ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Рилски води vs Минзухари
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Рилски води vs Минзухари
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Защото знаеш как е .... Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Май 22, 2020 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Е, ти знаеш много повече, тука няма две мнения Smile А и едно е да знаеш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш... както е казано. Трябва да слагаме по една червена точка и предупреждение на твоите разкази. Интересно дали някога си правил някоя нормална разходка или смяташ, че риска да ти се случи нещо вследствие на скуката е твърде голям? Ей тва шубе...Smile неслучайно според мислештия движело света... Smile
Ама вече ходиш с малката си приятелка... явно от съпорт имаш нужда или от общуване... Едва ли й заплащаш труда, надявам се, че поне я храниш добре... Smile А бе не знам за дългите дистанции как е, не съм посмял да пробвам, ама който разправя че имаме някакъв шанс на късите с тези приятелчета ще има да взема...Впрочем колегата пацко и той си има помощница... А бе научихте се вие, изтарикатихте се... сал един рей остана като самотния рицар на пияния образ. Ангеле, тая разходка и разказа са супер. Благодаря ти. И не си възобразявай че с въпросите съм дотук, само загрявам още. Smile
Пет Май 22, 2020 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Фестивал на минзухарите и водите. Разкошотия. ръкопляскания
Сря Май 27, 2020 6:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Мила пчеличке, дай линк към песента изпълнена на този фестивал от минзухарите и водите. Чакаме. Smile
Сря Май 27, 2020 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Мила пчеличке, дай линк към песента изпълнена на този фестивал от минзухарите и водите. Чакаме. Smile


Рей, изложението на много цветя също се нарича фестивал. Такива има много по света. Например, фестивал на лалетата в Истанбул, фестивал на лалетата в Кьокенхоф, Холандия и други.
Сря Май 27, 2020 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Пчелата Жужа написа:
ray написа:
Мила пчеличке, дай линк към песента изпълнена на този фестивал от минзухарите и водите. Чакаме. Smile


Рей, изложението на много цветя също се нарича фестивал. Такива има много по света. Например, фестивал на лалетата в Истанбул, фестивал на лалетата в Кьокенхоф, Холандия и други.



https://www.az-jenata.bg/a/8-svobodno-vreme/23826-edni-ot-nai---zabelezhitelnite-festivali-na-cvetiatia-po-sveta/
Сря Май 27, 2020 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Много мило, сладка пчеличке, ала грешния и глупав лъчко се бе осмелил да те запита според теб каква песен/песни/музика са изпълнили на този съвсем конкретен фестивал минзухарите и водите, а и не само те, но няма смисъл сега да изброяваме всички великолепни артисти пардон музиканти предвид на това че форумната публика е публика интелигентна, музикална и многодосетлива. Прочее, оставаме в твърде нетърпеливо очакване досежно отговорът ти, още повече като се има предвид твоя оригинален музикален вкус.

Изказваме също така мнението, че е редно целият форум или поне ние от негово име да изразим признателността си към Ангел и неговата красива спътница за това, че сякаш единствени от форума, а като че ли и от целия чиляшки род си дадоха труд така щото да посетят това космическо музикално събитие и да ни отсрамят. Ангеле, благодаря ти, приятелю, че спомняш на форума времената, когато за покрив на човека му служеше небето и той самият бе достатъчно беден духом, за да не се срами от общението си него.
Сря Май 27, 2020 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Една и съща мелодия два пъти:

https://www.youtube.com/watch?v=yj5IqDx4Z9U

https://www.youtube.com/watch?v=llgKu7uP8jM


На космическо събитие - космически глас: любимото ми Димашче и саундтрак към филм-фентъзи. Песента се казва "През безкрайни измерения".

https://www.youtube.com/watch?v=9efIWFhD8a4
Сря Май 27, 2020 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Жужа и Рей, вие знаете...а ние още невъзстановени от тези луди дни, направихме второ дивеене. Отново в търсене на красивият танц на зимата и лятото, което е пролетта ..:


_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Чет Май 28, 2020 1:17 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Май 27, 2020 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, скъпа жужа. Ето на такава музика се кефиме да си къркаме, добре че сме беден иначе сичкото алкохолопроизводител щеше да стане богат зарад мене Smile. Хубава вечер. Smile

Ангеле, благодаря за teaser-а, чакаме и детайлния репортаж Smile.
Сря Май 27, 2020 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Вода и минзухари 2022 Отговорете с цитат


Трудно се стигна дотук. Едно изтощително изложение в чужбина, където се работеше от 6 до 22 часа, а в някои случаи до 3 сутринта. Транспортиране, сглобяване на щанд, миене по 3 пъти на мострите от мръсотията на траспорта, десетки административни проблеми в чужда държава, където няма физически контакт, за да получиш каквото и да е, даже паркинг - попълваш по интернет десетки графи, плащаш и имаш баркод за О.К. някаква услуга. Побърках се от пароли. Ток не можеш да получиш, боклук не можеш хвърлиш, без да попълниш програма. Хората от всичко правят пари, без даже да те виждат, всичко става през нета. Еврото изчезва по сметки със скорост 400 евро/ час . И това още преди началото. После срещи с над 500 европейци - шваби, шляхти, маджари, скандинавци, инглизи, много власи, молдова, сърбе, - всичкото Европа, африканци / те се представиха като най-културни, но нямат пари /, латиноси, араби, канаки, малайци, китайци, монголка даже имаше, какви ли не. По средата ме тресна един вирус, ама така ме хвана - кръв течеше от гърлото ми, каква беше тая страшна работа...накрая си загубих гласа, а започва още по-тежката работа по разглобяване, комплектоване, опаковане обратно за България. Отново програмите, попълваш през пароли и получаваш О.К. Всеки ден започва с шофиране 1.5 часа и завършва с шофиране 1.5 часа по страшно напрегнати 5-лентови могистрали, а и шофьор съм на групата. Няма кой да ми помогне, за лекар и не помислям - стисках зъби, последните 3 дни залитам, но няма кой да ме отмени. Поел съм задачата и аз отговарям за изложението, защото знам как се прави и на мен е възложено. Имам 1-2 фигуранти около мен, но освен най-прости задачи, само ми пречат, и ще объркат нещата, ако решат да свършат нещо самостоятелно. Дават им се прости задачи - прави А или прави Б.
Как да е, прибрах се. Мислех за 24 май да съм при минзухарите, но след курс с антибиотици, още съм слаб, усещам се като парцал. Чак 2 дни преди следващите почивни дни ми просветна и тръгваме.
За да имаме силици и да се възстановяваме, за спане съм оборудвал комфортно задната част на автомобила, свалени седалки. Така и нося малка раница с багаж, не се мъкне всичко на гръб. Рано сутринта излизаме на Белмекен.



Оттам целта ни е Казана и Якорудските езера, по много приятният път по деривацията:


Обаче гризвам дървото...даже не едно, а няколко. Още отначалото на пътя ми направи впечатление колко много паднали дървета има. 5 км бяха идеално изрязани, после ..избутвах 1,2..10 дървета, така 2 км. И стигнах до място с паднали наведнъж 5-6 ели. Давам обратно. Айде обратно избутване на старите дървета, щото те жилави, корените им в земята и се върнали в старото положение. Другият участник не помага, не се е цанил за това, защото това е Дара :



Побелява вече Дарчето , изравнихме се по години - влиза в 10-тата си година тези дни, но още е с голяма енергия и хъс за ходене. няма да ставаме по-млади, ще правим, каквото можем...
Доста изтощен, след това избутване, решавам този ден да е в долината към вр. Белмекен. Много вода в потоците, едновременно дебели преспи и лято. Стигаме до тлъст поток, който кръстих Златия, защото целият е в слюден пясък, който блести:



Дара през такива потоци я взимам на ръце, щото е 30 см високо и може да го повлече течението. Голям кеф, Швейцария ли ....?



След няколко км. лятна зеления, става по-зимно и реката изчезва и нагоре 2 км, до самото било, под снежно легло:



Излизаме на билото и малко по-надолу, да видим какво е от север. Там има по-малко сняг, защото навеите се падат от запад и хващат повече южните склонове



За по-интиресно, вървим на запад малко под билото и влизаме в една странична долина. Преспи по 5 метра дебели, дълги с километри:



На 100 метра надолу - изведнъж от зимата влизаш в лято, голям кеф:



Навсякъде потоци, вода, много свежа вода. Скриваме се на сянка да дремнем 2 часа в колата, че станахме в 4.30 сутринта.



Събуждам се и започвам да премислям, кво вадис, дъ ге, след като предварително нарочените за посещение, хубави близки места в Рила са блокирани, къде да се ходи...привечер поемам на път, няма да е близко...

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Юни 08, 2022 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov