ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains с рутиране на Android

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains с рутиране на Android
Автор Съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение BGMountains с рутиране на Android Отговорете с цитат
Както колегата @Rincewind е споменал в друга тема има начин да се подкарат BGMountains (и други карти в Garmin NT) формат с подръжка на рутиране под Андроид. До скоро Garmin StreetPilot работеше само на стари Android-и, на определени резолюции и т.н., ама братушките не спят Smile Те тук вариации до Android 9-ка включително:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=226963

Нужна е регистрация, за да видите темата. После с логването има малко проблеми за незнаещите съветски като мен - captcha, в която трябва да познаеш числото Smile Номерът е да се отбележи checkbox-а "Я не могу ввести ответ" и се получава мейл с временно логната сесия.

Засега на Андроид 9-ка мога да кажа, че успешно визуализирам произволни карти с DEM, изолинии, 3D сгради, свързва се с GPS модула и рутирането работи успешно. Леко насича, но не е нещо нетърпимо. Утре ще го пусна паралелно на истинската машина да видя как се държи. Без да съм задълбавал особено в инсталационните guideline-и приложението бачка коректно, но си губи настройките за език и времеви формат (минавам през wizard-а на всяко стартиране). Подозирам, че е поправимо това.

Картите се бутат в system partition-а/garmin/map, като във garmin/.System/ има и други благини като junction view (още не съм тествал дали работи, но би трябвало). Има варианти и да се ползва external SD карта. Не съм се зачитал подробно, но май се искаше root, за да се пипне някакъв файл.

Има import/export на GPX, но не съм ги тествал още. Потребители споделят за crash-ове при първата операция.

Дано това е края на мъките с тая отвратителна чикия наречена OruxMaps.
Съб Фев 29, 2020 8:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
Доклад от тестовете уикенда - докато екранът е включен всичко е ток и жица. Загаси ли се обаче, дори при изключен battery optimization заспива приложението и съответно за tracking е ненадеждно.

Тъй като приложението е за шофиране височинен профил на трасето не може да се види, което е единственият критичен липсващ feature за туризъм, който виждам засега. За шофиране пък няма как информация за трафика да пипне (защото Garmin отдавна са спряли услугата подозирам), но за тази работа най-добре Waze. Предупрежденията на камерите не съм ги тествал, но други потребители споделят, че работят.

Crash-на ми когато се опитах да рутирам по координати до точка, до която има път на картата. Стана с BGMountains (който ми прави същите номера и на Nuvi-то), но 1-2 опита с Geotrade бяха успешни дори до точки в нищото. Crash-ва отвреме навреме и безпричинно, но както казах нямах време да се зачета много в installation guide-а. Там пишеше за модифициране на една несъществуваща при мен библиотека и не съм ровил повече. Метнах се на най-новото, което имаше като версия за Андроид 9 - 2.37.
Пон Мар 02, 2020 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Стефчо, впечатленията ми на моя Шаоми MI 9T и на един френд със Samsung Galaxy S7 Active от OruxMaps са превъзходни - не се наблюдава нищо от споменотото от теб.
Поздрави Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 03, 2020 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Стефчо, впечатленията ми на моя Шаоми MI 9T и на един френд със Samsung Galaxy S7 Active от OruxMaps са превъзходни - не се наблюдава нищо от споменотото от теб.
Поздрави Smile


Това ясно, ама няма рутиране там, което за мен го прави безполезен софтуер, та още си влача Garmin-ската тухла. През сайта на kade.si същата работа може да се върши, че и с доста повече подложки.
Вто Мар 03, 2020 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Тва рутирането ползваш ли го още? Все си мисля, че е само за начинаещи... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 03, 2020 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov