ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2020
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2020
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И още неприятни новини около хижа Петрохан. Надявам се това да са някакви недоразумения и Васко да е прав, че новият собственик има желание да направи и нещо хубаво, освен огради.

От фейсбук профила на Viktor Kuzmanov
Цитат:
Да ни е честита новоприватизираната хижа Петрохан - барабар с пътя и част от билото на Стара планина! Пак браво на елита - позволил и придобил! Горе и въздуха и водата са повече от боклука...засега. Може и гората край пътя да запазятWink Да се готвят останалите от Ком до Емине.

Цитат:
нямам честта да го познавам. Апапите му дето заграждаха гората чак от историческия път ме информираха само че не сме желани в частната му собственост.


И от раздела за Стара планина:

loudidd написа:

Хижата явно е купена и вече има заграждения с надпис "Частна собственост. Забранено влизането" на пътя 200м. преди хижата. И който е там, не знам дали пазач, собственик, прави проблеми да се минава покрай хижата. Избихме пъртина от чешмата долу и минахме около 50-70м. покрай хижата в гората, а който се опитва да се качи с кола от чешмата към хижата, ще срещне въпросните преграждения и голяма е вероятността да му е трудно да обърне и да си тръгне, снегът е доста и е изчистено колкото една кола да мине.
Та не е лошо да се актуализира инфото в темата за "Къде да се нощува", че х.Петрохан е затворена и не е желателно да се ползва пътеката, която минава непосредствено до сградата, вероятно ще се обособи пътека 30-40м. встрани постепенно, нито е желателно да се качват коли от чешмата нагоре...


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 25, 2020 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Мдаа.. без Петрохан и Пробойница първият ден от КЕ отсега нататък ще е запомнящ се не по-малко от последния...

И двата пъти като съм минавал от там съм си карал по маркировката, която е северно от хижата през гората от чешмата. Не ми става ясно и там ли има някакви ограждения.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Фев 25, 2020 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Мдаа.. без Петрохан и Пробойница първият ден от КЕ отсега нататък ще е запомнящ се не по-малко от последния...

Хижа Петрохан от няколко години не е единствената възможност за нощувка на прохода.
И досега повечето хора не нощуваха при бай Фидос, едно заради непостоянния му и странен характер, друго заради това, че често отказваше да приготвя храна на гостите си.
Алтернатива обаче имаше, надявам се и да продължи да има - Творческа къща Петрохан. Досега не съм срещала лош отзив за нея.

Май е време за опреснителен курс по КЕ? Wink То не става само с ядене на скара, пиене на вино и бране на кокичета на Мечулица Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 25, 2020 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Напротив, точно така става дъра-бъра Наздраве! Croc Даже много добре става. А и не е допустимо да се тръгва по Пътеката незакичен с ГАП-ови кокичета.

Курс имам започнат, но не е опреснителен, а подготвителен. Само, че не е на тема КЕ, а ЕК. Какво да се прави, поддадох се на външно влияние.. Capitulate

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Фев 25, 2020 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И ТД Природа ще прави Ком-Емине тази година - от 11.07.2020г. до 01.08.2020г. С това организираните групи по маршрута това лято стават поне четири, да си знаете, ако искате да съобразите вашия поход с техния график. Все пак не е лесно да се конкурираш за баня и храна с цяла група Wink
Повече информация тук:
https://tdpriroda.eu/2020/02/20/%d0%ba%d0%be%d0%bc-%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d0%b5-2020/?fbclid=IwAR3XYFo-VFzrmcAetQ8hIEVHvxvdXj2zhbKDj8VbQmw1CN6sIDbM68jvFNA

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Мар 11, 2020 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Любомир Палакарчев е отново на път към морето. Ето какво е написал в профила си във фуйсбук преди 14 часа:

Цитат:
Тръгвам от вр. Ком по маршрута
до Емине. Планината и Господ Бог
ако ме допуснат, ще го направя, ако ли не, следващия път.


Вече е на Лакатник Smile

Не знам какво го мотивира да тръгне пак, може би тренира за лятното лично постижение, за което е споменавал.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 13, 2020 12:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Не знам какво го мотивира да тръгне пак, може би тренира за лятното лично постижение, за което е споменавал.

В последните дни падна доста сняг във високите планини, а и предстои нова снежна обстановка в събота и неделя... По данни на НИМХ в момента снежната покривка на Мургаш е 19 cm, на Ботев -- 89 cm, на Черни връх -- 110 cm.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Мар 13, 2020 1:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Промяна в плановете, явно съобразена с обстановката горе:
Цитат:
Тръгвам ОТ Х. ТРЪСТЕНАЯ
И ДОКЪДЕТО СТИГНА. И
СЕ ПРИБИРАМ ВКЪЩИ СЛЕД
ТОВА. ЛОШО ВРЕМЕ СЕ ЗАДАВА.


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 13, 2020 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Надявам се, че хората с мераци за КЕ използват свободното си време под карантина, за да си напишат домашното за това лято. Wink
Докъде стигнахте с подготовката?
От този пътепис, който последно четох за преминаване през 2019, се вижда че Проклятието на Мургаш и Ужасът на Риш са там и ви чакат Twisted Evil Laughing Laughing
Дори и да не правите физическа подготовка с ходене по планините, не забравяйте, че психическата е по-важна и най-важната екипировка са волята и информацията за маршрута. Smile
Не знам за вас, но мен вече ме сърбят краката за ходене и ръцете за маркиране Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Апр 01, 2020 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение 109 HOURS FULL MOVIE Отговорете с цитат
Екипът на Дизела пусна филма за подобряване на рекорда по КЕ от 2015 за безплатно гледане. Въпреки, че този рекорд беше подобрен след това от Божо, е интересно да се върнем към годината, когато в рамките на по-малко от месец, 30-годишен рекорд беше подобрен два пъти.
Някои хора сигурно са го гледали още като излезе по кината, за други пък това ще е първата възможност да се запознаят с Джимито (надявам се да го има и в този филм и да крещи не по-малко вдъхновено и истерично, отколкото в този за първия опит), трети може би ще си разнообразят поредния скучен карантинен ден с повторно гледане...
Както може би разбрахте, аз още не съм го гледала, така че засега не мога да напиша мнение.
Приятно гледане! Smile
109 HOURS FULL MOVIE
https://www.youtube.com/watch?v=d0VoDQ9g7UU

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Апр 05, 2020 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Reach Your Limits Отговорете с цитат
А ако някой не е гледал първия филм и иска да се запознае с предисторията, ето и линк към него:
Reach Your Limits - филм за неуспешния опит за подобряване на рекорда от Дизела през 2014 г.

Добавила съм и двата филма в темата СИСТЕМАТИЗИРАНА ИНФОРМАЦИЯ за Ком Емине. Опитвам се периодично да обновявам и допълвам информацията там.
Ако някой види пътепис, филм или нещо полезно, което мога да включа, моля пишете ми - или в някоя от темите, или в лично съобщение.
Благодаря! Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Апр 05, 2020 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Яни, много блягодаря за филмите!
Досега ги гледах, и двата. И стигнах до извода, че... тоя Божидар Антонов е мноо голяма работа!!! Laughing
Сря Апр 15, 2020 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хижа Кашана и хижа Козя стена работят с нощувка. Носете си маски.
Хижа Мургаш също работи, но засега предлага само храна. Тръстеная също.

Вече има ком-еминеец на Пътеката, от снимките му се вижда, че тя си е там и ни чака Wink
Успех! Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Май 15, 2020 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Ахахаххаха копелеееее Отговорете с цитат
Колеги, от апаратната ми подават сигнал !!!!

Джорджано отива не на копоооон, а на море! И то пеша.
Нямам фейс, ама това е линка, май се отваря и без регистрация!

https://www.facebook.com/187928341260642/posts/%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B5-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%BD-%D0%B4%D0%BE-4-%D1%81%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D1%85-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D1%8F-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D1%81-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3/2976071975779584/

Лъчко, запознат ли си с творчеството му???

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Юни 21, 2020 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
На КОпон или на КОм-Емине - ква е разликата? Laughing
Нед Юни 21, 2020 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 4 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov