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Моля за извинение - частта с новия формат не съм я схванал правилно.
Съб Яну 04, 2020 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Махнах файловете от папка DEM и картата се визуализира без маркировката на пътеките. Затова върнах файловете.
Местенето на картата в 2D-режим е по-мудно от картата за директен ъплоуд в приемника във формат IMG. Тестовете направих на тригодишен Самсунг с Андроид 7.1.2 Важно предимство на картата от тази тема е по-големите букви.
Чудя се коя от двете карти в 2D-режим ще работи с по-малък разход на батерия?

Възможно ли е да се направи IMG-файл LT (олекотен) за директен ъплоуд в приемника за устройства с по-висока резолючия, т.е. за смартфони? Мисля, че този вариант ще бъде с най-много изтегляния, т.е. най-предпочитан. Гарминските уреди имат доста по-малка резолюция на екранчето и затова при тях картата се визуализира без претрупване.
Пон Яну 06, 2020 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

... а за нов формат на картата. Изцяло офлайн е, но с изгледа на онлайн-версията.


Ще има ли версия и на картата за BaseCamp, който да е с изгледа на онлайн-версията kade.si?
Пон Яну 06, 2020 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Мхм - на чужд гръб и 100 разновидности са малко...
Как па един не написа "Благодаря!"

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 07, 2020 12:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Полиглоти са нужни.... Отговорете с цитат
Ама как да благодарИме, тука дискусията се води на чужди езици!
Вто Яну 07, 2020 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на създателите подръжниците и всички участвали в изработката и.
Вто Яну 07, 2020 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Списъкът на Хората, които са благодарни на проекта "BGmountains", може да се види при билетчетата за добавяне/редактиране на данни по картата.
Вто Яну 07, 2020 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Забелязах, че действително има проблем с изгледа на пътеките - цветно маркирани и стандартни. Черните пътища излиза да са ОК. Ще го коригирам, само да му дойде времето и на това занимание Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 08, 2020 1:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov