ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Рожден ден в приказна Западна Стара планина на х.Горски рай

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Рожден ден в приказна Западна Стара планина на х.Горски рай
Автор Съобщение
стражара



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 109
Местожителство: Монтана

Мнение Рожден ден в приказна Западна Стара планина на х.Горски рай Отговорете с цитат
Здравейте
Ето как с моите приятели изкарахме рожденият ден на Redex на наистина райското място хижа Горски рай. Поради служебни задължения, групата от 4 човека се разделихме на две. Моя милост сам водач на групата и единствен участник в нея и втората тръгваща по късно през деня от Ловното стопанство над с.Чупрене.
Аз преминах от завода над с.Горни лом през вр.Трап, вр.Оба, вр.Риплянска църква и вр.Остра чука, след което слязах на х.Горски рай. Прехода е доста труден особенно в девствения сняг непокътнат даже и от животните, но не и от един упорит турист. Този преход беше свързан с изкачване на голяма денивилация(1700ндм) с много дълбок сняг(все още не беше слегнал и се потъваше малко под коляното) и големи изкачващи наклони и слизания, но прекрасен с гледките си към вр.Миджур и околните върхове. Този преход ми отне 10часа, без за една секунда да съм свалил снегоходките. Накрая имах чувството , че са се срастнали за мен Very Happy . На хижата хижарите ме посрещнаха гостоприемно и ме нагостиха, като за начало с вкусен штрудел с планински чай с билки от природата. По-късно останалата част от групата начелно с Redex , жена му и Ицо от Лом, бяха захапали баира през нощта от Ловното стопанство. И тъй като носеха пържолите и уйските реших да ги посрещна на челник и аз. На половината път се намерихме и лека полека вече в пъртина (направена при моето слизане) се качихме на хижата. Почнахе се едни пържоли и мезета заедно с нормални количества български аператив. На следващия ден хижарите ни изненадаха с вкусните си мекици и прекрасното сладко от синя боровинка. Като се поокопитихме след дългата нощ се качихме на снегоходките и се поразходихме до вр.Остра чука и обратно.Пак да се повторя хижарите ни бяха приготвили обяда и вкусни горски гъби с чесън и марината за салата. Така вече похапнали едва се разделихме с гостоприемните хижари и прекрасната и живописна хижа Горски рай, като поехме надолу към Ловното стопанство, където ни чакаше джипа на Redex.
Ето и малко снимки: http://picasaweb.google.com/MoniStefanov/JAzZTK?feat=directlink
[img]http://picasaweb.google.com/lh/photo/eu5JtaN-i9d34VonwsmaUg?feat=directlink[img][/img]

_________________
БАИР БУДАЛА
Чет Мар 25, 2010 12:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Чудесна разходка в хубав район, ненапъплен масово от човеци! Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Апр 09, 2010 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov