ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
В избора ли сбърках или с боравенето?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
В избора ли сбърках или с боравенето?
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
The 3 lenses you need for landscape photography

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Фев 23, 2020 2:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Почти избрах или есе за компромиса Отговорете с цитат
Погледнах и клипа, дето ми е предложил Ведрин, английски не разбирам, но посланието е ясно, трябват ти поне три. Wink

Две седмици чета вашите съвети и чопля в нета. Обективи като 18-105 и 18-140 са компромисни, вече се използват и като китаци. Това обаче не ми натъжи особено. Дори се сетих за две сравнения, които ще ви предложа.
В един виц се разказваше за българин и французин, станали приятели на някакъв симпозиум.
Отишъл българинът на гости, гледа прекрасна градина, домакинът похвалил градинаря си, отлично подредена къща - съпругата била с вкус, вечеряли в ресторант с добра кухня и в бара французинът запознал госта с любовницата си. Дошъл французинът у нас - всичко наред, както си трябва. Похвалил градинаря, нашенецът отвърнал, че съпругата я гледа. Обядвали, прекрасно сготвено, пак от съпругата и.....
След вечерното миткане гостът попитал:
- Няма ли да ме запознаеш с любовницата си?
- Нямам любовница, аз съм привързан съпруг-отговорил българинът.
- И ти спиш с този комбайн? Rolling Eyes

Сега по-насериозно. Хубаво е да имаш джип за извън пътя. Но обикновено отвън е голям, вътре тесен, гори много и вози твърдо. Хубаво е да имаш поне ван за товарене, но човек рядко товари чували и ходи на казан веднъж годишно, а това си е още една кола с всички разходи. Хубаво е да има голям седан за дълъг път и магистрала, но с него е неудобно един фризер да пренесеш. Три гаража?
Затова са измислили повдигнатите комбита на Субару, Ауди и Волво. Не са джипове, ванове, пикапи, седани...
Викат им универсали, при това с повишена проходимост. За такива като мене стават.
Следващата кола вероятно ще е нещо от този тип.
И с обективите така. Надявам се, че ме разбирате. Smile
Нед Фев 23, 2020 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Съжалявам , че не се получи истинска дискусия по твоя въпрос , но нали сме български форум . Просто колегите , притежаващи Сони РХ -10 и Панасоник ФЗ -1000 трябваше да споделят лични впечатления и кадри , а не да четеш разни платени ревюта и да ти пълнят главата с бръмбари във Фотопавилиона . За последно твърдя , че тези двете дават индентични резултати , на индентична цена и тегло спрямо Д 3200+18-140 . Светлосилните и проектирани за тях обективи компенсират по-малката матрица . И ако щеш чисто цветово ги предпочитам пред Никонската синявица .
Бъди здрав и на фокус !
Нед Фев 23, 2020 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
tomaraya написа:
...колегите, притежаващи Сони РХ -10 ... трябваше да споделят лични впечатления и кадри, а не да четеш разни платени ревюта и да ти пълнят главата с бръмбари във Фотопавилиона ...

Снимки и филми правени със Sony DSC-RX10 споделям във форума от няколко години. Личното ми впечатление е, че този апарат е прекалено голям и тежък, за да бъде носенето му из планините винаги съвсем неусетно. Поради това поякога липсва когато е нужен. Кахърите на tortomanin, обаче, сякаш са от по-различно естество. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Фев 23, 2020 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Продължих да чета за Сигми и Тамрони, да разпитвам, хората ми даваха различен акъл.....
В крайна сметка се оказа, че жената също искала да си играе с ДСЛР.
Купих Никкор 18-140 с нов Никон 3500. Rolling Eyes
Съб Фев 29, 2020 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бравос !
Едно време към тялото даваха подарък китак, а сега към китака - тяло .
Чудя се да заема да си купя едни гуми , може пък и кола да получа бонус , че имам нужда ...
Честито и на фокус !
Съб Фев 29, 2020 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
https://www.samsung.com/bg/smartphones/galaxy-s20/ Фотоарпаратите вече остават назад ....

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Мар 02, 2020 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Нали не мислиш, че телефон за ХХХХ лева снима по-добре от фотоапарат за същите пари? Rolling Eyes
Фулфрейм телефон? Twisted Evil
Пон Мар 02, 2020 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ше се изненадаш, брат. Колкото и да е странно, значи жена ми имаше Канон Марк 2 с доста добри обективи. Участвуваше на някакви фотоконкурси и винаги , когато печелеше, беше като правило само с фотки направени от телефон Самсунг - двата последни модела, взимаше си ги през година. Вика за какво ги нося тия фотоапари. Верно Самсунга много добри снимки прави , гледал съм ги, разлика не се намира . Даже цветовете са по-добри. А новия е некво чудо на техниката. 108 мегапиксела, 100 - кратно увеличение.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Мар 02, 2020 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Нали не мислиш, че телефон за ХХХХ лева снима по-добре от фотоапарат за същите пари? Rolling Eyes
Фулфрейм телефон? Twisted Evil

Имаше една интересна разработка на фотоапарат с размери близки до тези на смартфон, операционна система Андроид, и със 16 сензори и обективи:

https://light.co/camera

Цената му беше като за ценители на фулфрейм. А колкото до изображенията -- преценете сами (има галерия в сайта). Smile

Може да бъде намерен на старо в eBay:

https://www.ebay.com/itm/L16-Light-Digital-Camera-16-Lenses-52-Megapixel-HD-video-New-Open-Box/274280003552
https://www.ebay.com/itm/L16-Light-Digital-Camera-16-Lenses-52-Megapixel-RARE-New-Open-Box/184176597628
https://www.ebay.com/itm/light-L16-Kamera-16-Linsen-52-MP-USB-C-Touchscreen-Fotoapparat/254520361498

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Мар 02, 2020 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Това, дето е обявено така? То си е обявено като апарат, който май работи като очите на мухите. Да, цената е съпоставима, но дори да може да се говори от него, акцентът е върху снимането.

"L16 светлинен цифров фотоапарат, 16 обектива, 52 мегапиксела, HD видео, нова отворена кутия!"

Ще дойдат и при нас. Тъкмо ще ми е писнало да нося две тухли по баира и ще си купя. Laughing
Вто Мар 03, 2020 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Честно казано няма да ви предлагам конкретна марка, защото всеки има предпочитания, а и предлагането на производителите е добро. Само бих насочил всеки любител към професионален апарат, който сега не е скъп и се срещат добри модели на сносни цени. Нищо не може да замени добрата оптика и голямата леща и матрица. Качеството на снимките с професионална машинка е друго! Това със смартфоните е пиниз за градските контета, дето го носят постоянно в себе си, за да се снимат.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Вто Мар 03, 2020 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Относно Панасоник FZ 1000 Отговорете с цитат
Не мога да правя сравнение на този апарат (Lumix FZ 1000) с други, особено с DSLR, защото нямам преки впечатления. Освен това не притежавам фотографските познания, за да използвам пълноценно такъв апарат. Но колегата tomaraya попита за някой който снима с FZ 1000. Тук Ви давам линк към снимки, правени в последните два почивни дни с FZ 1000. Първият ден е на силно слънце, вторият е при облачно небе. Има снимки с голямо приближение, на закрито (в пещера и църква, даже на покрития мост в Ловеч). За мен като аматьор снимките стават. Тепърва имам какво да уча - кое как, какво може и какво не може. Има острота и цветовете са близки до това което видях. Снимки. Снимки.


Последната промяна е направена от staria на Сря Мар 04, 2020 12:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Мар 04, 2020 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
https://www.samsung.com/bg/smartphones/galaxy-s20/ Фотоарпаратите вече остават назад ....


Това е нелепо! Smile

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Мар 04, 2020 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Бат Петьо ! Радвам се , че с тези примерни кадри всеки сам може да си прецени кое , колко и как . Освен това се вижда и представянето на исо 1600 , което е важно . Не сме фотофорум , но мисля , че се получи полезна дискусия . Duel
Сря Мар 04, 2020 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov