ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Ехо, хижа Амбарица, хижа Плевен

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
хижа Ехо, хижа Амбарица, хижа Плевен
Автор Съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение хижа Ехо, хижа Амбарица, хижа Плевен Отговорете с цитат
Здравейте, за много години на всички!
Този уикенд искам да се разходим по някой от следните маршрути:
-Рибарица - х.Ехо /зелена маркировка/;
-с.Черни осъм - х.Амбарица;
-Априлци - х.Плевен.

Тъй като не разполагаме с инвентар за зимни преходи/котки и снегоходки/, кой от машрутите е най-подходящ от гледна точка на безопастността?
С оглед състава на групата, предпочитам маршрут, който да е до 3-4 часа в посока.
Също така ако някой е ходил по тези места скоро да сподели какво е положението със снега и маркировката.
Мисля, че е това към този момент. Ще се радвам на всякаква информация и съвети.
Благодаря предварително и поздрави!
Сря Яну 08, 2020 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Априлци - х. Плевен е магистрала и не е проблемна липсата на котки и снегоходки. Иначе снежец си има, но е утъпкана пътеката. Мисля, че е излишно да казвам, че трябва да се движите по зимната пътека. Маркировката е добра и няма как да се изгубите.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Яну 08, 2020 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 415
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Към Ехо може доста зор да видите по баира, ако никой не е минавал да утъпче, като гледам колко сняг има горе на хижата.
Априлци - х.Плевен е основно по асфалта, като от паркинга имате под час качване по зимната. Не знам дали ще ви допадне, но определено няма да имате проблеми.
Лично аз бих предпочел Черни Осъм - Амбарица, като преди това звънна един тел. да проверя дали е бита пъртина до хижата, че като гледам и там е понаваляло доста.
А защо не помислите за вариант Рибарица- х.Вежен - гледам снегът там не е толкова много, а и горе на хижата има един високопроходим камион с вериги, явно е минал и утъпкал пътя, т.е. би трябвало да се върви.
Чет Яну 09, 2020 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
По Рибарица-Ехо по зелената не падаха ли лавини при подходящи условия??? Помня, че май там преди години един го беше затрупало и свалило в реката в гората още, но приятелите му го бяха изкопали. И аз щях да питам до Ехо иначе зимата откъде е най-подходящо да се мине, за да се избегне пътя покрай реката.
Съб Яну 11, 2020 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Беклеметоооо Smile

Ама за авантюра от Рибарица съм се качвал, през буковата гора, уж няма лавина, ама има и късмет. И от Даново така. Не е пътеката, а условията важни. Веднъж те допуска, друг път по малко.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Яну 12, 2020 1:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
х.Хайдушка Песен- х. Ехо също е безопасно зимата.
Пон Яну 13, 2020 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Беклемето - х. Козя стена - х. Ехо ти е най-безопасния маршрут. Горе няма много сняг. Там където снегът е върху листа е много кофти тръпка.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Яну 13, 2020 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Светликс, ти този безопасен маршрут минавал ли си го като е истинска зима? Smile Сега може и да става, не знам, не съм ходил тия дни, но ако е зима хич не е за разнородна група за каквато говори колегата.
ПС: Всъщност, дори и сега, в това сравнително приятно като цяло зимно време, не препоръчвам нито на тази група, нито на теб, да го правите.
Пон Яну 13, 2020 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Рей, нямам идея каква е групата и с какъв опит разполагат. Но за сега зимата е далеч от това, което обикновено си представяме. Това е към днешна дата.

Някой спомена х. Амбарица - пъвия 1 час от качването е ужасно защото снега и листата са направили ужасен буламач. После се ходи нормално, пътеката не е заледена. От х. Амбарица до вр. Малка Амбарица има утъпкана пътека и снегът е около 15-20 санта. Котки не са необходими. Има 2-3 места само, в които се потъва до коляно, но те са с дължина 10-20 метра. Не си заслужава носенето на котки. Поне така бе вчера.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Яну 13, 2020 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
хижа Плевен, тази събота имаше над 100 души по думите на хижаря. Деца, кучета, пържоли и всичко, което се сещаш за лесно достъпна хижа. И така е всеки уикенд. Пътеката я бяха направили ледена пързалка. Аз лично по едно време обмислях да сложа котките на слизане, но ме домързя, че бяха най-отдолу на раницата. Това като шега, котки, снегоходки и т.н. не ти трябват. С тези температури нищо чудно до седмица да няма сняг на хижата.
Пон Яну 13, 2020 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov