ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Жилищни ремонти. Дискусия.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Жилищни ремонти. Дискусия.
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Лъчко, покапа се в ... Миналото Wink Представих си го, за малко сълза да пусна.
Мани, кога спира тоя сняг??? Не ми е поставена мазилката на изолацията на къщата. И ти не идваш да помагаш. Лоша работа!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Дек 04, 2019 1:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Пацко, за мазилката ми казаха, че нямало проблем. Важното е да е направена втората шпакловка. Мазилката и по-нататък да ти я сложат - нямало проблем. Лошото е, ако плащаш скале и ако си още на стиропор/каменна вата.

10 санта са си 10 санта. Вън тези дни е - 3 градуса, в къщи с 1 климатик топлим 3 стаи и се живее.
Бях заложила при поставянето на изолацията тръбите за 2ри климатик на най-отдалечената спалня, да топлим от 2 страни с климатици, да е топло. Няма нужда, с 1 си е много добре и така ще спестим пари и от ток, и от нови климатици, поддръжки, ремонти...

Забравих да пиша - прозорците са много важни. Започнах поетапно да сменям 2-ния стъклопакет с 3-ен ( с дебелина 6-5-4 мм за още по-.добра шумоизолазия, заради виещите кучета до нас). Няма място за сравнение - и като шумо, и като студо изолация. Слагам или 3 бели стъкла, или 2 бели и 1 Ка стъкло, но минах на 3 бели, за да има повече светлина. Досега бяхме с 4 сезона и на източна страна си беше тъмница след 2ч на обяд.
Сря Дек 04, 2019 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
10 см стиропор, шпаклован и грундиран. Мазилката остана. Скелето си е на майсторите, те правят всичко. Ако и с това се бях захванал трябва да напусна работа и да секнат постъпленията. Сачака и челните дъски аз ги направих, беше малко палаво...
Прозорците са някакви пвц, заварено положение с къщата. Не ги бутам, за на децата абитуриентския най рано. Smile И парата свърши. Остана един хол напролет вътрешно - шпакловка, стени и таван, обръщане на врати и прозорци и циклене на паркета.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Дек 04, 2019 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Пацко, решила съм да правя пасивна къща - хем да пестим пари, но най-вече да спасяваме дърветата.
С 10 см стиропор сигурно и ти виждаш разликата, когато се измаже ще е още по-добре, защото няма да има фуги и ще държи влагата навън.

Догодина отвътре ще сложа 3-4 см каменна вата и гипсокартон, може и 9mm OSB 2 преди него, така общо ще стане около 5 см вътрешно, и ще стане още по-добре изолирано.

Тавана и покрива също са важни. Ние сме на последен етаж в къща. Преди беше някакъв кучи студ, през 2015 сменихме черната хартия с воалит, мисля Саламбо - 4 кг без посипка под керемидите. Запечата го много добре, но пак отнякъде влиза прах и мръсотия, явно не са го направили съвсем както трябва.

Писна ми да чистя, мета и гълтам прах и бактерии, че само аз го чистя този таван. Заради едно такова чистене през 2018 ми оперираха окото, че се бяха появили на горен и долен клепач гнойни торбички - докторите казаха като ги махнаха - стафилококи или стрептококи от праха - забравих.

Оградихме нашият таван с талашит и плоскости от стари гардероби и секции, които с винтове хванахме на рамки, направени на греди, останали още от строежа. На плоскостите залепихме от двете страни останалите от външната изолация стиропори и фибрани с Ceresit CT 84 - скъп е, после намерих Soma Fix - по-евтина пяна и като че ли ми допада повече от Церезита. Купих и още стиропор, но аз материал не хвърлям, всичко влезе в употреба. Сложихме отгоре гипсокартон.

Самите греди под покрива изметох и измих много добре, за да няма прах (иначе пяната не хваща), залепихме отдолу с 3-4 см стиропор отново с пяна за стиропор. И като го почнахме, не можахме да се спрем. Много ни хареса резултата, та сложихме и гипсокартон отгоре като го хванахме с видии за напречните талпи, изшлайфахме гредите, лакирахме ги, прекарахме ток и кабелна, сложихме ПВЦ прозорци... Шпакловахме пода, че беше неравен, с нещо евтино за 6-7 лв на торба от Церезит или Баумит, не помня. Сега е чисто и равно.
Моят домашен майстор беше вече направил вътрешна изолация с тънък стиропор и гипсокартон, да запуши дупките от вътрешната страна, че предните години имаше плъхове. Накрая шпаклова и оправи дупчиците, които имаше останали тук-таме между гредите и гипсокартона.

Догодина - ще правим прозорец над тавана, да може да се влиза и върви в оградената с OSB 2 импровизирана баня, че там покрива е силно скосен, но иска доста пари, та банята догодина.

3-4 см стиропор на Баумит с плътност 15-18 е супер, на тавана не е топло, но е комфортно.

То това ще е хубаво да се отдели в отделна тема - за ремонти.
Сря Дек 04, 2019 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
От другата седмица отпочвам Националния Обект в Острец - поне 5-етажен мол BG

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Мар 10, 2020 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Свиркай за помощ.
Вто Мар 10, 2020 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Нищо не можеш да отпочваш..... Отговорете с цитат
Tito написа:
............ отпочвам ………….


….докато не си представил документи и аргументи на Комисията! Иначе: денем градиш- нощем се събаря!
Вто Мар 10, 2020 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Имам връзки в Крепостния Нотариат по-горе. Издават на място Крепостни актове за разкрепостени.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Мар 10, 2020 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение О-ле-ле, майко! Отговорете с цитат
А там ако знаеш какво тресавище е!? Колкото повече даваш, толкова повече поглъща...….
Вто Мар 10, 2020 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Точно така си е .................слушай Цецко. Хахахахах Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Мар 11, 2020 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov