ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Княжевски лифт

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Княжевски лифт
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Княжевски лифт Отговорете с цитат
https://www.mediapool.bg/vitosha-ski-gotvi-podmyanata-na-knyazhevskiya-lift-news303646.html

Значиии тези ла...нари пак започнаха. Минат не минат няколко години, чакат хората да забравят и пак се опитват да си пробутат промените в плановете и да строят където може. Сега този техния управител и каза същото каквото и преди 5 и преди 10 години. Сега просто са избрали Княжевския лифт, за да може да съберат повече привърженици. А въобще не им е това целта, не знам какво стана и с кабинката в Банско, реваха, позволиха им и сега тишина.

Доказано на Цеко схемите не целят да направят нещо смислено, а да се променят плановете и не с цел да се подмени лифт, със сигурност.
Направо много ме е яд.
Сря Фев 19, 2020 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Сетих се за лъва в пещерата... Отговорете с цитат
Нали помните лъва, дето уж умирал и поканил всички животни за прошка? Само лисицата не се поддала на милите думи, защото видяла, че вътре влизат много следи, а навън не излиза никоя. И аз така, не вярвам на нито една блага дума на Цеко Минев! Мръсник от класа! Ако искрено желаеше, щеше десет лифта да поправи. Ама не му е това целта. Иска законови промени в статута на парка, които да му развържат ръцете. Навремето княжевският лифт беше най-популярният, защото водеше да площадката с великолепния изглед към София. А от другата страна беше втората площадка с чудесен ресторант и сладкарница. На паркинга беше пълно с автобуси, качващи гости на "Балкантурист", работници и коореператори от провинцията, ученици... Смяташе се, че човек не може да посети София и да не се качи да я види от Копитото. А сега и да отиде, вече я няма площадката пред хотела, един чай сигурно е десет лева, а и не знам дали изобщо работи. Последния път като минах, беше в ремонт, но висеше надпис, че който иска да погледне към София, трябва да плати вход! И всичко това, защото бандитите от софийската община продадоха и терените, и лифтовете, че и хотел "Щастливеца" се оказа на частен терен, докато най-накрая го взривиха. Йорданка Фандъкова има ли някакво разумно обяснение, защо не си върне собствеността на лифтовете, щом те не се използват по предназначение, и общината да ги стопанисва, като взима огромните печалби от тях? А сега ще чакаме милостинята и далаверите на Цеко Мнев!
Сря Фев 19, 2020 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Re: Княжевски лифт Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
https://www.mediapool.bg/vitosha-ski-gotvi-podmyanata-na-knyazhevskiya-lift-news303646.html

Значиии тези ла...нари пак започнаха. Минат не минат няколко години, чакат хората да забравят и пак се опитват да си пробутат промените в плановете и да строят където може. Сега този техния управител и каза същото каквото и преди 5 и преди 10 години. Сега просто са избрали Княжевския лифт, за да може да съберат повече привърженици. А въобще не им е това целта, не знам какво стана и с кабинката в Банско, реваха, позволиха им и сега тишина.

Доказано на Цеко схемите не целят да направят нещо смислено, а да се променят плановете и не с цел да се подмени лифт, със сигурност.
Направо много ме е яд.

Оф, тия пак ли?! Ще трябва да се следи как се развива тази история, че с това мръзнене по площадите, за да ги овиквам вече здравните осигуровки ще трябва да ми опростят. Не им ли изтичаше скоро концесията или имам грешна информация?
Сря Фев 19, 2020 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Re: Княжевски лифт Отговорете с цитат
Лахесис написа:
kaloyanv написа:
https://www.mediapool.bg/vitosha-ski-gotvi-podmyanata-na-knyazhevskiya-lift-news303646.html

Значиии тези ла...нари пак започнаха. Минат не минат няколко години, чакат хората да забравят и пак се опитват да си пробутат промените в плановете и да строят където може. Сега този техния управител и каза същото каквото и преди 5 и преди 10 години. Сега просто са избрали Княжевския лифт, за да може да съберат повече привърженици. А въобще не им е това целта, не знам какво стана и с кабинката в Банско, реваха, позволиха им и сега тишина.

Доказано на Цеко схемите не целят да направят нещо смислено, а да се променят плановете и не с цел да се подмени лифт, със сигурност.
Направо много ме е яд.

Оф, тия пак ли?! Ще трябва да се следи как се развива тази история, че с това мръзнене по площадите, за да ги овиквам вече здравните осигуровки ще трябва да ми опростят. Не им ли изтичаше скоро концесията или имам грешна информация?


За Витоша, нещата са по-омазани, понеже "Въжени Линии ЕАД" е приватизирано, дефакто съоръженията са тяхна собственост.
Ето тук е договора от 2007-ма.

http://forthenature.org/upload/documents/2012/01/Privatizacionen_dogovor_Vitosha_ski.pdf
Чет Фев 20, 2020 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Чакам с нетърпение! Отговорете с цитат
Сега Гешев, като изнапровери всичките изпоприватизирани обекти, сигурно ще ни върне лифта! И Летния театър в София, и къпалнята...
Пет Фев 21, 2020 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Чакам с нетърпение! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Сега Гешев, като изнапровери всичките изпоприватизирани обекти, сигурно ще ни върне лифта! И Летния театър в София, и къпалнята...


Усещам те как омекваш - подхване ли Цеко в Банско, ставаш му най-върлия фен.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 21, 2020 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Re: Чакам с нетърпение! Отговорете с цитат
dido написа:

.......подхване ли Цеко ....

Ще подхване на Цеко мЪдете! Да ме прощава модерацията, администрцията и целокупното форумно общество за неканоничния език.
Съб Фев 22, 2020 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Княжевски лифт Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Лахесис написа:
kaloyanv написа:
https://www.mediapool.bg/vitosha-ski-gotvi-podmyanata-na-knyazhevskiya-lift-news303646.html

Значиии тези ла...нари пак започнаха. Минат не минат няколко години, чакат хората да забравят и пак се опитват да си пробутат промените в плановете и да строят където може. Сега този техния управител и каза същото каквото и преди 5 и преди 10 години. Сега просто са избрали Княжевския лифт, за да може да съберат повече привърженици. А въобще не им е това целта, не знам какво стана и с кабинката в Банско, реваха, позволиха им и сега тишина.

Доказано на Цеко схемите не целят да направят нещо смислено, а да се променят плановете и не с цел да се подмени лифт, със сигурност.
Направо много ме е яд.

Оф, тия пак ли?! Ще трябва да се следи как се развива тази история, че с това мръзнене по площадите, за да ги овиквам вече здравните осигуровки ще трябва да ми опростят. Не им ли изтичаше скоро концесията или имам грешна информация?


За Витоша, нещата са по-омазани, понеже "Въжени Линии ЕАД" е приватизирано, дефакто съоръженията са тяхна собственост.
Ето тук е договора от 2007-ма.

http://forthenature.org/upload/documents/2012/01/Privatizacionen_dogovor_Vitosha_ski.pdf


В Договора си пише 25 г. или 2032 г....От чл. 9 до чл. 11 от Договора, където са клаузите за задълженията на Купувача....
Между другото не съм в течение какво е следвало след сключването на Договора, но явно все нещо, след като лифта е в такова състояние. Предполагам, че е твърде вероятно, естествено чисто хипотетично то да е на основание чл. 24, ал. 2 от Договора, където е текста за Непреодолима сила..Smile
Вто Фев 25, 2020 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Аз, туристът... Отговорете с цитат
Аз, туристът, наистина не разбирам: Общината има ли юристи, които да следят изпълнението на договора? И съвсем не са само членовете от 9 до 11. Има още ен члена, които не се изпълняват: "от датата на джиросване", запазен ли е предметът на договара? Извършени ли са инвестиции в размер на 500 000 (не знам какви) лева? Поддържат ли се 40 работни места? Слушайте, тия или съвсем за идиоти ни взимат, или наистина сме идиоти! По-вероятно е второто.
Вто Фев 25, 2020 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Аз, туристът... Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Аз, туристът, наистина не разбирам: Общината има ли юристи, които да следят изпълнението на договора? И съвсем не са само членовете от 9 до 11. Има още ен члена, които не се изпълняват: "от датата на джиросване", запазен ли е предметът на договара? Извършени ли са инвестиции в размер на 500 000 (не знам какви) лева? Поддържат ли се 40 работни места? Слушайте, тия или съвсем за идиоти ни взимат, или наистина сме идиоти! По-вероятно е второто.


То е ясно, че целия раздел Задължения на Купувача..Дадох пример с тези членове за това, че е 25 г. действието му, ако не се случи друго...Има следприватизационен контрол, които задължително са завели дела и са обременили каквото може с тежести...

От търговския регистър https://photos.google.com/share/AF1QipPpT96IqCJ5VaISChgqjUw71VzBlYCvvm_1qZPfP424qGvEwxe4U2xdvz4N4II7qw?key=MGdKcE1qSHNQRC1rTFd1UTVqWDNrb2ZyQUo3dTZ3

И който иска, в качество на Гражданин, може да отиде в Столична община в деловодството и да подаде Заявление, вкл. написано на ръка, позовавайки се на Закона за достъп до обществена информация и да поиска информация, свързана със следприватизационния контрол по този Договор. Задавате въпроси, искате документи и ще ви ги дадат, освен ако не попадат в няколко хипотези на Закона, които сега не ми се цитират наизуст...Но утре мога да ги цитирам, като съм в работата...

Това го копирах от сайта на Витоша ски АД ....
„Витоша ски” АД е в готовност незабавно да инвестира в модернизацията на всички собствени съоръжения в случай, че това не противоречи на действащото законодателство. За целта е необходимо да бъдат предприети действия по изчистване на спорните разпоредби в Плана за управление на природен парк „Витоша” и в Закона за горите.

В противен случай, дружеството е възпрепятствано да осъществи каквито и да било инвестиции по модернизация на съоръженията си, тъй като те противоречат на нормативната уредба. Технически не е възможно ново съоръжение да използва само и единствено стъпките на вече изграден лифт.

Съответно е необходимо да бъде издадено право на строеж върху нови стъпки или върху разширяване на старите, което законодателството не позволява.

Всичко това поставя планината в омагьосан кръг от недоразумения, които „Витоша ски” АД от години наред се опитва да разреши с помощта на държавата. В тази връзка, поради възникване на обстоятелства по изключване на земя от горски фонд, увреждане на тревно покритие, изграждане на нови въжени линии за достъп до туристическите центрове, както и редица други разпоредби, вписани в законодателството не позволява нито подмяната на съоръжения, нито изграждането на нови такива. Въпреки това, ние от „Витоша ски” АД, поддържаме старите съоръжения, които са безопасни за използване, за да осигурим достъп до планината на туристите и скиорите.

Изготвили сме съвместно с доказани международни специалисти предпроектни проучвания и имаме готов идеен проект за модернизиране на съоръженията в планината. Приватизационният договор на „Витоша ски” АД, чрез който дружеството придоби „Въжени линии” ЕАД е сключен в края на 2007 г. оттогава, ние от „Витоша ски” АД стриктно изпълняваме задълженията си като страна по договора. „Витоша ски” АД уверява, че всички действия и намерения на дружеството са свързани само и единствено с модернизация на спортната инфраструктура, чрез изграждането на лифтова система, писти и съоръжения за техническо заснежаване. Категорично заявяваме, че нямаме намерения по строителство на нова леглова база и или друг тип строителство. Категоричната позиция на дружеството е, че само с подмяна на съоръженията с нови и подобряване на логистиката между тях, ще може да се отговори на съвременните най-високи изисквания за опазване на околната среда, качество на услугата и интересите на обществото.
Вто Фев 25, 2020 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
От Витоша ски , колко са загрижени общината да не се охарчи Smile


https://clubz.bg/102004-vitosha_ski_ne_dava_obshtinata_da_proverqva_knqjeskiq_lift_zaradi_decata
Пет Юли 31, 2020 7:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov