ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пиринска вода vs Минзухари
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пиринска вода vs Минзухари
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Пиринска вода vs Минзухари Отговорете с цитат
Второ полувреме...още невъстановен от Рила, ей ни рано една сутрин на Тодориния поток. Мразовито, готино. Пирин винаги ще те сногшибира с нещо различно, една е водата в Рила, друга е пиринската, по-малко е, но ври и кипи:



Дидо е любител на тодорините минзухари...по фини са, не са така пищни като рилските,



но имат една необикновена светлина в себе си:







Бих отбелязал само, че снимките не са обработвани, минзухарите имат естествена вътрешна светлина. Разкрасени изглеждат примерно така :







Тодорини поляни ....естествена, непдправена пиринска красотия :



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Май 30, 2020 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Ангеле. Имат светилана - не се учедвам, че си я видял и си се опитал да я оловиш... А други някои неща и хора а и места имат вътришен мрак, бая голям... Майтап си правя. Smile Необработените ми харесват повече Smile И да запитам и тебе а и другите колеги, колеги, казвам, а не критикари - прави ли ти вчепетление че светлината на рилиските минзурахи е рарзлична от тази ни пиринчетата? Или само така ми се струва вследстве на алкохолотерапията която съм си самоназначил?

Чакаме продължението. А как беше екипиран, с някакви свинемонки ли? Кажи все пак, тука тва е една от основтите теми... обсъждаме или други хора или чипици и найлони... Smile И беше ли взел пак някакви енергийни напитки ? Аз днеска до тука сме на близо литър и двеста водка и ракиа и на 6 бири ...и продължаваме ... нали знаиш - ноу лимит рей Smile
Съб Май 30, 2020 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Стигаме до най-високата точка за днес - Тодорини очи. Добро място за поглед към долината, виждат се минзухарените полета. Новото фото сглобява само панорамки :







Поемаме надолу. Дара проучва навсякъде



И открива нещо интересно - докарва ме на няколко места до събрани купчини от стотици старателно изровени и почистени минзухарови луковици. Лалугерите най-вероятно ги събират за папкане, защото са близо до дупките им :



Сега като се сещам, трябваше да опитам 1-2 да видя как са на вкус. Не повече, да не подяждам мармотчетата, че до тях Милки май не достигат, не забелязах и станиол за завиване.
Надолу има и други цветчета, иглика !?



И разумеется, свежата пиринска вода. Има една по-трудничка пътека непосредствено край Тодориният поток, много си заслужава да я премине каждьi турист

https://youtu.be/eD6VMBCXCTQ

https://youtu.be/bpnqLfvj94c

https://youtu.be/BSlxBakcYB4

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Май 31, 2020 7:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
... Новото фото сглобява само панорамки :
...

А какъв модел е новото фото? (Извинявам се, ако вече си го написал някъде другаде, а аз не съм го видял и/или запомнил.)

аngel написа:
...
И открива нещо интересно - докарва ме на няколко места до събрани купчини от стотици старателно изровени и почистени минзухарови луковици. Лалугерите най-вероятно ги събират за папкане, защото са близо до дупките им :
...
Сега като се сещам, трябваше да опитам 1-2 да видя как са на вкус. ...

Аз пък мисля, че луковиците им са отровни, обаче не знам откъде съм останал с това убеждение.

аngel написа:
... минзухарите имат естествена вътрешна светлина. ...

И аз съм забелязал подобно нещо - минзухарите като че ли „светят“, понякога много особено.
И светлината им се променя през различните часове на деня. Добре е, че си отделил толкова време за снимки.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Май 31, 2020 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Важно е да се отбележи удачно избраната сижимка - дара придобива вид на истинска мадамичка. Ще дочакаме ли думи на благодарност към нея или началството както винаги ще обере всички аплаузи? Ще коментираме по нататък, след като стане ясно как е завършил мача Smile.
Не разбирам нищо от тая работа, но според мен ангел, стефан, илко и някои други форумци са разбрали едно от основните правила почти гарантиращо им че снимката ще стане хубава. Smile

Жужа, а ти нещо няма ли да кажеш? Не, не заради рей. Остави го него. Не и заради ангел - той е старо куче, ще се справи и без наз. Става на въпрос ако случайно решиш, че пиринските минзухари, води, а и дара го заслуужават...
Нед Май 31, 2020 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Стефане, една малка машинка - Панасоник ТЗ 100, но е с 420 страници упътване. Привлече ме това, че има окуляр / за разлика от Сони, който има само екран и в светъл ден трудно се вижда в него, а такива 90 % от моите случаи/ Окулярът, както и всичко в машинката е ситуативно - доближаваш окото и той се включва сам . Помага, че при въртене на ръчни настройки се появяват едни много ясни червени скали, в които не трябва да се влиза, за да стане снимката. Компактно, побира се в обикновен джеб, има постфокуси, 4к и още много неща, които не знам кога ще разуча. Не може обаче да й се слага филтър за ярко слънце или бавнотечаща вода, за разлика от старият ми Панасоник. Лесна е за работа, зарежда се като телефон, може да си носиш един паурбранк и за телефона, и за фотото. Старият фотоапарат Панасоник ФЗ обаче, ми се струва прави по-добри снимки, въпреки че го дават 12 МР, а новият е 20
По принцип жена ми, която разбира от фотография, ми казваше да си взема телефон, но при мен има проблем, че моят е служебен, много говоря, пада и ще взема да го потроша. Каквото от работата ни дават за 300 лв си избирам и купувам. Новите телефони за над 1200 лв Самсунг / не бих рискувал с Фанигоигоразвей че бай Тръмп може да ги спре / казват обезмислят фотоапаратите.

Сутринта по Валевица свежарка студено :



Като няма някоя французойка - майсторка да извърти едно убаво кайве, се оправяме сами...



И нагоре по Валевица



Типица малко сърдит така го дава :



И започна една феерия на тая река, чиста като стъкло, къде буйна :



https://youtu.be/v6c31W-R8RI

Къде затихваща в тихаците : https://youtu.be/QFkvaTNXrkc

Има и други цветучета по припеците



Лилавото започва, с поглед към Валевишки чукар:



Изпаднах в дилема къде да продължа - към Валявишките ми се стори доста снежно, Превалските си е зима,....защо не очарователният Чаир !?



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Юни 02, 2020 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
За всеки който е почитател на еспресото, аз си купих една ръчна преса, сравнително малка WACACO Nanopresso , която я ползвам вкъщи и на преходи и прави сравнително добро кафе. Smile Единственото което е необходимо е топла вода. Smile
Сря Юни 03, 2020 7:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ангеле, не е ли добре че има толкова страници упътване - напоследък ич няма, не знам от хартия ли спестяват...И как си обесняваш че стария с тези характеристики прави по хубави снимвки от новия?
Също, ангеле, ти защо и откъде си останал с впечатления че франзуцките правят не друго ами добро кааве...?

Калояне, тебе не те ли е срам, от сто години не си коментирал в форума?! И я кажи за това нещо, кво разбираш под сравтнително добро кафе?

Благодаря предварително и на двама ми, а дано се почувсквате задължени да отговорите нещо Smile.
Сря Юни 03, 2020 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Пролетта идва :



Завих обаче към Валявишкото, защото е малко с южно изложение пътеката и няма прекалено много сняг. в другите направления трябваше да се гази дълбоко. А Дара е само 33 см висока, представям си някой да ме изправи мен пред 10 метрови преспи да ги пробивам, какво ще ми е, и какви благословии ще му тегля на водача / сиреч мен / ....







Много, много лилави полета....



Езерото тишина :



Поседяхме стабилно, па се върнахме от друго място. И там минзухар, под облаци пак светят :



няма край , тая красотия







_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Юни 03, 2020 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Стефане, една малка машинка - Панасоник ТЗ 100, но е с 420 страници упътване. Привлече ме това, че има окуляр / за разлика от Сони, който има само екран и в светъл ден трудно се вижда в него, а такива 90 % от моите случаи/ Окулярът, както и всичко в машинката е ситуативно - доближаваш окото и той се включва сам . Помага, че при въртене на ръчни настройки се появяват едни много ясни червени скали, в които не трябва да се влиза, за да стане снимката. Компактно, побира се в обикновен джеб, има постфокуси, 4к и още много неща, които не знам кога ще разуча. Не може обаче да й се слага филтър за ярко слънце или бавнотечаща вода, за разлика от старият ми Панасоник. Лесна е за работа, зарежда се като телефон, може да си носиш един паурбранк и за телефона, и за фотото. Старият фотоапарат Панасоник ФЗ обаче, ми се струва прави по-добри снимки, въпреки че го дават 12 МР, а новият е 20
По принцип жена ми, която разбира от фотография, ми казваше да си взема телефон, но при мен има проблем, че моят е служебен, много говоря, пада и ще взема да го потроша. Каквото от работата ни дават за 300 лв си избирам и купувам. Новите телефони за над 1200 лв Самсунг / не бих рискувал с Фанигоигоразвей че бай Тръмп може да ги спре / казват обезмислят фотоапаратите.

...

Готино фотоапаратче, най-вече че е много леко и джобно, ама цената нещо...

Иначе жена ти правилно те е посъветвала - по-добре телефон, отколкото турбосапунерка.

Усещам, че след време ще минеш на безогледален фотоапарат с APS-сензор, а там Сони нямат конкуренция.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юни 04, 2020 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
аngel написа:
Стефане, една малка машинка - Панасоник ТЗ 100, но е с 420 страници упътване. Привлече ме това, че има окуляр / за разлика от Сони, който има само екран и в светъл ден трудно се вижда в него, а такива 90 % от моите случаи/ Окулярът, както и всичко в машинката е ситуативно - доближаваш окото и той се включва сам . Помага, че при въртене на ръчни настройки се появяват едни много ясни червени скали, в които не трябва да се влиза, за да стане снимката. Компактно, побира се в обикновен джеб, има постфокуси, 4к и още много неща, които не знам кога ще разуча. Не може обаче да й се слага филтър за ярко слънце или бавнотечаща вода, за разлика от старият ми Панасоник. Лесна е за работа, зарежда се като телефон, може да си носиш един паурбранк и за телефона, и за фотото. Старият фотоапарат Панасоник ФЗ обаче, ми се струва прави по-добри снимки, въпреки че го дават 12 МР, а новият е 20
По принцип жена ми, която разбира от фотография, ми казваше да си взема телефон, но при мен има проблем, че моят е служебен, много говоря, пада и ще взема да го потроша. Каквото от работата ни дават за 300 лв си избирам и купувам. Новите телефони за над 1200 лв Самсунг / не бих рискувал с Фанигоигоразвей че бай Тръмп може да ги спре / казват обезмислят фотоапаратите.

...

Усещам, че след време ще минеш на безогледален фотоапарат с APS-сензор, а там Сони нямат конкуренция.


Имат добра конкуренция от Никон и Канон.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 04, 2020 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:


Калояне, тебе не те ли е срам, от сто години не си коментирал в форума?! И я кажи за това нещо, кво разбираш под сравтнително добро кафе?

Благодаря предварително и на двама ми, а дано се почувсквате задължени да отговорите нещо Smile.


Кафето става идеално еспресо, на мен много ми харесва, все едно е от машина. Ами аз коментирам ако видя нещо което ме дразни и не ми харесва или имам питане за някой маршрут. Покрай коронавируса се занимавах с много други неща и бягах основно и то доста, също така катеря и не правя почти пешеходни преходи, затова така. Имам и много работа и други занимания, та нямам много време да чета форума. Но съм тук де.
Ще правя и преходи, планувал съм и Е4 за тази година живот и здраве, та ще видим кое как ще се развие с времето. Айде със здраве и всичко хубаво Smile
Чет Юни 04, 2020 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
...
Имат добра конкуренция от Никон и Канон.

Да, възможно е в настоящия момент Канон и Никон да са догонили Сони, особено след като Сони залита към високия клас фотоапарати... Възможно е Сони да изпусне средния клас, както преди години изпусна ниския клас...

Дидо, ти с какъв безогледален фотоапарат снимаш? Да не си купил нещо ново?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юни 04, 2020 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти много Калояне за информацията за пресата! Още дълго време да ти служи! Благодаря ти и дето разправи за начинанията, с които си се захванал. Радвам се! Едно по едно всичко ще стане, не бързай. Е4 е динамичен маршрут, баш като за тебе, само си избери хубаво време – когато стане тогава! Планините са си там и според сведения от мои достоверни източници нямат намерение никъде да ходят поне засега. Smile Желая ти здраве и успехи!
Чет Юни 04, 2020 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
dido написа:
...
Имат добра конкуренция от Никон и Канон.

Да, възможно е в настоящия момент Канон и Никон да са догонили Сони, особено след като Сони залита към високия клас фотоапарати... Възможно е Сони да изпусне средния клас, както преди години изпусна ниския клас...

Дидо, ти с какъв безогледален фотоапарат снимаш? Да не си купил нещо ново?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Безотговорните неща със Сони.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 04, 2020 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov