ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Искърско Дефиле. Маршрути
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Искърско Дефиле. Маршрути
Автор Съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
да, четох за нея, но не съм я посещавал, въпреки, че минавах няколко пъти през Буковец. следващият път ще я видя.

днес, докато търсих нещо ново за Батулия попаднах на сайта svetimesta и там видях снимки на един оброк над Батулия, махала Бельови Къщи. Намира се на връх Липова Чукла, край която съм минавал поне 10 пъти, но не подозирах за оброка. случва се Smile) сигурно има още много такива места.
Съб Апр 25, 2020 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение оброци в района на Батулия Отговорете с цитат
raskoll,
Погледнах в svetimesta.com конкретно за района на Батулия. За описания нямам представа, не съм ходил по тези места. Другите три ги знам и съм минавал /2015 г. с ivailo.hr "Огоя-вр. Чукава-Реброво"/ покрай тях. За "Средновековна църква в м. "Църквище" - с. Батулия" научавам сега.
Направи ми впечатление, че местоположението на въпросния обект дадено в "карти" и описанието, цитирам: "До махалата Църквище има иманярски изкоп върху малко могилообразно възвъшение. Много е вероятно, църквата, дала името на махалата, да се намира именно при въпросния изкоп" не отговарят на действителността. Последното важи за местоположението по картата.
В конкретния случай се ориентирам по мой снимки и тези към описанието на обекта в сайта, които са интентични. Така определих местоположението на мах. Църквище, не я намерих отбелязана на картите.

клекни в/у снимката за по-голям размер!

В дясно от "оброк" /Пресветица/ е полигона на мах. Църквище, на юго-запад близко до "каптаж" е сгрешеното местоположение на въпросния оброк/местност, разрушена църква/, обозначени с оранжеви точки.

В района има и друг оброк-Св. Илия. На по-старите версии на картата в т. "!" имаше символ на църква, на посоченото място не се намериха следи и същия беше изтрит от картата.
В подножието на вр. Кръстец има следи от основи на дебел дувар, възможно е въпросният връх да е бил укрепено място, крепост?

клик!
Пон Апр 27, 2020 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Re: оброци в района на Батулия Отговорете с цитат
Петър написа:
raskoll,
Погледнах в svetimesta.com конкретно за района на Батулия. За описания нямам представа, не съм ходил по тези места. Другите три ги знам и съм минавал /2015 г. с ivailo.hr "Огоя-вр. Чукава-Реброво"/ покрай тях. За "Средновековна църква в м. "Църквище" - с. Батулия" научавам сега.
Направи ми впечатление, че местоположението на въпросния обект дадено в "карти" и описанието, цитирам: "До махалата Църквище има иманярски изкоп върху малко могилообразно възвъшение. Много е вероятно, църквата, дала името на махалата, да се намира именно при въпросния изкоп" не отговарят на действителността. Последното важи за местоположението по картата.
В конкретния случай се ориентирам по мой снимки и тези към описанието на обекта в сайта, които са интентични. Така определих местоположението на мах. Църквище, не я намерих отбелязана на картите.

клекни в/у снимката за по-голям размер!

В дясно от "оброк" /Пресветица/ е полигона на мах. Църквище, на юго-запад близко до "каптаж" е сгрешеното местоположение на въпросния оброк/местност, разрушена църква/, обозначени с оранжеви точки.

В района има и друг оброк-Св. Илия. На по-старите версии на картата в т. "!" имаше символ на църква, на посоченото място не се намериха следи и същия беше изтрит от картата.
В подножието на вр. Кръстец има следи от основи на дебел дувар, възможно е въпросният връх да е бил укрепено място, крепост?

клик!


във Уикимапия има отбелязани много местности и махали на Батулия от някой много добре познаващ района и има места, които няма по картите в kade.si, махала Църквище е сред тях - тя е от няколко къщи над махала Самотвор, сигурно иначе е част от Самотвор, но местните я знаят и като отделна махала. Западно от нея е въпросната могила с оброка - единият дървен, другият от камък (счупен). Оброчното място е на могила - сигурно тракийска. Може би край това място имаше и църква, от това е и името на малката махала.

http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42.926090&lon=23.431242&z=16&m=w

Оброкът Свети Илия за който пишете сигурно е северно от Кръстец, той е съвременен, но сигурно имаше и стар такъв на това място, не го видях.
Има и оброк до параклиса на Кръстец.

крепости/ укрепено място край Кръстец е напълно възможно да е имало, защото през Кръстец минаваше римски път.
Сря Апр 29, 2020 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Левище-Очиндол-Оплетня Отговорете с цитат
Здравейте. Може ли Раскол или някой друг, който знае, да ме светне дали е хубав следният маршрут: С влака до Левище. Нагоре по пътя до паметника на Дядо Йоцо. После по червената маркировка към Очиндол и влизане в Очиндол по зелената маркировка откъм Младежкия еколагер. По синята маркировка покрай църквата към Оплетня като тук се чудех дали направо по синята маркировка да сляза на пътя или преди това гледам на картата има пътека, която се отбива на север и по нея се влиза и се минава през Оплетня. Другият вариант по жълтата маркировка от Очиндол покрай Радов връх да сляза в Оплетня. Честно казано пътеката от Оплетня към Радов връх и заслона нагоре исках да си я пазя за Кобилини стени до Лакатник. Гледам под Радов връх има от Очиндол към Оплетня също пътека? Тя как е, имате ли информация? Изобщо кой от всичките варианти е най-удачен. Целта ми е да стигна до паметника на Дядо Йоцо, да ида на ново място, хем да няма много хора, хем да не съм много сама в дивото и да раздвижа ставите, но с ходене до 15-18 км, че след 2 месеца сухи тренировки из къщи да видим дали съм съхранила кондицията, т.е. разходка с хубави гледки. Бих се качила на едно от любимите ми места, връх Була, но от Бов до Заселе ще е магистрала със сигурност. Благодаря предварително.
П.П.
Раскол, страхотни пътеписи. И много ми харесва, че разказваш за историята на селата, махалите, хората. Чета с удоволствие и с още по-голямо удоволствие ти вървя по стъпките.
Пет Май 22, 2020 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kakind



Регистриран на: 17 Дек 2018
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Лахесис! В неделя бях в този край, минах от водопад Боров камък над Згориград до Оплетня, като от Кобилини стени слязох по жълтата маркировка и хич не я препоръчвам толкова късно през пролетта. Много е обрасла и на слизане е по-трудно да се намери пътеката на влизане в гората. Минавала съм я февруари нагоре и пак се губеше, но по-лесно се ориентирах тогава.
Не знам как е синята маркировка, за зелената и червената до оброка знам, че са добре, макар че съм го минавала зимно време.
Така че проблем с качването до Очин дол няма да имаш, мисля, но със слизането за мен е по-добре да пробваш синята или да се качиш по жълта до заслона над Очин дол и да слезеш по червената от там. Отново - за нея не знам нищо, освен че е бая стръмна, но в неделя едни юнаци мотористи си минаха по нея надолу, та сигурно е проходима. Very Happy

Каквото и да решиш, сподели после.
Пет Май 22, 2020 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Re: Левище-Очиндол-Оплетня Отговорете с цитат
Лахесис написа:

П.П.
Раскол, страхотни пътеписи. И много ми харесва, че разказваш за историята на селата, махалите, хората. Чета с удоволствие и с още по-голямо удоволствие ти вървя по стъпките.


здравейте и мерси! Smile

по въпроса за пътеките, за съжаление, не мога да помогна. точно при Оплетня свършва по-проучената от мен част на пролома и планирах доста маршрути при Зверино, Елисейна и т.н. за тази пролет, но остана за друг период. Точно защото след средата на април много от пътеките стават непроходими, а пък през лятото направо не се виждат. Понеже понякога ходя по тези места и през лято, разликата е огромна, не мога да открия оброци, за които знам, сред високата трева, а има и черни пътища, които просто изчезват, а през другите периоди са напълно проходими...

за пътеката (жълтата) от Оплетня за Кобилини Стени мога да кажа, че в участъка от селото до Радов Връх тя се губи и когато горите са голи, колкото и да съм минавал там, май не съм уцелил правилната, все минавам по някоя овчарска или пряко през храстите, така че там използване на gps е препоръчително. точно под Радов връх просто вървя по склона по бившите пасища/ливади, там поне не е гора и посоката е ясна. но лятото сигурно нищо не се личи. от Радов Връх до заслона и после до Кобилини Стени не мисля, че е проблем.

за червената от заслона до Бяла река и Оплетня, някой тук беше споменавал, че е непроходима, аз не съм я проверявал.

пишете, след като се върнете Smile))
Съб Май 23, 2020 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
kakind написа:
...и да слезеш по червената от там. Отново - за нея не знам нищо, освен че е бая стръмна.


Червената маркировка към март 2019 беше напълно непроходима. Исках да се кача към заслона и после към Бегличка могила, но на около 700м. надморска височина се отказах. Пробвах и без пътека през гората, но не намерих начин да продължа. Мисля, че това ми е единственото връщане заради обрасъл терен (+1 в Рила, но там е клек).

По жълтата маркировка покрай Радов връх съм се качвал и слизал 2 пъти миналата година пролетта. Вярно е, че поне на две места се губи, но с OruxMaps или GPS не би трябвало да е драматично.
Съб Май 23, 2020 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Оплетня-Левище Отговорете с цитат
Идея за по-кратък кръгов маршрут. От "Дядо Йоцо гледа" по диагонал излизане на хребета, и по черния път/вижда се на първата снимка/ към селото. През селото, покрай параклиса и почти билно по възвишението до разклона за "Очин дол". Черният път до върха на въпросното възвишение е добър, след това се губи, без проблем с ориентирането, държи се хребета. Снимките са от 2014 г. и са възможни промени. Ако решеш и минеш покрай "Бородин чешма" не пий вода от нея. Захранва се с вода от изкопана дупка , на картата обозначена със символа "извор". Ако избереш варианта по жълтата маркировка през оброка "Св. Спас" не разчитай на жълта маркировка от чешмата до "!", сигурно няма да я забележиш, "без път" по поляната покрай гората до "!" и хващаш пътеката. Пътят южно от "Родов връх" до мястото изчертана в картата, като "черен път" е добър, продължението вероятно ще премине в пътека обрасла на места.

клик в/у снимката!

клик в/у снимката!

https://photos.app.goo.gl/jdBvczXDM5hPD2fr5 Бородин чешма
https://photos.app.goo.gl/rqhNFHywttR7rp1h8 "каптажа"
https://photos.app.goo.gl/HopQWZr1KeeJFEfx5 маркировка
https://photos.app.goo.gl/PhQ2AhZQCv87PcYH7 "!"
https://photos.app.goo.gl/r2WTuEfnFssr8xDz6 пътеката след "!" към Оплетня
https://photos.app.goo.gl/qLBVwCWuZ2zmgQr47 южно от "Родов връх"
Съб Май 23, 2020 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Привет. Благодаря на всички за подробните отговори! За съжаление преди да тръгнем видях отговора само на kakind и смело си казах...еее, ще е обрасло, колко да е обрасло. По какви ли шубраци не съм се свирала из Дефилито. Най-много да се поиздерем и с Орукса, ако трябва, все ще се оправим. Еми да, ама не.
От Дядо Йоцо си хванахме по червената маркировка на картата. Почти веднага след Дядо Йоцо като се хване черния път има чешма. Пресъхнала е. Черният път се следваше лесно до малко преди хребета. Там от дясно ти се пада антена на мобилните оператори. Там като се поогледа човек по-старателно и в ляво се вижда къде пак може да се хване черния път. От Дядо Йоцо на червената маркировка може да се излезе и като се качи човек по стръмния склон с дървените фигури, излиза на черния път. До Очиндол няма проблем с пътя, като изключим поляните при антената. От Очиндол от древнохристианската църква смело хванахме жълтата маркировка и нямаше проблем до малко под разклона за Пършевица. Е там точно до тази чешма, която Петър е снимал, мисля тя е(много точни снимки на възловите места, ако съм се ориентирала правилно, защото сега всичко е обрасло много), такова корито беше, се стига до въпросната гора. То и чешмата едва се виждаше, а пътека в гората няма. Въртяхме се сума време. Пробвахме от тук от там, не. С навигацията пак не. Просто няма минаване от храсти и дървета, а по земята различима пътека няма също. Решихме да следваме просто посоката, но тази смотана горичка изглежда не можеше да се заобиколи. Накрая решихме да се върнем на разклона с пътеката за къщата. Тя беше ясно различима и да заобиколим този участък на жълтата маркировка. Тогава видях вързани найлонови ленти със съвсем друг път пак към къщата. В крайна сметка стигнахме до нея. По карта от долната и страна минава пътеката, но не беше различима. Имаше пак вързани найлонови ленти, които без пътека ни изкараха на мястото, където тази през къщата се събира с жълтата маркировка. Оказа се, че това място се вижда от има едно старо дебело дърво в дясно на мястото, където се губи пътеката. Вързахме една дълга мокра кърпа, ако някой я види от дебелото дървото да слезе направо през поляната. От любопитство се качих по жълтата маркировка от този разслон, но след 10 метра пътеката изчезна като в горната си част. От този разклон не е проблем да се следва жълтата маркировка. Маркировката естествено липсва, има няколко разклонения. На места имаше найлони, но в краен случай с Орукса ще се справи човек. Очиндол е неподредено село. И редовните пияници кибичеха в центъра. Оплетня е съвсем друго нещо. Подредено, чисто, спретнато.
В общи линии много приятно се разходихме, защото за мен под 25 км си е разходка. Полафихме, черешите са узряли, джанките са тамън, който ги обича зелени. Минахме като скакалци. Набрахме бъз за сироп. Кучета нямаше. Само в Оплетня две, но дружелюбни и намазаха 1 сандвич. Нагледахме се на красиви гледки и си проветрихме главите.
Димов, добре че каза за червената маркировка от Оплетня. Мислех да ходя да я пробвам. Ще се въздържа значи.
Raskoll, ако ходиш от Зверино или Елисейна, вземи си много вода, доста е зле работата с водата. Миналата година ходих с приятел от Зверино през Околчица до Враца. С 3 л. щях да пукна от жажда. Просихме вода от хората с колите на Околчица. От Зверино в тази посока вода има само на 1 място и то е сравнително близо до Зверино-отбелязано е на картата. Следващата вода е една чешма след Околчица посока Враца, която едва едва църцори. А там в гората след тази чешма и мечка срещнахме за 1 път, така че внимателно.
Kakind, как беше на Боров камък? Имаше ли вода? Имеше ли навалица, защото по Бов и Лакатник беше голям панаир и на Дядо Йоцо, където се стига с кола.
Приятни разходки на всички.
Нед Май 24, 2020 1:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:

Димов, добре че каза за червената маркировка от Оплетня. Мислех да ходя да я пробвам. Ще се въздържа значи.


Като се прибрах си разгледах снимките от двете ми ходения миналата година. Припомних си колко уникално красиви са Кобилините стени и целия район. Но по-важното, намерих си снимка от червената маркировка от Оплетня към заслона:



Точната дата е 24-02-2019. Снимката е оттук: https://kade.si/#map=19/2610968.81/5330537.37/0

След мястото на снимката, продължих още около 200м., после пробвах да изляза наляво през гората - след още няколко метра се отказах окончателно и се върнах. Хванах един черен път и се засякох с жълтата маркировка. Пътят по средата:

https://kade.si/#map=17/2610801.12/5329871.36/0

Една от снимките на Кобилини стени от този ден:



В този ден не стигнах до Бегличка могила, а само до заслона. Около заслона, снегът беше до коляно прясна пудра. А месец по-късно на 02-април-2019, изкачих Бегличка могила, както и Остра могила, откъде имаше чудесна гледка към Очиндол, където не съм ходил.

Лахесис, браво за разходката! Благодарение на тази дискисия си припомних тези места.
Нед Май 24, 2020 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kakind



Регистриран на: 17 Дек 2018
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:

Kakind, как беше на Боров камък? Имаше ли вода? Имеше ли навалица, защото по Бов и Лакатник беше голям панаир и на Дядо Йоцо, където се стига с кола.
Приятни разходки на всички.


Доста беше приятно, хора имаше, но на такава пътека да срещнеш общо 15тина човека не може да се нарече навалица. Smile

Вода имаше доста, аз реших смело да мина под водопада въпреки предупрежденията за падащи камъни и добре се намокрих. Very Happy

Над водопада, където е бивака и навеса с барбекю имаше няколко семейства, правеха си пикник и бяха пристигнали с коли, за мен е загадка откъде са заобиколили да се качат с тях.
От там пътеката за Пършевица си беше пообрасла и малко се разминаваше от Орукса, но се оправихме. От Пършевица до Кобилини пътеката беше песен направо, макар и да нямаше маркировка, щото там кьораво дърво няма, ама и камъните са малко. Лесна за следене, отстрани те обгръщат хълмовете, по които гордо крачат коне. Приказка просто (и никакъв обхват).

И оттам вече при слизането към заслона над Очиндол малко ти се завива свят от пропастта покрай пътеката, ама толкова красота не бях виждала от месеци и си струваше всяка стъпка. А оттам вече знаете - излезеш ли на разклона между Очиндол и Оплетня почва едно газене през обрасли пътеки и поляни, докато се нацели някак пътеката за Оплетня.

Very Happy Very Happy Very Happy Бих качила и снимки, ама още не съм се научила как.
Вто Май 26, 2020 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение "След дъжд качулка!" Отговорете с цитат
Стана, като в поговорката, все пак...
Лахесис,
Мястото, което описваш и си се затруднила с ориентирането е най-тегавото по маршрута от с. Оплетня в посока Кобилини стени и т.н. Съществуващите на картата пътеки в района са коректно изчертани по живи данни/реално проходени/. За съжаление няма животни, няма и кой-знае какъв туристически поток и природата ги заличава. Учуден съм, че при наличието на GPS си имала проблем с ориентирането. За "жълтата" пътека от чешмата до т. "!". Това е класическото трасе в този участък. Преди години в т."!"/долната към долината/ имаше стрелка на дърво, сега същото е изгнило и паднало. Маркировката е "постна", една в района на "!" върху камъни, другата някъде по-средата на участъка върху дърво и третата близо до чешмата пак върху дърво. Тази маркировка все едно дали я има или няма, не върши работа.
А.Дончев,
Преди доста време ти предложих съвместно с ТДДМ да пооправим района, малко работа е. Предложението е в сила.
Dimov
Wanderer беше го минавал лятно със същите критични впечатления относно охрастяването и губеща се пътека. Наложително е тези констатации да се отразят в картата. Това за работещите по нея.

разположение на марките по трасето "Бородин чешма"-"Обрасло!"
Вто Май 26, 2020 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Re: "След дъжд качулка!" Отговорете с цитат
Петър написа:
Стана, като в поговорката, все пак...
Лахесис,
Мястото, което описваш и си се затруднила с ориентирането е най-тегавото по маршрута от с. Оплетня в посока Кобилини стени и т.н. Съществуващите на картата пътеки в района са коректно изчертани по живи данни/реално проходени/. За съжаление няма животни, няма и кой-знае какъв туристически поток и природата ги заличава. Учуден съм, че при наличието на GPS си имала проблем с ориентирането. За "жълтата" пътека от чешмата до т. "!". Това е класическото трасе в този участък. Преди години в т."!"/долната към долината/ имаше стрелка на дърво, сега същото е изгнило и паднало. Маркировката е "постна", една в района на "!" върху камъни, другата някъде по-средата на участъка върху дърво и третата близо до чешмата пак върху дърво. Тази маркировка все едно дали я има или няма, не върши работа.
А.Дончев,
Преди доста време ти предложих съвместно с ТДДМ да пооправим района, малко работа е. Предложението е в сила.
Dimov
Wanderer беше го минавал лятно със същите критични впечатления относно охрастяването и губеща се пътека. Наложително е тези констатации да се отразят в картата. Това за работещите по нея.

разположение на марките по трасето "Бородин чешма"-"Обрасло!"

“След дъжд качулка", е нищо. На мен ми хареса разходката. Е, поиздрах се малко по храстите и клоните, ама това е част от удоволствието. Трябва да си имаш усещането, че си в дивата природа, защото от чужбина други впечатления имам. Там животни освен крави и пилета разни, не съм видяла (не че умирам от удоволствие като ми ревне мечка, де, но това е чарът на дивата природа). Едно стерилно такова, едни поддържани пътеки само дето не са им сложили плочки и маркировката само дето не ти свири да те вика все едно си в Борисовата градина на разходка (е, за маркировката в БГ има какво да се желае).
За минаването-Ако поне по земята малко от малко се различаваше пътека щяхме да продължим. Всъщност най-критичният участък е около втора марка, където си я отбелязал на картата. Там някъде на или малко след завоя, слязохме по поляната напряко. Пътеката преди втора марка не е различима също. От поляната на другия и край в дясно видяхме найлоновата лента и така излязохме на полуразрушената къща. Като направихме обиколката и излязохме на разклона с отбелязано "обрасло" видяхме, че сме могли направо през поляната да излезем там, защото видяхме едно старо, дебело дърво, до което стояхме и се чудехме накъде, но от него не се виждаше долу разклона. Орукса ми е давал и доста голямо отклонение и не знаех колко мога да му се доверя. Примерно не знам къде блях, улисана в приказки, като слизахме с приятели от Тръстеная към Лакатник преди Стефан и компания да оправят маркировката и както беше тъкмо окосено пътеката изчезнала. Отворих Орукса, дава ми, че съм на пътеката, а в крайна сметка се оказахме от другата страна на дерето, там на нивото на някаква къща имаше в гората с един провиснал електропровод, май пещера имаше отбелязана на картата. Ама така става като блееш и не си следиш пътя. Та затова не се доверих на Орукса сега. Да взема едно трионче и брадва след поста на Какинд също мислех, но не знаех дали е разрешено просто ей така да насека и орежа по пътеката (само почистихме малко боклуци покрай пейките), а и видях, че все от някъде ще се мине и се отказах да режа. А държах по жълтата, защото от Очиндол, ако слезеш по синята, виждаш горе-долу същите неща, а по жълтата е от другата страна на баира. Та хубава си е пътеката, доста даже. Ако се организирате нещо за разчистване, постнете в доброволчески акции тука. Аз съм на принципа "Залудо работи, залудо не стой". Ще се включа с удоволствие. Даже е хубаво да се оправи и червената маркировка, за която Димов казваше. Работата по жълтата е нищо кажи речи.
Сря Май 27, 2020 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Приказки, декларации......, Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Ако се организирате нещо за разчистване,...……... Ще се включа с удоволствие.


а после тестото превтасало, астмата се обадила...
Чет Май 28, 2020 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: "След дъжд качулка!" Отговорете с цитат
Лахесис написа:
... поиздрах се малко..., ама това е част от удоволствието. ...

Следя темата с интерес и с настръхване! Smile

Лахесис написа:
... Ако се организирате нещо за разчистване, постнете в доброволчески акции тука. Аз съм на принципа "Залудо работи, залудо не стой". Ще се включа с удоволствие. Даже е хубаво да се оправи и червената маркировка, за която Димов казваше. Работата по жълтата е нищо кажи речи. ...

За съжаление от 3 месеца съм възпрепятстван да ходя на планина за повече от половин ден, така че не знам кога бих могъл да организирам някаква сериозна акция. Но ще те имам предвид!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Май 28, 2020 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 5 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov