ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Скоро гледах едно клипче, "северномакедонско" - позасмях се. Very Happy
Са, обаче, не ми е смешно Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Мар 26, 2020 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Mariana1000 написа:
... направо е невероятно колко малко болни имат.


Същото важи и за нас, на фона на кривата на разпространение, която, четох че не отговаря на никой модел на разпространение на епидемията. Това най-вероятно се дължи на факта, че не се тестват и хващат много от заразените, които вероятно са много повече от обявените. Така че, хич да не се успокояваме, колко са ни хубави мерките, щото сметката е малко без кръчмар.

Една възможна причина в Русия да регистрират сравнително малък брой болни от Covid-19, е, че, поне съвсем доскоро, са използвали единствено техен тест -- собствена разработка -- за откриването им, който е с неизвестна чувствителност и точност. Що се отнася до броя на починалите от Covid-19, вижте какво разказва един руски военен лекар-токсиколог в следните два пасажа от изнесена неотдавна тричасова лекция:

https://youtu.be/TL76GHUurE0?t=8302

https://youtu.be/TL76GHUurE0?t=8649

Съществена причина нашенската статистика да изглежда особено е все още твърде ограничения брой тествани. Броят починали би могъл да бъде по-информативен, доколкото е отчетен точно, а не по описания от Алексей Валерьевич Водовозов по-горе начин...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 26, 2020 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Като четете това-онова, някой да е срещал информация, дали коронавирусът е положително зареден или отрицателно зареден?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Мар 26, 2020 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Като четете това-онова, някой да е срещал информация, дали коронавирусът е положително зареден или отрицателно зареден?

Това е нещо, за което и аз се питам от известно време, но все още не съм попадал на надеждна информация. Може и да е неутрален...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 26, 2020 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Това какво е? Нещо като третия пол при хората ли? Laughing Laughing

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Мар 26, 2020 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Как се справят с вируса в Германия.
Май от там имаше пробив за ваксина?

И едно интересно видео, пак от там.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Мар 26, 2020 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
И едно интересно видео, пак от там.

Ристе, рибата кълве.

«Statement on videos of the IMMH emeritus circulating on the Internet: Professor Bhakdi retired in 2012. In Germany there are numerous active, proven experts in infection epidemiology, such as: B. at the Robert Koch Institute (RKI). Of course, as a citizen, Professor Bhakdi has the right to express his own opinion. However, this is in no way coordinated with the Mainz University Medical Center.»
Източник: https://www.unimedizin-mainz.de/medizinische-mikrobiologie-und-hygiene/startseite/uebersicht.html

«From March 19 to March 22, 2020, Bhakdi published three videos on his YouTube channel in which he criticized the measures taken worldwide against the COVID-19 pandemic , which he believes are based on a misinterpretation of test results and infection numbers, expresses. In a short time, the first video had more than 300,000 views.»
Източник: https://de.wikipedia.org/wiki/Sucharit_Bhakdi

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 26, 2020 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
„На финала на дискусията професор Коста Костов отправи и своето послание към читателите на Dir.bg:

С голяма надежда очаквам да се измъкнем от тази епидемия по-мъдри. Да излезем от нея - ние медиците, с по-голямо доверие в обществото. Вижте какво се случи. Кои са героите днес? За пръв път в моя живот те не са политиците. Къде останаха олигарсите? Не са те, не са богатите хора. Героите днес са медиците. Ние сме българските герои. В този смисъл очаквам нещо изключително да се случи. Излизайки от тази епидемия, българското общество да помъдрее и да разбере, че където няма добро здравеопазване, опитни, достатъчно медици, болници, оборудване, където няма училища, университети, няма истински духовен живот и това общество може да се самоунищожи. Може би в тази епидемия ще намерим нещо, което сме загубили по пътя - нашата човешка общност, а по-нататък ще си спомняме за нея като за едно пречистващо време.“

Цялата статия: Проф. Костов пред Dir.bg: До месец трябва да се замислим - удължаваме платото или пускаме младите на амбразурата


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Мар 26, 2020 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Офелия Русева Отговорете с цитат
https://www.post-gazette.com/local/region/2020/03/25/Woman-who-died-of-COVID-19-refused-to-go-to-hospital-worried-about-bills/stories/202003250139

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 26, 2020 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, би ли обяснил съвсем накратко по-горния си коментар за хората които не можем да глеаме видео и не знаем чужди езици. Благодаря.
Чет Мар 26, 2020 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Ведрине, би ли обяснил съвсем накратко по-горния си коментар за хората които не можем да глеаме видео и не знаем чужди езици. Благодаря.

Професорът е пенсионер от 2012 г. Изказал е лично мнение, което се радва на голяма популярност в определени среди (напр. любители на конспирационни теории, анти-ваксъри и т.н.). Институтът, който е ръководил се е дистанцирал от мнението му. Научната общност намира твърденията му за спорни, неточни и подвеждащи:

https://www.zdf.de/nachrichten/panorama/coronavirus-faktencheck-bhakdi-100.html

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Мар 26, 2020 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:

Реагирам ти именно защото си нямаш и представа какво говориш, а в същото време си позволяваш са слагаш някакво си клеймо на мои близки, които изобщо не познаваш. За твое сведение Китай не позволява двойно гражданство и тя отдавна не е китайска гражданка. Дали това е редно или не ми е пределно ясно какво ще кажеш, но много слабо ме интересува по принцип.

Напротив, аз имам представа, защото има вероятност да се сблъскам със същия проблем за двойното гражданство. И няма как да ти е "пределно ясно" какво ще кажа, защото аз самата не знам какво бих казала. Определено няма да е клеймо върху никого, защото дори при положение, че съм го мислила този казус, не мога и да си представя какво и е на тази жена.
Испания също не разрешава двойното гражданство, така че чисто хипотетично съм разсъждавала как бих постъпила в такава ситуация. По-миналата година се запознах със семейство дошло от там, което пък действително е трябвало да решава след дълги години и две деца родени там. В крайна сметка са избрали да си останат с българското. Засега децата им имат българско и испанско, но навършат пълнолетие, ще трябва да останат само с едно и ще им е още по-трудно, защото ще трябва да избират между испанското и българско и американско. След като Румен Радев стана президент, имаше едно настроение след българите как и в България трябва да се забрани двойното гражданство. Тогава пак обсъждахме тук кой как би постъпил.
За себе си още тогава реших, че не бих се отказала от българското гражданство. Знам каква кочина ни е държавата, знам че мога да съм си българка дори без паспорта и все пак тая мисъл ми докарва много тревожно и неприятно чувство.
Едва ли си прочел до тук, щом не те интересува какво ще кажа, но ако все пак си го направил - благодаря за споделената история. Това е едно потвърждение за мен, че решението, което съм взела само на основата на емоции, е правилно.
Ще кажа една молитва твоите приятели и родителите на момичето да са живи и здрави, и скоро да се видят. Желая им го от все сърце!

mislesht написа:
Mariana1000 написа:
... направо е невероятно колко малко болни имат.

Същото важи и за нас, на фона на кривата на разпространение, която, четох че не отговаря на никой модел на разпространение на епидемията. Това най-вероятно се дължи на факта, че не се тестват и хващат много от заразените, които вероятно са много повече от обявените. Така че, хич да не се успокояваме, колко са ни хубави мерките, щото сметката е малко без кръчмар.

При нас нещата стоят така...
Разболява се възрастен човек. След триста кандърми идва линейката, лекаря намеква, че човекът си е изпял песента, демек за какво изобщо е тоя зор. Иначе нищо му няма, дробовете са чисти, предписва айрян със сол за вдигане на кръвното. Естествено човекът продължава да вдига температура всеки ден и се влошава. Личен лекар отказва да отиде, насочва към платена клиника. Изненада, след заплащане на съответната сума се оказва, че дробовете не само не са чисти, ами има пневмония. Следва втори дубъл на разправиите с бърза помощ и най-накрая човекът попада в болница. Никой никъде по тази верига, включително в болницата дори не споменава тестване за коронавирус.
И това е в София и в големите градове. По селата даже се издава смъртен акт без лекарят изобщо да е виждал пациента. Просто отиваш в най-близкото населено място с лекар и казваш, така и така, умря еди кога си. Лекарят се сеща бай Иван или баба Пенка какви болести са имали и пише най-вероятната според него причина.
Че тя нашата крива и отрицателна може да стане при такова безхаберие.
Като знам какво в действителност става, направо не знам тези от щаба как се гледат в огледалото без да ги е срам, че лъжат и особено оня генерал с незнамсиколко процента одобрение от народа, дето е казал вчера "По-добре опашки от автомобили на контролно-пропускателните пунктове на входно-изходните артерии на градовете, отколкото кервани с военни камиони, изнасящи трупове."

vedrin написа:
https://www.post-gazette.com/local/region/2020/03/25/Woman-who-died-of-COVID-19-refused-to-go-to-hospital-worried-about-bills/stories/202003250139

На български, ако на някого не му се чете на английски:
Починалата от COVID-19 българка в САЩ отказвала да се лекува, нямала застраховка
Бог да я прости!
И моята хазяйка с куп заболявания ми беше забранила да викам линейка. Изобщо нямаше да я слушам, ако беше станало нещо, още повече че парите не са толкова много, а ако покажеш ниски доходи ти опрощават Sad Синът и би трябвало да взема решенията, а не да слуша нея.
Дано това послужи като предупреждение към други хора тук с такава нагласа.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 27, 2020 2:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Много точно описание на ситуацията с бързата помощ! Ако гледате редовно новините ще видите че изследванията на доста хора отнемат по 5 дни. Тоест ние реално виждайки днешния брой няма как да сме сигурни, че не е за седмица на зад. А и си мисля че сме единствената страна с еднакъв брой болни всекидневно, защото повече проби не могат да проверят.
Пет Мар 27, 2020 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Ей това са мерки! Отговорете с цитат
Така се "налагат" мерки, а не КПП-та и лиШчета.
https://www.facebook.com/watch/?v=249041099450254
Пет Мар 27, 2020 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Ей това са мерки! Отговорете с цитат
vladofff написа:
Така се "налагат" мерки, а не КПП-та и лиШчета.
https://www.facebook.com/watch/?v=249041099450254


Абсолютно! И се вижда, че има ефект. А тук, на северния край на Пловдив, тази сутрин има към 20 полицаи вече и какво точно правят аз не виждам...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Мар 27, 2020 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 23 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov