ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маршрут до връх Марков нож??

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Маршрут до връх Марков нож??
Автор Съобщение
millenary.falcon



Регистриран на: 10 Юни 2013
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Маршрут до връх Марков нож?? Отговорете с цитат
Здравейте, някой качвал ли се е до вр. Марков нож и по какъв маршрут? Confused
Вто Окт 22, 2019 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не съм ходил до Марков нож, но ми се струва, че най лесният начин да се иде дотам е право нагоре през широколистната гора от алеята Селимица - Острица

Други две възможности са от хижа Звездица нагоре през Човешки кости и Острец - ходих го скоро, има път, след това хвойна до коляно, доста обикаля, но ми изглежда възможен. Също може да се пробва подсичане на връх Острица от запад - пак през хвойна.

Чет Окт 24, 2019 7:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lexx



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Надали някой някога се е качвал там, освен горските, може би, ако са имали някаква работа натам. Аз бих се качил по каменната река от мястото където се засича със зелената марка от Селимица за Острица, качва те почти до върха и накрая ще имаш съвсем малко храстинг.
Чет Окт 24, 2019 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
millenary.falcon



Регистриран на: 10 Юни 2013
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет, качих се на върха от едно място за отдих с чешма на жълтата марка за х.Селимица(https://www.kade.si/#map,user-data,user-data,user-data=19/2582765.98/5248334.88/0), по каменната река която тръгва доста по-отдолу.Въобще от Рударци, без проблем може да се мине по реката и да се качи върха.Участъка който минах е 1 км с 300 + и се минава за 40 мин.На върха бях за час.Камъните са много лесни за минаване , нямат дупки като тези на Златните мостове.Направи ми впечатление че през 100 метра имаше много добре изградени пътища в каменната река и даже имаше пътечки продължаващи , наляво-надясно, но се губеха в гората.Явно тези бивши кариери са имали някакъв серпентинен път да свалят продукцията.Височината на върха беше 15 метра по високо от отбелязаната кота 1600 метра.Имаше и гледка към яз.Студена и Делта хил.Около върха има доста заравнени участъци с голями поляни и слезнахме надолу без пътека да разгледаме района.Доста диво, следи от животни и никакави следи от човешка дейност.

Панорама от върха

Записвам точка

Слизане без пътека надолу



Искам да кажа че камъните продължаваха нагоре и може да се ходи пак натам да се види дали може да се излезе към вр.Острец.
Прилагам и трак за всеки случай: https://drive.google.com/drive/folders/1QJf9oTIM8UneyCC1k40wEO-sj3UghZXc?usp=sharing
Нед Май 31, 2020 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov