ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
Whitestar

Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
https://paintings81.blogspot.com/p/blog-page_15.html?fbclid=IwAR1pZRutnT5pMPh8yUfxgdJJQo_--ZPF3u4hUhEgZ6xa1jIwcFi7XMDKN28 В същност снимките са от 15.03.2020г.
Въй-въй, много спам тука бре?!

Сря Мар 25, 2020 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petttto

Ристо Туристо написа:
По Родопите, около Кърджали - видех най-накрайо Дяволскио мос, че и 360 градусови панорами му напраих.
Спах на палатка при най-тежките /и буквално/ условия - цела нощ дъжд и накрая утихна - открехнах палатката - оно го обрънало на снег Shocked
А я унетре - сух. TRIMM е причината. Палатката стана на 14 години - насекъде, по секо време и на Алпите спааме у ню - трима на 3400мнв у снежна буря....
Прибрана у калъфо беше с кило по-тежка.

Star Wars-ко ли ви е? Laughing

Smile Уникални са снимките и мястото е супер

Чет Мар 26, 2020 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров

Местожителство: София

Мнение На заточение Отговорете с цитат
Намирам се в изгнание в Тилилейската гора край Пампорово. С малките внуци учим по цял ден дистанционно, а следобедите се разхождаме нагоре-надолу. Всичко човешко е замрело, но не и животните! Ето ги край прозореца на бунгалото:

По пътеките пред нас никой не е минавал освен сърни, зайци, катерици и някакво неизвестно животно. Може ли някой да каже какво може да е? Стъпките му са като на куче, но не вярвам да е. Първо, кучетата тук не ходят сами - няма какво да правят баш по тази пътека сред дърветата. Второ, стъпките са твърде дребни за куче и разстоянието между тях е твърде късо, както се вижда в сравнение с обувките ми. Дали не е лисица? Или някакъв язовец, знам ли?

Пет Мар 27, 2020 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray

Ей, Сотиров, браво на вас!!! Ами разсажи още нещо де, как е там, и как се уредихге да сте там, цените приемливи ли са? И къде би ме съветвал за нощувка или две в Пампорово или наоколо (това е и въпрос към родопистите)? И защо не разказваш както преди за летните ви приключения? Или не съм забелязал? Нали ходиш по баирите? Слушат ли те малчуганите? И коя е тази гора - уж знам това онова, а не се сещам. Или си е ваша измислица Smile? Бъдете здрави!

Съб Мар 28, 2020 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров

Мнение Тъдява Отговорете с цитат
Здрасти, Лъчко! Намираме се в местността Райковски ливади, която е на 2-3 километра от центъра на Пампорово. Дъщеря ми имат бунгало тук. Насред гората е, далече от хотелите. А хотелите май не работят, поне тия, покрай които минаваме, за да хванем балкана. Наблизо са връх Снежанка, Орфеевите скали, скалата Соколица с кръста и др. За цял ден може да се отиде до Смолянскте водопади, но сега не е удобно, защото на връщане се минава през града. В края на лятото направихме един преход из Пирин с четиримата внуци, тоя път не с палатка, а по хижите: х. "Яворов" - Кончето -х. "Вихрен" - Тевното езеро - х. "Яне Сандански". Още не съм си предал отчета, беше наистина вълнуващ преход, защото децата вече са големи, а аз остарявам. Добре че помагаха. Тук интернетът е невъзможно бавен и трудно пиша. Пазете се, та да се четем!
Съб Мар 28, 2020 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray

Супер! Как ще си спомнят след време юначетата за това ... Ама с това дистанционно ме расби ... бих ти плащал не на час, ами на минута, а те ходят на дистанционно... Smile. Тоя летният преход си е бил бая сериозен. Браво! Да поздравиш (да не забравиш!!!) юначетата и особено малката хубавица от мен!
Ок, щом имаш затруднения с връзката няма да те затруднявам сега с въпроси за сегашното приключение или за лятното, но ще чакаме отчети. И кажи харесва ли ти гората там и така нататък. И да ти кажа нещо: тия следи, за които питаш са от форумното тролче лъчко. Вероятно е ходило насам-натам, за да се увери дали възпитаниците на мениджъра на детско-юношеския отбор по високопланинско плуване и туризъм изпълняват разпорежданията му Smile.
Много ти благодаря, Сотиров. Много е интересно. Хубаво изкарване и ни дръж в течение, ако имаш възможност. Ако ли не - като се върнете.

Нед Мар 29, 2020 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров

Мнение Снегът отстъпва Отговорете с цитат
И след като 80-сантиметровите преспи се постопиха, моите горски приятели отново се появиха под прозореца ми. Както се вижда, този красавец с удоволствие позира за снимка в нашия форум:

Вто Апр 14, 2020 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо

Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Снегът отстъпва Отговорете с цитат
Сотиров написа:
И след като 80-сантиметровите преспи се постопиха, моите горски приятели отново се появиха под прозореца ми. Както се вижда, този красавец с удоволствие позира за снимка в нашия форум:

...
И Лакатишките се разшаваа.
Женските айляк:

Мъжкарят умник:

Вто Апр 14, 2020 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров

Мнение Е, това си е мечка! Отговорете с цитат
Пампорово не признава пролет! Днес, 4 май, отново преваля сняг и температурата е 1-2 градуса. Продължи с дъжд. Преди няколко дни уцелихме по-приятно време и се запътихме към Орфеевите скали. Кратката пътека минава от вилата право към язовирчето под Снежанка. По пътеката са само нашите следи и следите от ските (панти) на дъщеря ми. Тя дойде да ни донесе продукти и измина повече километри, отколкото през цялата зима. До Перелик, до връх Орфей... Чудесен сняг и никакъв човек! Тоя път обаче видяхме следи, които не бяха нашите: огромни лапи със забити в снега нокти. Местните ми казаха, че леговището на мечката е в гората, която пресичаме, но това не ни уплаши. Следите слизаха някъде откъм Орфеевите скали и продължаваха към язовирната стена, очевидно към леговището. Имаше по-стари следи, вече заличени от топенето и дъждовете, но тези бяха вероятно от няколко часа преди нас. За сравнение ги снимах заедно с обувката ми (42 номер). Отчетливо се виждаха левите и десните стъпки, задни и предни. Не знам обаче редът на стъпването и затова не мога да преценя големината на мечката. Ако някой знае, да каже формулата.

Пон Май 04, 2020 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov

Мнение Сърничка Отговорете с цитат
Приятна среща на Витоша

Нед Май 24, 2020 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
Страница 28 от 28

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.