ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за пътеките от Мийковци към Чумерна

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Питане за пътеките от Мийковци към Чумерна
Автор Съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Питане за пътеките от Мийковци към Чумерна Отговорете с цитат
Здравейте,
преди 5 години ходих по въпросния маршрут, като хванахме червената маркировка и там са ми ясни нещата.
Този уикенд смятаме пак да се разходим нагоре към хижата, но си мисля да пробваме по жълтата, която излиза на върха точно от север. Притеснението ми обаче е, доколко тази пътека е проходима, минава ли се оттам? Да не се заблъскаме в някои шубраци, дето пътека е имало, ама ... едно време. Не че няма да може да следим маршрута по гпс, ама не си е работа, ако няма пътека. Та, затова, ако някой има сравнително скорошни впечатления от района - ще съм благодарен за малко инфо.

П.П. Гледам, че в долната част е основно по черни пътища, а после нагоре би трябвало да върви в букови гори, където уж няма гъста ниска растителност, ама знам ли....
Чет Юни 04, 2020 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Съфорумецът Witestar има какво да каже за тези пътеки.

Ето дискусията във фейсбук групата „Туристически маршрути Ком-Емине, Е4 и Е8“ от миналия месец:

https://www.facebook.com/groups/250788125546025/permalink/493417161283119/

„Dimo Dimov
2 март

Имате ли данни за пътеката от с. Мийковци до връх Чумерна (дали е проходима) , че четвъртък или петък мислим да минем от там за върха?


Ком-Емине, Е4 и Е8:
Dimo Dimov, един приятел - Митака Уайтстар (Dimitar Dragoshinov) - поддържа тази пътека, можете да се свържете с него и да го попитате за повече информация. Снощи го попитах как е пътеката и той ми отговори:
„Пътеките са добре.
И червената и жълтата са в добро състояние.
Жълтата марка прекъсва.“
Пътеките са нанесени добре на картата БГМаунтийнс:
https://www.kade.si
Успех!


Mariana Dimitrova:
проходима, но не е в много добро състояние..прорастват, а и маркировката??


Dimo Dimov:
В събота преминахме с един приятел по пътеката. Това, което може да се направи, като обозначение още е упътваща табела в с. Мийковци за тази екопътека, защото поне ние такава не видяхме. Добре, че беше един човек от селото, та да го питаме. Иначе нагоре маркировката според мен си е на ниво!

Dimo Dimov:
Мога да допълня, че пътеката е дълга до върха около 11 км, но си беше яко.“




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Юни 05, 2020 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Не виждам смисъл да се качвате до х.Чумерна от с.Мийковци...
Ние ходихме до хижата и до върха преди 2 седмици, като се качихме по червената маркировка подсичаща вр.Хайдушка песен.
От най-горната точка на прохода Твърдица-Елена тръгва източно асвалнов път. Оставяте си колите срещу първата вила до пътя. Пътеката започва след тази голяма вила, вляво от пътя.
На хижата водата не става за пиене -ръждясали стари тръби.
Пет Юни 05, 2020 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Такаааа... Да потвърдя казаното от Whitestar - жълтата пътека в по-голямата си част е нещо като черен път, но е добре за ходене. Маркировката не е много начесто, но я има. Колите ги оставихме в началото на Мийковци, от където тръгва червената марка, та да са ни удобно на слизане. От там - по синята, после по-жълтата и накрая по малко по червената (К-Е), през върха до хижата - някой от групата каза, че са се насъбрали къде 15-16 км ходене с 900 м денивелация (според "умните" у-ва, аз не ги следя много тия работи). Буковата гора е чудна в тоя район. На хижата - добре, чистичко, имаше топла вода и една група колоездачи, освен нашата агитка. С водата наистина имат малък проблем, но на 100-на метра има прихванат извор с хубава вода за пиене. На другия ден - лежерно надолу по червената, имаше левурдобер доста, жените "набарали" някаква рецепта за песто от левурда - сега чакаме резултатите за тестване Smile . Ягодите край пътя също добре се представиха. А бе като за постепидемийно време - хубава уикенд разходка ни се получи.
Пон Юни 08, 2020 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov