ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
NuclearWinter написа:
Здравейте!
Първо искам да благодря на всичи от екипа на БГПланини, който обгрижват картата, която е безценен помощник на всички планинари!

И след това да споделя с останалите планинари, че след многомесечни борби с OruxMaps от известно време съм със това приложение: Locus Map. Отначало с Free версията, а вече и с платената. Много по-лесно е за боравене от Орукса, чете безпроблемно и картата на БГПланини.

Приятна разходка на всички! Smile
Аз също пробвах преди десетина дена Locus Map с BgMountains - free версията.
Единствена забележка е, че някои полигони на картата се визуализират с някакви лилави цветове - много е дразнещо.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Авг 23, 2019 8:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Цитирам пост от друг форум:
Nikolay_Milev написа:

...... искам да обърна внимание, че отваряйки онлайн картата през Орукс-а символите са доста дребни и трябва да сложа зуум нивото на 125-150% за да се четат символите, на офлайн картата /гармин формата/ и на другите карти пък в такъв случай стават малко едри, като за пенсионери [emoji6]


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Дек 21, 2019 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
NuclearWinter написа:
Здравейте!
Първо искам да благодря на всичи от екипа на БГПланини, който обгрижват картата, която е безценен помощник на всички планинари!

И след това да споделя с останалите планинари, че след многомесечни борби с OruxMaps от известно време съм със това приложение: Locus Map. Отначало с Free версията, а вече и с платената. Много по-лесно е за боравене от Орукса, чете безпроблемно и картата на БГПланини.

Приятна разходка на всички! Smile
Аз също пробвах преди десетина дена Locus Map с BgMountains - free версията.
Единствена забележка е, че някои полигони на картата се визуализират с някакви лилави цветове - много е дразнещо.


Проблема е отдавна. Просто авторите на Локусмапс не смятаха за приоритет да направят пълна поддръжка за визуализацията на гарминските карти. Проблема се крие в това че кое как се вижда във формата на Гармин има един typ файл който описва това и Локус мап реално не го поддържа за разлика от Оруксмапс. Но и там поддръжката не е идеална като цяло тъй като ако сравня с това как картата изглежда на телефона и гармински GPS уред то тази на телефона е супер претрупана и трудно четима особено при по големи нива на отдалечаване. Отдавна съм споменал че единственото решение е пускане на БГМаунтинс в натив формат така да се каже базиран на mapsforge картите които се поддържат напълно от Оруксмапс и Локусмапс. А относно Локуса си го ползвам почти от самото му пускане с пълната версия. В момента БГМаунтинс съм я сложил да ползвам онлайн версията като допълнителен слой.
Вто Дек 24, 2019 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
icpart написа:
Ристо Туристо написа:
NuclearWinter написа:
Здравейте!
Първо искам да благодря на всичи от екипа на БГПланини, който обгрижват картата, която е безценен помощник на всички планинари!

И след това да споделя с останалите планинари, че след многомесечни борби с OruxMaps от известно време съм със това приложение: Locus Map. Отначало с Free версията, а вече и с платената. Много по-лесно е за боравене от Орукса, чете безпроблемно и картата на БГПланини.

Приятна разходка на всички! Smile
Аз също пробвах преди десетина дена Locus Map с BgMountains - free версията.
Единствена забележка е, че някои полигони на картата се визуализират с някакви лилави цветове - много е дразнещо.


Проблема е отдавна. Просто авторите на Локусмапс не смятаха за приоритет да направят пълна поддръжка за визуализацията на гарминските карти. Проблема се крие в това че кое как се вижда във формата на Гармин има един typ файл който описва това и Локус мап реално не го поддържа за разлика от Оруксмапс. Но и там поддръжката не е идеална като цяло тъй като ако сравня с това как картата изглежда на телефона и гармински GPS уред то тази на телефона е супер претрупана и трудно четима особено при по големи нива на отдалечаване. Отдавна съм споменал че единственото решение е пускане на БГМаунтинс в натив формат така да се каже базиран на mapsforge картите които се поддържат напълно от Оруксмапс и Локусмапс. А относно Локуса си го ползвам почти от самото му пускане с пълната версия. В момента БГМаунтинс съм я сложил да ползвам онлайн версията като допълнителен слой.

Офлайн версия - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13310

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Дек 24, 2019 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Зареждам в OruxMaps .kml файл- точки и маршрути, създаден в BASECAMP и маршрутите се оцветяват в зелено.
Това е трудно различимо на зеления фон на картата BGMountains.
При създаването на .kml файла в BASECAMP маршрутът е лилав.
Някой знае ли как да променя цвета на маршрута в OruxMaps?
Съб Фев 22, 2020 9:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
sk67 написа:
Зареждам в OruxMaps .kml файл- точки и маршрути, създаден в BASECAMP и маршрутите се оцветяват в зелено.
Това е трудно различимо на зеления фон на картата BGMountains.
При създаването на .kml файла в BASECAMP маршрутът е лилав.
Някой знае ли как да променя цвета на маршрута в OruxMaps?

Мисля, че цветовете можеш да си ги избираш сам в Орукс. Влизаш в настройки. Там натискаш втория таб (първия е конфигуратор или нещо такова, вторият е как ти изглежда приложението). Та на втория таб има таб за цветове. Там можеше да си смениш всички цветове. За съжаление не мога да ти кажа как точно са наименованията в настройките, защото при мен приложението е на немски.
Съб Фев 22, 2020 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря.
Не се получи за съжаление.
Нед Фев 23, 2020 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sk67 написа:
Не се получи за съжаление.

Би могло да запишете данните от BaseCamp в GPX формат (вместо KML) и да проверите сетне дали те биха изглеждали по-добре в OruxMaps.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Фев 23, 2020 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Така го пробвах и се натъкнах на нещо странно-маршрутите изчезнаха и се появиха съединителни прави линии от началната до крайната точка.
Единственото решение до което стигнах беше следното:
- в BaseCamp маршрутите заменям с тракове-после правя .kml файл и го зареждам в OruxMaps.
Така в Orux тракът се изобразява многоцветен и добре различим.
Но това решение ми се струва тромаво, затова и попитах дали не може другояче.
Нед Фев 23, 2020 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sk67 написа:
Така го пробвах и се натъкнах на нещо странно-маршрутите изчезнаха и се появиха съединителни прави линии от началната до крайната точка.
Единственото решение до което стигнах беше следното:
- в BaseCamp маршрутите заменям с тракове-после правя .kml файл и го зареждам в OruxMaps.
Така в Orux тракът се изобразява многоцветен и добре различим.
Но това решение ми се струва тромаво, затова и попитах дали не може другояче.

В OruxMaps с BGMountains наистина е нужен трак, а не маршрут. Тракът обаче също може да бъде и в GPX формат.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Фев 23, 2020 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:

В OruxMaps с BGMountains наистина е нужен трак, а не маршрут.


Маршрутът се изобразява нормално - единствено цветът за мен е неудобен зелен, при това не чак толкова.
Непременно ли да заредя трак? Какъв проблем би възникнал, ако е маршрут?
Нед Фев 23, 2020 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sk67 написа:
Непременно ли да заредя трак? Какъв проблем би възникнал, ако е маршрут?

Маршрутът обикновено се състои от малък брой точки, през които преминава. OruxMaps не поддържа маршрутизация за карти във формата на Garmin и поради това би свързал точките от маршрута с прави линии вместо да следва съответните пътища и пътеки. Трансформацията на маршрут в трак в BaseCamp заобикаля този проблем, тъй като маршрутизацията се извършва предварително в BaseCamp и генерираният по този начин трак съдържа всички точки от картата за съответните пътища и пътеки.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Фев 23, 2020 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
ОК
Нед Фев 23, 2020 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
в началото на месеца ми се ъпдейтна телефона (самсунг А50) на Андроид 10. по същото време си качих и новата версия на БГМ.
Преди няколко дни ми се наложи да пусна да запиша един трак в града и го направих като всеки друг път. включих си позиционирането, отворих орукса и стартирах запис на трак. след това си минимизирах орукса, изгасих си екрана и си прибрах телефона. като свърших с обиколката си активирах пак орукса, за да запиша трака и да го спра и видях, че нещата не са се получили. Беше записана само началната точка (докато е бил активен орукса) и сега се записа още една точка и дръпна права черта между двете точки.
Поиграх си доста като констатирах, че докато орукса е активен на екрана всичко си записва нормално. ако не е той активен прави интерполация до следващата активна точка. това се получи и при активен орукс, като ми звъннаха и докато течеше разговора, орукса не беше записвал движение, а после сложи една точка и изтегли пак права черта.
в настройките на телефона съм добавил в батерия - управление на енергията на приложенията - приложения, които няма да заспят - орукса, но и това не помогна.
не съм слагал в настройките на орукса да ми е постоянно активен екрана, защото това не си е работа (хаби повече батерия), а и преди също не беше активирано.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем, защото засега не ми идват повече идеи?
Проблема според мен е от ъпдейта към Андроид 10, но засега не намирам решение
Чет Апр 23, 2020 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
Здравейте,
в началото на месеца ми се ъпдейтна телефона (самсунг А50) на Андроид 10. по същото време си качих и новата версия на БГМ.
Преди няколко дни ми се наложи да пусна да запиша един трак в града и го направих като всеки друг път. включих си позиционирането, отворих орукса и стартирах запис на трак. след това си минимизирах орукса, изгасих си екрана и си прибрах телефона. като свърших с обиколката си активирах пак орукса, за да запиша трака и да го спра и видях, че нещата не са се получили. Беше записана само началната точка (докато е бил активен орукса) и сега се записа още една точка и дръпна права черта между двете точки.
Поиграх си доста като констатирах, че докато орукса е активен на екрана всичко си записва нормално. ако не е той активен прави интерполация до следващата активна точка. това се получи и при активен орукс, като ми звъннаха и докато течеше разговора, орукса не беше записвал движение, а после сложи една точка и изтегли пак права черта.
в настройките на телефона съм добавил в батерия - управление на енергията на приложенията - приложения, които няма да заспят - орукса, но и това не помогна.
не съм слагал в настройките на орукса да ми е постоянно активен екрана, защото това не си е работа (хаби повече батерия), а и преди също не беше активирано.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем, защото засега не ми идват повече идеи?
Проблема според мен е от ъпдейта към Андроид 10, но засега не намирам решение


Здравей Smile
Когато си смених преди 2 години телефона абсолютно същата ситуация и проблема се реши като освободих Орукса от енергоспестяващ режим. Явно при теб не е сработило. Тогава, за да си реша проблема писах във форума на Орукса и за 2-3 часа ми отговориха подробно за евентуалните решения. Така, че ако искаш опитай там като кажеш всички детайли..телефон, операционна система и прочее Wink
Чет Апр 23, 2020 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 15 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov