ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:

Веднага щом ескалираха нещата в Ухан жена му на моя съученик се опита да се прибере при родителите си, но не й разрешиха влизане в страната. Мисли повече, преди да пишеш небивалици..

Не знаех, че Китай е затворил границата си за собствените си жители. Да мисля? Аз мисля, ама акълът не ми побира как може моята родина да откаже да ме приеме, след като нито към болна, нито съм извършила престъпление спрямо нея и хората. Каквото и да става в една държава, никога, никога тя не трябва да отказва от хората си и да ги гони. Все едно ти да се прибереш у вас и майка ти да е сменила ключалката.
Както вече казах, има нещо сбъркано в тая комунистическа държава, та ако ще да задмине по БВП всички други взети заедно.
Tito написа:
И тази снимка на китайскзта панелка - пиши в гуглето "apartment buildings usa" и виж какви соц градежи от същия тип излизат в ... Манхатън и други части на downtown New York City. Е и?

Не, там не са соц строежи тип панелен блок, това са стари сгради, в които апартаментите са реновирани. Нещо като старите сгради в центъра на София с тесните стълбища Smile По принцип тук няма такъв тип строителство като панелните блокове, дори в даунтауните на големите градове. Специално Манхатън е едно доста особено място, защото е пълно с история и защото е остров и няма накъде да се строи, както и защото има особена атмосфера, която я няма в другите американски градове в които съм била.
Но колкото съм обикаляла там, по никакъв начин не ми е напомняло за соца, особена архитектурно, снимките те лъжат.

dido написа:

Това няма ли да е преразпределено от бюджета?

Не е много ясно. Аз просто си чакам чека, както и останалите хора. И със сигурност част от тези пари ще отидат в България, Италия и Русия. Сигуно и в други страни, но за тези съм сигурна Wink

Лахесис написа:
Mariana1000, по-нагоре беше написала, че си сигурна, че в САЩ властите ще се справят.

Да, ще се справят със ситуацията, а не с вируса. Повечето хора им се иска някоя страна да направи чудо, да премахне вируса и никой да не пострада. Аз не вярвам в това. Духът от бутилката вече е изпуснат (според мен случайно, защото в природата е пълно с такива неща) и няма как да бъде натикан обратно бързо и безболезнено.
Смятам, че и тук ще има огнища, най-вероятно Чикаго ще бъде едно от тях, защото сме голям град, с най-натоварените летища доскоро. Ще има и щати, в които само ще гледат нашите ковчези по новините. Ще стане много по-зле преди да стане по-добре. Но смятам, че в крайна сметка ще се справим. Да, може и да не стигнат апаратура и лекарства, да, ще си отидат хора, които иначе са щели да живеят повече, но в крайна сметка животът ще продължи и хората ще народят и отгледат деца на мястото на починалите. Смятам, че държавата ще ни помогне, както и че хората ще си помогнем взаимно в това, доколкото можем.
Никой не е подготвен, но няма и как да бъде. Както каза Стефан - ресурсите са ограничени, хората лакоми и никой няма да прави жертви сега, за да се готви да едно утре, което не е ясно какво ще бъде.
Ще поживеем, ще видим какво ще стане. Аз съм оптимист, че и вируса, и кризата ще отминат. Мъчно ми е за всимки засегнати, но ми е мъчно и за тези, които са засегнати от всичко останало, защото вирусът не е единствената болест останала на земята и има и други страдащи хора.
Каквото зависи от мен да правя добро на тая земя, ще го правя за компенсация. Другото наистина са празни приказки Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 26, 2020 1:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
И още малко за жестовете на взаимопомощ:

«Повече от 56 тона лично предпазно оборудване (дрехи, дезинфектанти и медицински маски) бяха доставени на Китай от Франция, Германия, Италия, Латвия, Естония, Австрия, Чехия, Унгария и Словения.»
Източник: https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirus-response/crisis-management_en

Горното, разбира се, не е разгласено нито от руските медии, нито от глашатаите им из социални мрежи и форуми.


Познах се в глашатаите, та затова изказвам мнение: малко тонове, пък много държави. Ама като за жест - стига.
Вчера от Русия за Италия е излетял петнайсети самолет. Нелепо е да се правят сравнения.
Чет Мар 26, 2020 2:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Пчелата Жужа написа:
Нелепо е да се правят сравнения.

Ами нелепо е, да, особено по такъв повод. Да припомням ли кой започна?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 26, 2020 2:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Пчелата Жужа написа:
Нелепо е да се правят сравнения.

Ами нелепо е, да, особено по такъв повод. Да припомням ли кой започна?


Аз зпочнах. Извинявай, че съм те засегнала.
Чет Мар 26, 2020 2:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
В четырех регионах РФ создали группировки войск для борьбы с коронавирусом

«В состав группировок войдут соединения и воинские части войск радиационной, химической и биологической защиты, медицинские, инженерные подразделения, силы и средства материально-технического обеспечения, подразделения военной полиции общевойсковых и танковой армий, Ленинградской армии ВВС и ПВО. Сейчас подразделения готовятся к маршам на военные полигоны в Ленинградской, Нижегородской, Воронежской и Курской областях, информирует штаб ЗВО. По его данным, всего от ЗВО привлечены около 1 тыс. военнослужащих, свыше 200 ед. военной и специальной техники. В составе группировки - инженерно-технические передвижные комплексы химической защиты, дегазационные войсковые комплекты, авторазливочные станции АРС-14КМ, тепловые машины специальной обработки техники ТМС-65У, комплексы полевых лабораторий КЛП-10, специальная инженерная техника.»





_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 26, 2020 4:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Те пък какво ще борят, нали уж имат само няколкостотин случая и са овладели епидемията?
Като за страна, която граничи с Китай, направо е невероятно колко малко болни имат, а още по-невероятно как техните болни са най-здравите болни.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 26, 2020 5:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Те пък какво ще борят, нали уж имат само няколкостотин случая и са овладели епидемията?


«Мы готовимся к взрывному развитию по типу ядерной реакции, заявил профессор, ведущий научный сотрудник НИЦ эпидемиологии и микробиологии им. Почетного академика Н.Ф. Гамалеи Минздрава России Николай Малышев в эфире шоу "60 минут" на канале "Россия-1".»
Източник: https://ria.ru/20200326/1569160551.html

Съдейки по приготовленията им, обаче, вероятно и те самите не са съвсем наясно "какво ще борят".

Впрочем, същото изглежда се отнася и за 15-те самолета с руско военно оборудване изпратено в Италия:


Източник: https://sputniknews.com/world/202003251078704749-watch-russian-military-medics-on-the-move-to-bergamo-italy-to-assist-fight-against-coronavirus/


Източник: https://twitter.com/PROPHET49449525/status/1242775613649362944


Източник: https://twitter.com/PROPHET49449525/status/1242775613649362944

Хора в Италия и на други места умират заради недостиг на предпазни средства и медицинско оборудване, а пък руснаците им изпращат военни камиони и се тупат в гърдите с техния общ тонаж...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 26, 2020 6:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
"Хотели как лучше, а получилось как всегда." Confused

Но наистина от известно време ми прави впечатление, че имат много малко случаи като за многомилионно население и нито един с фатален край. Дано да е така, но лекичко ми намирисва на Чернобил. Не е сега времето държавите да крият една от друга какво се случва. Нали уж са важни данните, за да може да се направят модели и прогнози. А то така какво излиза, ние сме се затворили, но заразените растат едва ли не в геометрична прогресия. Те имат по-леки мерки и нищо им няма. Или са извадили невероятния късмет малко заразени да са се прибрали в Русия от тук или от Европа, или имат някаква тайна рецепта, която не споделят с останалия свят, или крият, или просто не им се занимава и слагат други диагнози на болните. Ама иначе ресурси за тролене по мрежите имат Не, не, не!
Поне отложиха референдума, сега джуджето Хаяско ще излезе още по-голям герой. За любителите на конспирациите - едва ли те с Тръмпанарина са пуснали вируса, защото и на двамата им се объркват много плановете от тази пандемия.
Остава обичайният заподозрян, макар че Тръмп тържествено обеща да не нарича повече вируса китайски Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 26, 2020 8:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

Не знаех, че Китай е затворил границата си за собствените си жители. Да мисля? Аз мисля, ама акълът не ми побира как може моята родина да откаже да ме приеме, след като нито към болна, нито съм извършила престъпление спрямо нея и хората. Каквото и да става в една държава, никога, никога тя не трябва да отказва от хората си и да ги гони. Все едно ти да се прибереш у вас и майка ти да е сменила ключалката.
Както вече казах, има нещо сбъркано в тая комунистическа държава, та ако ще да задмине по БВП всички други взети заедно.

Реагирам ти именно защото си нямаш и представа какво говориш, а в същото време си позволяваш са слагаш някакво си клеймо на мои близки, които изобщо не познаваш. За твое сведение Китай не позволява двойно гражданство и тя отдавна не е китайска гражданка. Дали това е редно или не ми е пределно ясно какво ще кажеш, но много слабо ме интересува по принцип. А и щом за теб още съществува комунизъм не виждам смисъл да се опитвам да обяснявам това или онова. В случая гледам само фактите и емоциите си ги пазя за неща, които имат смисъл като например здравето на моите приятели отвъд океана.
Mariana1000 написа:
Не, там не са соц строежи тип панелен блок, това са стари сгради, в които апартаментите са реновирани. Нещо като старите сгради в центъра на София с тесните стълбища Smile По принцип тук няма такъв тип строителство като панелните блокове, дори в даунтауните на големите градове. Специално Манхатън е едно доста особено място, защото е пълно с история и защото е остров и няма накъде да се строи, както и защото има особена атмосфера, която я няма в другите американски градове в които съм била.
Но колкото съм обикаляла там, по никакъв начин не ми е напомняло за соца, особена архитектурно, снимките те лъжат.

Ми не знам, на мен това ми прилича на пейзаж от ж.к. Люлин - https://www.agefotostock.com/age/en/Stock-Images/Rights-Managed/GSU-ghi-mattl00007 ("low-income" Laughing - всяка жаба да си знае гьола)

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Мар 26, 2020 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение Отговорете с цитат
Митко написа:
За съжаление, и на част от населението Sad . Учудвам се колко от познатите ми се поддадоха на психозата. Някои като че ли и й се наслаждават Very Happy ! И искат още по-строги ограничения и наказания. Време е телевизиите да започнат да пускат "двеминутка на омразата" (към нарушителите на дисциплината), ще им се вдигне гледаемостта.

Щом на всички им харесва, значи няма проблем, садо-мазо двойката е формирана. А за телевизиите - не искам и да ги гледам, ама миналия ден бях принуден да стоя в стая, където гледаха БНТ - първо пуснаха някакво "изследване" колко било високо доверието към тиквата и палячовците му. Второ - обсъждаха не дали, а как да се затегнело, видите ли, още повече положението, щот така не се работело... Преди беше смешно да ги гледаш как пропагандират и сами си вярват на глупостите, а сега вече не е. Като започнат да заваряват врати, хептен. Днес Годжи пак сипеше "успокояваща информация" за планини от трупове, които предстоели. Ами като си толкова сигурен, и хората ти имат доверие, какво се моташ, направи като в Испания, ама наистина блокирай всичко както трябва. Заключете входовете, заварете и затъмнете дори прозорците, че никой да не наднича колко сте хубави.
Не ме разбирайте накриво, че се бунтувам. Това просто е пародия на мерки. Ако зависеше от мен, бих направил така - или никакъв режим за движението или наистина ефективен контрол. А сега какво - някакви бележки, които никой никога не ще съумее да провери, дори и да се наложи да се изпълни целта, за която ги създадоха - проследимост. Къде мислите, че ще отиват тоновете бележки, които след "четвъртата поправка"/не на америчката костентуция, а на пасквила ананиев/, ще ходят - вероятно в някое мазе или направо в кофата. МВР няма никакъв ресурс нито да систематизира нито да класифицира данните по човек, още повече да прехвърля в електронен масив милионите записки, които ще получава всеки ден от КПП-тата.
Чет Мар 26, 2020 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Панелката не е задължително изпълнението на някакво строителство, а начин на застрояване, може и да е с тухли, може и със стъкло, все тая - "панелки" са.
Пълно е в щатите, в цяла европа, у нас и новите блокове по 8-10-12 етажа - ми панелки са, вертикално село. И в Китай са панелки, и в Сингапур, и в Япония са панелки, и в Дубай, макар и остъклени повечето, и навсякъде по света, пък съм видял ама наистина много. Тия милиарди хора няма как да живеят по къщи само. На който му харесва такъв начин на застрояване тип мравуняк/кошер, добре. На мен ми скрива небето, няма въздух там.

А за другото, за жителството и гражданството ... и аз не искам да имаме двойно гражданство, ама имаме. Щом някой е избрал да живее и работи някъде по света, желаем му здраве и успех, да спазва и всички правила и режими на новото си място. А не само като е на зор да си тича обратно тук, иначе да обяснява колко е гадно у нас и да дава непоискани съвети. А пълноценни почивки, децата на отглеждане при ваканция, планови операции и дентален туризъм в гадното БГ. Но всичкото това си е лично мое мнение и впечатление.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Мар 26, 2020 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
... и аз не искам да имаме двойно гражданство, ама имаме. Щом някой е избрал да живее и работи някъде по света, желаем му здраве и успех, да спазва и всички правила и режими на новото си място...

Smile Принципно и аз споделям тази нагласа, но рационално погледнато Китай има много хора и няма кой-знае каква нужда от повече, докато при нас е точно обратното!

Иначе, по принуда и аз гледам и чета всякаквите щуротии, които ни заливат. Най-интересни са ми разните математически модели /такава ми е квалификацията Smile/, без никаква заявена начална база, които обясняват кога идвал пика на заразата и как щяло да се развие всичко. Изобщо не се връзват информациите за заразените и темпа на заразата, които се обявяват, нивото на карантината като защита от контакти и паралелите от други места с които ни внушават да си "налягаме парцалите" и да чакаме още по-лошото Twisted Evil. Интересно, ако се тества и ако се окаже, че много вече са минали вируса, тогава ... ???

И накрая, нещо като четиво за размисъл - http://librev.com/index.php/2013-03-30-08-56-39/discussion/world/3723-yuval-noa-harari-svetat-sled-koronavirusa
Авторът е спорен за някои, освен това е и евреин Smile, но не може да се отрече, че мисли ...
Чет Мар 26, 2020 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3291
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Пчелата Жужа написа:
vedrin написа:
И още малко за жестовете на взаимопомощ:

«Повече от 56 тона лично предпазно оборудване (дрехи, дезинфектанти и медицински маски) бяха доставени на Китай от Франция, Германия, Италия, Латвия, Естония, Австрия, Чехия, Унгария и Словения.»
Източник: https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirus-response/crisis-management_en

Горното, разбира се, не е разгласено нито от руските медии, нито от глашатаите им из социални мрежи и форуми.


Познах се в глашатаите, та затова изказвам мнение: малко тонове, пък много държави. Ама като за жест - стига.
Вчера от Русия за Италия е излетял петнайсети самолет. Нелепо е да се правят сравнения.

Жужа/Ружа, никой не си мисли, че си „глашатай“ на руската пропаганда, напротив (лично аз те причислявам към добродушните „жертви“ на въпросните проруски „глашатаи“).

Източник: Италиански политици: 80% от руската помощ е безполезна

Откъси от статията:

„Водещият италиански вестник „Ла Стампа“ публикува днес материал, в който цитира „политици на високо ниво“, които са заявили за вестника, че „80% от тези руски доставки са напълно безполезни или малко полезни за Италия“.

За разлика, да кажем от китайските доставки (състоящи се предимно от белодробни вентилатори и маски), руските са оборудване за бактериологична дезинсекция на райони, полева лаборатория за стерилизация и химико-бактериологична профилактика и оборудване от този тип, цитира „Ла Стампа“ думите на своите източници.

Руската доставка идва след разговор между премиера на Италия Конти и Путин и според източниците на „Ла Стампа“, всъщност преследва геополитически цели. Италианската медия обръща внимание, че самата помощ не е медицинска, а военна, изпратените специалисти не са лекари, а военни. „Цялата операция е на Руското Министерството на Отбраната, не на Здравеопазването. Те имат звания на генерали, полковници, майори, лейтенант-полковници, ангажирани в миналото с военни операции от Гвинея до Африка, където работеха заедно с Руското външно разузнаване. Сергей Кикот, високопоставен генерал, ръководителят на мисията, е специалист по антракс. Генадий Еремин, полковник, е експерт в бактериологичната война и е работил срещу свинския грип. Полковник Вячеслав Кулиш е експерт в разработването на защитна екипировка срещу заразни бактериологични агенти, работил е по програми за Ебола и Чума“, пише „Ла Стампа“.
...

Въпреки това на Италия беше оказана помощ – Германия изпрати 500 апарата за обдишване, милиони маски, а в германските болници бяха приети пациенти от Италия.

От са САЩ също долетя екипировка и полева болница.

Тези инициативи обаче не се радваха на мощно пропагандно осигуряване, каквото веднага мобилизира за своята акция Путин през огромната си мрежа пропагандни платформи по света и в България. У нас медийната империя на ДПС/ДС (филиал на КГБ) монополиста Делян Пеевски, пропагандните плаформи на АТАКА, БСП както и десетките още знайни и незнайни сайтове плюс пълчищата платени тролове на Москва проглушиха ушите на цяла България с твърдението, че ЕС и САЩ оставили Италия сама да се оправи, а видиш ли единствено Китай (който носи вината за развихрянето на заразата), Московия и Куба й били протегнали ръка …
...

Покрай това активно мероприятие вървят и други лъжи на московската пропаганда като тази, че Полша била забранила на руските военни самолети да летят до Италия. Никоя от БГ „медиите“, които публикуваха това скандално твърдение не публикува опровержението на полското посолство в Москва, което заяви, че дори не е било сезирано за такова искане от Кремъл.“

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Мар 26, 2020 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
... направо е невероятно колко малко болни имат.


Същото важи и за нас, на фона на кривата на разпространение, която, четох че не отговаря на никой модел на разпространение на епидемията. Това най-вероятно се дължи на факта, че не се тестват и хващат много от заразените, които вероятно са много повече от обявените. Така че, хич да не се успокояваме, колко са ни хубави мерките, щото сметката е малко без кръчмар.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Мар 26, 2020 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3291
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Митко написа:
vladofff написа:
[.... Милитари - режимите често се харесват на властимеющите....

За съжаление, и на част от населението Sad . Учудвам се колко от познатите ми се поддадоха на психозата. Някои като че ли и й се наслаждават Very Happy ! И искат още по-строги ограничения и наказания. Време е телевизиите да започнат да пускат "двеминутка на омразата" (към нарушителите на дисциплината), ще им се вдигне гледаемостта.

Това си има обяснение. Правени са опити отдавна. Един от най-известните е експериментът „Милграм“ на американския социален психолог Стенли Милграм.

Уикипедия - „Експеримент на Милграм“

ПОРТАЛ ЗА КУЛТУРА, ИЗКУСТВО И ОБЩЕСТВО - „Стенли Милграм: Подчинени на авторитета“

„В теоретичната част на книгата, Милграм обяснява, че недоверчивия риторично-истеричен въпрос “Ама как може! Нормален човек, морален, пък да прави така?” е наивен. Човешкият род има два начина на съществуване: индивидуално и в група. Когато действа индивидуално, човек знае, че отговорността е лично негова. Но когато действа в група, той от малък, от семейството, е приучен да се отказва от самостоятелни преценки и да се подчинява на авторитета на йерархията. Има теоретици, които и до днес приказват, че проблемът бил агресията, “вродена” във всеки от нас. Милграм доказва експериментално: не личната агресията е проблемът, нея сме се научили да обуздаваме – а нещо “…много по-опасно: способността на човека да изостави човещината си, дори – неизбежността, с която той го прави, когато слива своята уникална личност с по-големи институционални структури. Това е фатален недостатък, вграден в нас от природата, който в перспектива дава на човешкия род доста скромен шанс за оцеляване.”

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Мар 26, 2020 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 22 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov