ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
https://paintings81.blogspot.com/p/blog-page_15.html?fbclid=IwAR1pZRutnT5pMPh8yUfxgdJJQo_--ZPF3u4hUhEgZ6xa1jIwcFi7XMDKN28 В същност снимките са от 15.03.2020г.
Въй-въй, много спам тука бре?!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Мар 25, 2020 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petttto



Регистриран на: 16 Фев 2015
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
По Родопите, около Кърджали - видех най-накрайо Дяволскио мос, че и 360 градусови панорами му напраих.
Спах на палатка при най-тежките /и буквално/ условия - цела нощ дъжд и накрая утихна - открехнах палатката - оно го обрънало на снег Shocked
А я унетре - сух. TRIMM е причината. Палатката стана на 14 години - насекъде, по секо време и на Алпите спааме у ню - трима на 3400мнв у снежна буря....
Прибрана у калъфо беше с кило по-тежка.














Star Wars-ко ли ви е? Laughing


Smile Уникални са снимките и мястото е супер








__________________________
любопитно
Чет Мар 26, 2020 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение На заточение Отговорете с цитат
Намирам се в изгнание в Тилилейската гора край Пампорово. С малките внуци учим по цял ден дистанционно, а следобедите се разхождаме нагоре-надолу. Всичко човешко е замрело, но не и животните! Ето ги край прозореца на бунгалото:



По пътеките пред нас никой не е минавал освен сърни, зайци, катерици и някакво неизвестно животно. Може ли някой да каже какво може да е? Стъпките му са като на куче, но не вярвам да е. Първо, кучетата тук не ходят сами - няма какво да правят баш по тази пътека сред дърветата. Второ, стъпките са твърде дребни за куче и разстоянието между тях е твърде късо, както се вижда в сравнение с обувките ми. Дали не е лисица? Или някакъв язовец, знам ли?




Пет Мар 27, 2020 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ей, Сотиров, браво на вас!!! Ами разсажи още нещо де, как е там, и как се уредихге да сте там, цените приемливи ли са? И къде би ме съветвал за нощувка или две в Пампорово или наоколо (това е и въпрос към родопистите)? И защо не разказваш както преди за летните ви приключения? Или не съм забелязал? Нали ходиш по баирите? Слушат ли те малчуганите? И коя е тази гора - уж знам това онова, а не се сещам. Или си е ваша измислица Smile? Бъдете здрави!
Съб Мар 28, 2020 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Тъдява Отговорете с цитат
Здрасти, Лъчко! Намираме се в местността Райковски ливади, която е на 2-3 километра от центъра на Пампорово. Дъщеря ми имат бунгало тук. Насред гората е, далече от хотелите. А хотелите май не работят, поне тия, покрай които минаваме, за да хванем балкана. Наблизо са връх Снежанка, Орфеевите скали, скалата Соколица с кръста и др. За цял ден може да се отиде до Смолянскте водопади, но сега не е удобно, защото на връщане се минава през града. В края на лятото направихме един преход из Пирин с четиримата внуци, тоя път не с палатка, а по хижите: х. "Яворов" - Кончето -х. "Вихрен" - Тевното езеро - х. "Яне Сандански". Още не съм си предал отчета, беше наистина вълнуващ преход, защото децата вече са големи, а аз остарявам. Добре че помагаха. Тук интернетът е невъзможно бавен и трудно пиша. Пазете се, та да се четем!
Съб Мар 28, 2020 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Супер! Как ще си спомнят след време юначетата за това ... Ама с това дистанционно ме расби ... бих ти плащал не на час, ами на минута, а те ходят на дистанционно... Smile. Тоя летният преход си е бил бая сериозен. Браво! Да поздравиш (да не забравиш!!!) юначетата и особено малката хубавица от мен!
Ок, щом имаш затруднения с връзката няма да те затруднявам сега с въпроси за сегашното приключение или за лятното, но ще чакаме отчети. И кажи харесва ли ти гората там и така нататък. И да ти кажа нещо: тия следи, за които питаш са от форумното тролче лъчко. Вероятно е ходило насам-натам, за да се увери дали възпитаниците на мениджъра на детско-юношеския отбор по високопланинско плуване и туризъм изпълняват разпорежданията му Smile.
Много ти благодаря, Сотиров. Много е интересно. Хубаво изкарване и ни дръж в течение, ако имаш възможност. Ако ли не - като се върнете.
Нед Мар 29, 2020 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Снегът отстъпва Отговорете с цитат
И след като 80-сантиметровите преспи се постопиха, моите горски приятели отново се появиха под прозореца ми. Както се вижда, този красавец с удоволствие позира за снимка в нашия форум:


Вто Апр 14, 2020 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Снегът отстъпва Отговорете с цитат
Сотиров написа:
И след като 80-сантиметровите преспи се постопиха, моите горски приятели отново се появиха под прозореца ми. Както се вижда, този красавец с удоволствие позира за снимка в нашия форум:

...
И Лакатишките се разшаваа.
Женските айляк:


Мъжкарят умник:


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Апр 14, 2020 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Е, това си е мечка! Отговорете с цитат
Пампорово не признава пролет! Днес, 4 май, отново преваля сняг и температурата е 1-2 градуса. Продължи с дъжд. Преди няколко дни уцелихме по-приятно време и се запътихме към Орфеевите скали. Кратката пътека минава от вилата право към язовирчето под Снежанка. По пътеката са само нашите следи и следите от ските (панти) на дъщеря ми. Тя дойде да ни донесе продукти и измина повече километри, отколкото през цялата зима. До Перелик, до връх Орфей... Чудесен сняг и никакъв човек! Тоя път обаче видяхме следи, които не бяха нашите: огромни лапи със забити в снега нокти. Местните ми казаха, че леговището на мечката е в гората, която пресичаме, но това не ни уплаши. Следите слизаха някъде откъм Орфеевите скали и продължаваха към язовирната стена, очевидно към леговището. Имаше по-стари следи, вече заличени от топенето и дъждовете, но тези бяха вероятно от няколко часа преди нас. За сравнение ги снимах заедно с обувката ми (42 номер). Отчетливо се виждаха левите и десните стъпки, задни и предни. Не знам обаче редът на стъпването и затова не мога да преценя големината на мечката. Ако някой знае, да каже формулата.


Пон Май 04, 2020 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Сърничка Отговорете с цитат
Приятна среща на Витоша



_________________
http://www.hristoadventures.com
Нед Май 24, 2020 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Фотографски проблеми Отговорете с цитат
Не намерих по-подходяща тема, затова да питам тук. Има ли някой с фотоапарат SONY DSC-HX60? Вероятно и с друг апарат от същата марка могат да ми помогнат. Не мога да се оправя с паметта: уж имам видео, а не излиза. Не мога да изтрия старите кадри. И други подобни. Упътването в интернет е подробно, но нищо не ми казва по проблема.
Пет Юни 05, 2020 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Честито , Сотиров ! Това е много хубава машинка, моята е подобна . Те всички са горе-долу еднакви за управление.
Виж тук имаш иструкция на български : https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/Z007/Z007119111.PDF

Как се трият снимки :
1. Изкарваш каквото си снимал, на видим дисплей с голямото кръгло копче отзад / най-голямото от всички копчалъци по фотото / - дето е като джойстик, до дисплея. После най-долу има едно малко копче с кошче за боклук. Натискаш го , когато снимката ти се вижда на дисплея , казахме, и ти се появява един надпис - DELEATE , после пак те пита - синглъл делийт / една снимка / или АЛЛ делийт / всички снимки - ама тогава изтриваш всичко което е в картата! / .
2. Видеото има копче гледам - видео. Ще го натискаш, ама плътно и силно, трябва да се чува звук като записва.

3. Може да нямаш видео, защото картата ти е слаба. Отвори вътре, тя е до батеррията . Ако е 2 , 4 , или 8 гигабайта, не става, вземи си по-мощна - 64 по памет е добре.

4. Отиди в магазина , в който е купено / ако е от България / и ги питай каква карта е подходяща за да правиш видео.

Малко по малко ще му свикнеш. Сега казват децата от бебешките колички пишат с десет пръста по айфони, нас ни е малко по-трудно да свикнем с модерните електроники. Най-добре фани някое от внучетата ще те обучи за 20 минути .

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Юни 05, 2020 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Фотографски проблеми Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Не намерих по-подходяща тема, затова да питам тук. Има ли някой с фотоапарат SONY DSC-HX60? Вероятно и с друг апарат от същата марка могат да ми помогнат. Не мога да се оправя с паметта: уж имам видео, а не излиза. Не мога да изтрия старите кадри. И други подобни. Упътването в интернет е подробно, но нищо не ми казва по проблема.

Първо - трябва да си свалил съдържанието на картата-памет от фотоапарата на компютъра! За да не изтриеш нещо погрешка!

Второ - Ангел правилно те е насочил за триенето на снимки, само да допълня, че можеш да свържеш фотоапарата към компютъра посредством USB-кабела и на самия компютър да разгледаш съдържанието на картата-памет на фотоапарата върху монитора на компютъра. Така от компютъра можеш да изтриеш които снимки и видеоклипове от картата-памет на фотоапарата прецениш, че са за триене.

Трето - за видеото - отново Ангел правилно те е насочил за картите-памет - тези от по-нисък клас и с по-малък обем не могат да записват по-висококачествено видео.

Само бих допълнил - ако твоята карта-памет е от по-нисък клас - можеш да промениш настройките за видеото - направи ги видеото да бъде с по-ниска резолюция и тогава пробвай дали картата-памет ще записва. Ако записва - значи проблемът е в картата памет, а не във фотоапарата.

Четвърто - не бързай да купуваш каквато и да е карта-памет с по-голям капацитет или да купуваш карта-памет, която в магазина ти препоръчат. Тук може би ще ти препоръчаме по-добра карта за по-малко пари.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Юни 05, 2020 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Аз практикувам следното със SONY RX-10 през последните няколко години: копирам всички снимки и видеа на компютър, след което използвам вградената функция на апарата да форматира картата памет. Едно предимство на този подход е, че се свеждат до минимум операциите по четене и писане върху картата памет, което би могло да помогне живота ѝ да бъде по-продължителен. Удобно е също, че това се постига с минимален брой натискания на бутони.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Юни 05, 2020 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Стана! Отговорете с цитат
Благодаря ти, Ведрине! Един от проблемите беше, че видеоклиповете не се показваха заедно с другите снимки. Затова ме беше страх да форматирам. Сега видях, че те се появяват в съвсем друга папка на паметта. Пренесох всичко на компютъра и форматирах. Така се изчистиха стотиците ненужни празни папки, по една за всеки ден, откакто съм купил апарата.
Съб Юни 06, 2020 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 39, 40, 41  Следваща
Страница 28 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov