ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
packo packov

Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Някой да знае какво е положението от Рударци по червената маркировка до Рудничар и после по зелената към Трендафила и Панчо Томов? Минавано ли е и изобщо проходимо ли е, че не съм минавала лятото от там и не я знам тази пътека. Простете невежеството ми, но по-добре 1 глупав въпрос, отколкото да се притеснявам-трябва да е в ниското маршрута, но нали няма къде да ме затрупа някоя лавина, че четох псс и дават значителна лавинна опасност, но май по високите части. Зимата много не съм ходила и ми е малко "мъгливо" Wink

Местен съм, но отскоро. От селото до з. Каменоделец и з. Пинко няма ядове. От Пинко съм продължавал засега само до Селимица - хижата. Много работа, все не стига времето. Тея дни ще разуча до Рудничар. Че напролет искам от тук до ч
Черни връх, ама с дрехи де.

Сря Яну 09, 2019 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис

packo packov написа:
Лахесис написа:
Някой да знае какво е положението от Рударци по червената маркировка до Рудничар и после по зелената към Трендафила и Панчо Томов? Минавано ли е и изобщо проходимо ли е, че не съм минавала лятото от там и не я знам тази пътека. Простете невежеството ми, но по-добре 1 глупав въпрос, отколкото да се притеснявам-трябва да е в ниското маршрута, но нали няма къде да ме затрупа някоя лавина, че четох псс и дават значителна лавинна опасност, но май по високите части. Зимата много не съм ходила и ми е малко "мъгливо" Wink

Местен съм, но отскоро. От селото до з. Каменоделец и з. Пинко няма ядове. От Пинко съм продължавал засега само до Селимица - хижата. Много работа, все не стига времето. Тея дни ще разуча до Рудничар. Че напролет искам от тук до ч
Черни връх, ама с дрехи де.

То с дрехи всеки може Laughing Друго си е по шорти. Като минеш, пусни малко информация как е (т.е. дали си направил пъртина, че да тръгвам и аз Razz )
Сря Яну 09, 2019 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov

Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Звънкай направо кога можеш - да газим заедно. Маршрутка има от руски паметник до тук на всеки час кръгъл. На мен уикенда ми е ок, ако кажеш ден напред мога да освободя и през седмицата.

Чет Яну 10, 2019 1:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov

Местожителство: София

Пътеката от Рударци до Острица /не е хижа/ с червената маркировка може да се види тук, има доста снимки. Трак няма, но на картата всичко е съвсем точно. Маркировката е добра. Успех!
Чет Яну 10, 2019 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ИванТ

Местожителство: Своге

Има ли снежна покривка на кота 1600 (хижа "Кумата")?
Съб Апр 27, 2019 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27

Местожителство: София

Хижа Кумата е на 1720 м. Днес бях на Витоша и ситуацията със снега е следната. Цялостна снежна покривка има само по най-високите върхове от около 2100 м нагоре. Например на връх Селимица (2041м) снега се е стопил напълно. Има снежни петна основно по северните склонове и в гъсти гори, където слънцето не достига и започващи над 1600 м.
Конкретно за хижата ако става дума, ситуацията е следната. Тя е на северен склон в гъста гора и в околността има снежни и ледени петна, особено където е имало преспи и е минавала пътеката (просто е много утъпкано и няма никакво слънце). Ако ще ходите към Конярника и Черни връх минете по черния път, а не по пътеката.
Сря Май 01, 2019 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aegagrus

За тези, които се качват с коли нагоре, внимавайте, защото вчера вдигаха коли, спрели по пътното платно в района на Бялата вода.
Пон Май 11, 2020 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Страница 10 от 10

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.