ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: ... Отговорете с цитат
bebo79 написа:
аngel написа:
bebo79 написа:
Здравейте ,бих искал да попитам някой висок 180см или малко отгоре дали е носил този модел на Lowe Alpine

https://www.classicsportshoes.de/ausruestung/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/1242/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-azure-denim?sPartner=idealo&utm_source=psmido&utm_medium=CPC&utm_campaign=PDM&refID=psmido&cmID=psmido

Казаха ми ,че това е малкия размер 70 х 36 х 34см и затова ме интересува дали ще стане...
Благодаря предварителнозаотговора и отделеното време.


Е това е точно любимата ми от всички раници, които съм наредил в шкафа. Това не е размер за носене, а просто размера на раницата. Всички модели на Лове за средни на ръст и големи хора , са само с един универсален размер, доколкото си спомням, като я купувах. Тоест раниците Лове са без размер, не са като Оспри . Аз съм 186 см, но съм виждал и хора по 160 см . със същият модел. Има релса за нагласяне на размера, много лесно разбираема е лесно се променя с нея.
На по-малките, дамски и детски раници но Лове Алпин отпред има означение ND


Преди време носих подобна няколко години, след това я продадох ,искам този модел защото модела 2019 е изчистен и няма катарами за закачане ,модела 2020 пък е напълно променен.
Не си спомням точно тогава дали имаше някакви размери,иначе размера на гърба е 46 - 51 , другото знам ,че е обема на раницата......
Преминах през няколко различни марки и реших пак да се върна към тази,харесва ми самия цвят и затова искам да си го взема.

Да, спомням си че тогава ти взема старият модел, който беше доста намален в английските сайтове. Добре , че си я продал . Най-лошото на старият модел беше, че презрамките бяха тънки и режат на раменете при по-сериозно тегло - от 12 кг нагоре. Моделът вече е с много добри презрамки, тотално е преработено всичко в него. Разликите от Оспри са много - не се вижда никъде на клипа , но едно от най-силните предимства е : цялата раница например като я свалиш на земята , един цип върви във формата U по краищата и я отваря като куфар, до дъно. Слагаш я на земята , отваряш, без да разместваш багажа вадиш нещо от най-затънтеното място в раницата и после затваряш - нищо излишно не се вади, нищо не се тъпче после . Кръстният колан е отделен от кръстните джобове, което не съм видял при никоя друга раница - не запарват така. Долната част е напълно отделена , зашита и с цип, за разлика от Оспри , при които има едно мижаво висящо парче плат, което се държи на сиджимки. Малко да го напънеш с палатка или друго, или ще се изметне и всичко влиза в долната част на раницата , или направо се късат сиджимките.
Но Ловето си има всички държачи - за щеки , за ледокоп, за каска , за статив, но са много дискретни и не се виждат на пръв поглед. Също са ги направили и разглобяеми - което не ползувам, свалям го от раницата и го държа в един плик с части от тея, които не ползувам. Но във всеки момент много лесно могат да се качат обратно . Аз съм избрал модела ТРЕК, има и зимен модел, има и Камино модел. За нашите планини най-добре е трек - модела :




Камино трек , който го дават повече за скални места, ледено катерене и за пустини. Мен не ме кефи. Има ясно изразено място за каска отзад :


По-къса и сбита е , за по-ниски хора ми се струва удачна :


_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Фев 22, 2020 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: ... Отговорете с цитат
аngel написа:
bebo79 написа:
аngel написа:
bebo79 написа:
Здравейте ,бих искал да попитам някой висок 180см или малко отгоре дали е носил този модел на Lowe Alpine

https://www.classicsportshoes.de/ausruestung/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/1242/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-azure-denim?sPartner=idealo&utm_source=psmido&utm_medium=CPC&utm_campaign=PDM&refID=psmido&cmID=psmido

Казаха ми ,че това е малкия размер 70 х 36 х 34см и затова ме интересува дали ще стане...
Благодаря предварителнозаотговора и отделеното време.


Е това е точно любимата ми от всички раници, които съм наредил в шкафа. Това не е размер за носене, а просто размера на раницата. Всички модели на Лове за средни на ръст и големи хора , са само с един универсален размер, доколкото си спомням, като я купувах. Тоест раниците Лове са без размер, не са като Оспри . Аз съм 186 см, но съм виждал и хора по 160 см . със същият модел. Има релса за нагласяне на размера, много лесно разбираема е лесно се променя с нея.
На по-малките, дамски и детски раници но Лове Алпин отпред има означение ND


Преди време носих подобна няколко години, след това я продадох ,искам този модел защото модела 2019 е изчистен и няма катарами за закачане ,модела 2020 пък е напълно променен.
Не си спомням точно тогава дали имаше някакви размери,иначе размера на гърба е 46 - 51 , другото знам ,че е обема на раницата......
Преминах през няколко различни марки и реших пак да се върна към тази,харесва ми самия цвят и затова искам да си го взема.

Да, спомням си че тогава ти взема старият модел, който беше доста намален в английските сайтове. Добре , че си я продал . Най-лошото на старият модел беше, че презрамките бяха тънки и режат на раменете при по-сериозно тегло - от 12 кг нагоре. Моделът вече е с много добри презрамки, тотално е преработено всичко в него. Разликите от Оспри са много - не се вижда никъде на клипа , но едно от най-силните предимства е : цялата раница например като я свалиш на земята , един цип върви във формата U по краищата и я отваря като куфар, до дъно. Слагаш я на земята , отваряш, без да разместваш багажа вадиш нещо от най-затънтеното място в раницата и после затваряш - нищо излишно не се вади, нищо не се тъпче после . Кръстният колан е отделен от кръстните джобове, което не съм видял при никоя друга раница - не запарват така. Долната част е напълно отделена , зашита и с цип, за разлика от Оспри , при които има едно мижаво висящо парче плат, което се държи на сиджимки. Малко да го напънеш с палатка или друго, или ще се изметне и всичко влиза в долната част на раницата , или направо се късат сиджимките.
Но Ловето си има всички държачи - за щеки , за ледокоп, за каска , за статив, но са много дискретни и не се виждат на пръв поглед. Също са ги направили и разглобяеми - което не ползувам, свалям го от раницата и го държа в един плик с части от тея, които не ползувам. Но във всеки момент много лесно могат да се качат обратно . Аз съм избрал модела ТРЕК, има и зимен модел, има и Камино модел. За нашите планини най-добре е трек - модела :




Камино трек , който го дават повече за скални места, ледено катерене и за пустини. Мен не ме кефи. Има ясно изразено място за каска отзад :


По-къса и сбита е , за по-ниски хора ми се струва удачна :


Аз имах няколко модела ,модела за който ти говориш е 2016г , носих го близо една година и го продадох ,беше много неудобен с товар повече от 8кг.
След това взех модел 2018 който беше със етикет на юбилея им 50г или нещо от сорта , него го носих пак около година и половина и го продадох.
Преминах през други 2 марки и след това взех пак раница на тази марка само ,че модела Manaslu 55-65
Сега търся нещо около 45 литра и затова мисля пак да взема модела 2018г който съм посочил от линка.





Това е модела 2018 които имах но го продадох...




Колко беше видяла само тя си знае......




с това съм сега,малко ми е голямо за лятото и затова искам да си взема нещо по малко....
Съб Фев 22, 2020 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с Manaslu ND 55-65 и Airzone Trek+ ND 33-40 - 2014 модел, ако не бъркам Rolling Eyes
Airzone-a наистина не е много подходящ за дълго ходене с тегло над 10кг, но като гледам още минимум 6г ще издържи, а я тормозя постоянно. Манаслуто е мега удобна, по-добра раница не съм носила, но си е голяма.

По-новите модели Airzone са със съвсем различен гръб от моя, предполагам ще е туширано поне малко това неудобство. Но имайте предвид, че това са раници, които поначало не са създадени за носене на тежък товар, та не може да се очаква да са мега удобни с 12-15 кила вътре. Даже обмислям дали да не си взема една от mountaineering серията за по-малка раница зимно време, защото сега я товаря повече, пък лятото да си карам с Airzone-a.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Фев 24, 2020 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Аз съм с Manaslu ND 55-65 и Airzone Trek+ ND 33-40 - 2014 модел, ако не бъркам Rolling Eyes
Airzone-a наистина не е много подходящ за дълго ходене с тегло над 10кг, но като гледам още минимум 6г ще издържи, а я тормозя постоянно. Манаслуто е мега удобна, по-добра раница не съм носила, но си е голяма.

По-новите модели Airzone са със съвсем различен гръб от моя, предполагам ще е туширано поне малко това неудобство. Но имайте предвид, че това са раници, които поначало не са създадени за носене на тежък товар, та не може да се очаква да са мега удобни с 12-15 кила вътре. Даже обмислям дали да не си взема една от mountaineering серията за по-малка раница зимно време, защото сега я товаря повече, пък лятото да си карам с Airzone-a.

Напълно промемен е гърбът и презрамките на Аирзонето след 2016 г. То вие лесно може да си ги пробвате , така подръка са ви , при вас бяха юбилейните модели Cool Не само големите размери - 45-55, но и малките литражи имат същите нови меки презрамки и нова система на гърба . Трек серията ми харесва, защото има много добро проветрение на гърба, реално гърбът е напълно отделен. Другите версии не знам дали са толкова проветриви. Мислех, че раницата като не се допира до гърба, ще увистне - напротив, все едно е на амортисьори и даже допълнителното избутва, при всяка крачка помага ходенето.
Това е раницата 45-55 на границата на комфорта 12 кг, преди начално тръгване , максимално раздута / избягвам да закачам каквото и да е, защото едно може да се скъса , а даже имах 2-3 случаи преди години, с други раници, да си останат някои неща някъде надолу по клекове и скали / , повече от това не трябва да се товари - вътре е всичко за 4 дни без предвидено влизане в хижа - палатка , сп. чувал, дрехи, храна за 4 дни,3 литра вода тъпре в големи бутилки, котки и каска. След като се пие още първият ден вода и малко намалее храната, още вечерта падне ли теглото под 10 кг , раницата въобще не се усеща на гърба.


Вторият ден след намаляване на водата, малко ранъ, и изкарване на дрехи във високата планина, бързо се прибират презрамките - компресиране, раницата не се усеща повече.



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Фев 24, 2020 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Раницата , Manaslu е много добра с багаж 15 кг.... но за съжаление изпотява малко повечко , има и много малко място за резервоара с вода, това джобче е нямам думи 😀
Airzona си е супер , отделно има и странични джобове с цип ,които ми вършат идеална работа.
Пон Фев 24, 2020 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Раницата , Manaslu е много добра с багаж 15 кг.... но за съжаление изпотява малко повечко , има и много малко място за резервоара с вода, това джобче е нямам думи 😀
Airzona си е супер , отделно има и странични джобове с цип ,които ми вършат идеална работа.


Нищо му няма на джобчето! Лятото на СтаРа 100 успях да навра ТОВА (3л):


в ТОВА (22л):


Laughing Laughing Laughing

А на Манаслу джобчето е някак по-дълбочко Smile Трябва да пробвам, ще съм в потрес ако не става там Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пон Фев 24, 2020 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
bebo79 написа:
Раницата , Manaslu е много добра с багаж 15 кг.... но за съжаление изпотява малко повечко , има и много малко място за резервоара с вода, това джобче е нямам думи 😀
Airzona си е супер , отделно има и странични джобове с цип ,които ми вършат идеална работа.


Нищо му няма на джобчето! Лятото на СтаРа 100 успях да навра ТОВА (3л):


в ТОВА (22л):


Laughing Laughing Laughing

А на Манаслу джобчето е някак по-дълбочко Smile Трябва да пробвам, ще съм в потрес ако не става там Laughing


Края на миналото лято взех последния модел на Manaslu , имах абсолютно същата система на Source 3l взета от K2 преди време....
Няма абсолютно никакъв шанс да влезе това голямо нещо в такова малко джебче Laughing Very Happy системите на Source са много по широки ( примерно от Osprey които се принудих да си взема заради раницата ) , джоба на раницата е дълбок но тесен (ползвам го за други неща).....не съм сигурен ,че дори и 2l на Source ще влезне в тоя джоб.
Пон Фев 24, 2020 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Раницата , Manaslu е много добра с багаж 15 кг.... но за съжаление изпотява малко повечко , има и много малко място за резервоара с вода, това джобче е нямам думи 😀
Airzona си е супер , отделно има и странични джобове с цип ,които ми вършат идеална работа.

За да не изпотява раницата се пристяга кръстният колан, НО се охлабват презрамките. Така раницата се отдалечава от гърба.
Горното НЕ е за препоръчване по техничен и сложен терен - тогава раницата ТРЯБВА да е плътно по тялото, за да не измества центърът на тежестта на туристО Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 25, 2020 7:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:

Края на миналото лято взех последния модел на Manaslu , имах абсолютно същата система на Source 3l взета от K2 преди време....
Няма абсолютно никакъв шанс да влезе това голямо нещо в такова малко джебче Laughing Very Happy системите на Source са много по широки ( примерно от Osprey които се принудих да си взема заради раницата ) , джоба на раницата е дълбок но тесен (ползвам го за други неща).....не съм сигурен ,че дори и 2l на Source ще влезне в тоя джоб.


Това ще го пробвам... ама ще е странно да не влиза.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Фев 25, 2020 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
bebo79 написа:

Края на миналото лято взех последния модел на Manaslu , имах абсолютно същата система на Source 3l взета от K2 преди време....
Няма абсолютно никакъв шанс да влезе това голямо нещо в такова малко джебче Laughing Very Happy системите на Source са много по широки ( примерно от Osprey които се принудих да си взема заради раницата ) , джоба на раницата е дълбок но тесен (ползвам го за други неща).....не съм сигурен ,че дори и 2l на Source ще влезне в тоя джоб.


Това ще го пробвам... ама ще е странно да не влиза.


Пробвай 2l или ако има по малка от нея......
3l няма смисъл да я мъчиш освен ако не пришиеш по голям джоб 😀😂
Вто Фев 25, 2020 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Iter



Регистриран на: 05 Юни 2014
Мнения: 55

Мнение Re: ... Отговорете с цитат
bebo79 написа:
аngel написа:
bebo79 написа:
Здравейте ,бих искал да попитам някой висок 180см или малко отгоре дали е носил този модел на Lowe Alpine

https://www.classicsportshoes.de/ausruestung/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/1242/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-azure-denim?sPartner=idealo&utm_source=psmido&utm_medium=CPC&utm_campaign=PDM&refID=psmido&cmID=psmido

Казаха ми ,че това е малкия размер 70 х 36 х 34см и затова ме интересува дали ще стане...
Благодаря предварителнозаотговора и отделеното време.


Е това е точно любимата ми от всички раници, които съм наредил в шкафа. Това не е размер за носене, а просто размера на раницата. Всички модели на Лове за средни на ръст и големи хора , са само с един универсален размер, доколкото си спомням, като я купувах. Тоест раниците Лове са без размер, не са като Оспри . Аз съм 186 см, но съм виждал и хора по 160 см . със същият модел. Има релса за нагласяне на размера, много лесно разбираема е лесно се променя с нея.
На по-малките, дамски и детски раници но Лове Алпин отпред има означение ND


Преди време носих подобна няколко години, след това я продадох ,искам този модел защото модела 2019 е изчистен и няма катарами за закачане ,модела 2020 пък е напълно променен.
Не си спомням точно тогава дали имаше някакви размери,иначе размера на гърба е 46 - 51 , другото знам ,че е обема на раницата......
Преминах през няколко различни марки и реших пак да се върна към тази,харесва ми самия цвят и затова искам да си го взема.


В момента този модел, в този цвят се предлага в Sportpursuit за 65 GBP.
Сря Фев 26, 2020 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Все още търся жив човек, който може да ми докаже, че нещо му е пристигнало от Sportpursuit. До сега всичките ми поръчки са се "губили" по пътя. Добре, че поне парите ми връщат. Само въртим едни пари ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Фев 26, 2020 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Iter



Регистриран на: 05 Юни 2014
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Все още търся жив човек, който може да ми докаже, че нещо му е пристигнало от Sportpursuit. До сега всичките ми поръчки са се "губили" по пътя. Добре, че поне парите ми връщат. Само въртим едни пари ...



Аз съм жив, засега. И имам близо 40 поръчки оттам. В началото поръчвах директно до България, но те изпращат по Ройъл мейл, които пък работят с Български пощи, а там както знаем, едни лели плюнчат едни тефтери и ти търсят доставката. В резултат две-три поръчки се върнаха обратно в Англия, независимо че съм ги търсил по няколко пъти в пощата и лелите казваха "ами няма такава пратка". По тази причина от две -три години поръчвам през Габко и нямам изгубена/върната поръчка.
Сря Фев 26, 2020 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: ... Отговорете с цитат
Iter написа:
bebo79 написа:
аngel написа:
bebo79 написа:
Здравейте ,бих искал да попитам някой висок 180см или малко отгоре дали е носил този модел на Lowe Alpine

https://www.classicsportshoes.de/ausruestung/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/1242/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-azure-denim?sPartner=idealo&utm_source=psmido&utm_medium=CPC&utm_campaign=PDM&refID=psmido&cmID=psmido

Казаха ми ,че това е малкия размер 70 х 36 х 34см и затова ме интересува дали ще стане...
Благодаря предварителнозаотговора и отделеното време.


Е това е точно любимата ми от всички раници, които съм наредил в шкафа. Това не е размер за носене, а просто размера на раницата. Всички модели на Лове за средни на ръст и големи хора , са само с един универсален размер, доколкото си спомням, като я купувах. Тоест раниците Лове са без размер, не са като Оспри . Аз съм 186 см, но съм виждал и хора по 160 см . със същият модел. Има релса за нагласяне на размера, много лесно разбираема е лесно се променя с нея.
На по-малките, дамски и детски раници но Лове Алпин отпред има означение ND


Преди време носих подобна няколко години, след това я продадох ,искам този модел защото модела 2019 е изчистен и няма катарами за закачане ,модела 2020 пък е напълно променен.
Не си спомням точно тогава дали имаше някакви размери,иначе размера на гърба е 46 - 51 , другото знам ,че е обема на раницата......
Преминах през няколко различни марки и реших пак да се върна към тази,харесва ми самия цвят и затова искам да си го взема.


В момента този модел, в този цвят се предлага в Sportpursuit за 65 GBP.


Тази раница не е модел 2018г , на мрежата има 4 катарами на които може да си закачваш нещо......това е един от начините да ги различиш,другия е етикета с юбилея им от 50г.
Това е изчистения вариант ,модела 2019 беше такъв но не съм сигурен от тази снимка дали е той.......или някой по стар модел.....
Сря Фев 26, 2020 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Верно не е модела 2018 , по стар е . Всички катарами на моята са различни. Отпред презрамките също нямат едни джаджи , в които пъхаш телефон, фенер, пауър бранк. Сайта не предлага както трябва , по немски , изделието . Не е писано коя година е модела и няма снимки от всички страни. А и цената не е много ниска , моята я взех с голяма намаление , а като се записах, излезе още някъв талон за 10 евро отстъпка , стана 93-4 евро. Спомням си , че беше под 200 лв с включен транспорта до България / 5 евро / от грабко. Новият модел вече и изчерпан навсякъде в сайтовете. Вече настана корона - криза и много стоки или няма да ги има, или цените ще са височки

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Фев 27, 2020 2:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 83 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov