ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Райските Купени?...
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Райските Купени?...
Автор Съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Райските Купени?... Отговорете с цитат
Здравейте!
Някой разхождал ли се е до "Райските Купен"-и?... Не говоря за Купен-ите, които са горе на Старопланинското било, а долу до х. "Рай" и пътеката към "Паниците"?...
Нед Юни 28, 2020 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Има си пътека, ясно видима, нанесена е в kade.si.
Купените са три с ясно различими коти. Перспективата е по-различна от стандартните, но не чак дотам. Аз лично очаквах повече. Но ако човек е исходил всичко наоколо, това е хубава опция. За мен гледките от северният ръб на масива Равнец са много по-впечатляващи.
Нед Юни 28, 2020 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Потвърждавам. Особено ако се "покатери" човек 200-300м над този ръб - целият южен скат на Ботев барабар с Джендема добиват вид на 3D карта, кадрите са от днес









_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Юни 28, 2020 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1508
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Много от нас... сме ходили. При ясно време става идеална снимка на Райските скали, хижата и водопада.

Без тази идея няма смисъл, това не са "истински"върхове.
https://www.dnevnik.bg/ot_vas/galeriiotvas/2020/04/13/4053790_fotogaleriia_raiskoto_pruskalo/
Четвъртата снимка е оттам. Просто подходящо място за фотане
Нед Юни 28, 2020 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Гледката от последния Купен определно си струва.Никога не го пропускаме.Даже съм преспивал там.

Само на 40-50мин.е от хижата,а стигаш буквално над центъра на Джендема.
Сря Юли 01, 2020 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Има си пътека, ясно видима, нанесена е в kade.si.
Купените са три с ясно различими коти. Перспективата е по-различна от стандартните, но не чак дотам. Аз лично очаквах повече. Но ако човек е исходил всичко наоколо, това е хубава опция. За мен гледките от северният ръб на масива Равнец са много по-впечатляващи.


Благодаря! Smile
Чет Юли 02, 2020 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Много от нас... сме ходили. При ясно време става идеална снимка на Райските скали, хижата и водопада.

Без тази идея няма смисъл, това не са "истински"върхове.
https://www.dnevnik.bg/ot_vas/galeriiotvas/2020/04/13/4053790_fotogaleriia_raiskoto_pruskalo/
Четвъртата снимка е оттам. Просто подходящо място за фотане


Тази снимка не е ли от "Малкия Райски Купен"? На него съм се качвал много пъти. Понеже онзи по-назад - острият - се вижда от върха, смятам, че от него би се отворила хубава панорама към водопада и Ботев едновременно...
Ще го пробвам някой ден Smile
Чет Юли 02, 2020 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Gollum написа:
Гледката от последния Купен определно си струва.Никога не го пропускаме.Даже съм преспивал там.

Само на 40-50мин.е от хижата,а стигаш буквално над центъра на Джендема.


А пътеката проходима ли е?
Чет Юли 02, 2020 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Потвърждавам. Особено ако се "покатери" човек 200-300м над този ръб - целият южен скат на Ботев барабар с Джендема добиват вид на 3D карта, кадрите са от днес










Ееееее, твойто предложение е далеч по-екстремно от това, на което аз съм способен! Wink
Завиждам ти за гледната точка! Smile
Чет Юли 02, 2020 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Има си пътека, ясно видима, нанесена е в kade.si.
Купените са три с ясно различими коти. Перспективата е по-различна от стандартните, но не чак дотам. Аз лично очаквах повече. Но ако човек е исходил всичко наоколо, това е хубава опция. За мен гледките от северният ръб на масива Равнец са много по-впечатляващи.



А до Равнец как се стига - от Бялата река ли тръгва пътеката?
Чет Юли 02, 2020 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Има и от там (малко преди манастира), нанесена е на онлайн картата БГМаунтийнс. Аз от там съм слизал. А откъде съм се качил, честно вече не помня. От юг на Равнец има поне 5-6 пътеки, които стигат до горната му част. В момента в къщи сме в ремонт и всичко е разкачено, ако ти е важно след някой и друг ден мога да погледна в компа откъде съм се качвал, помня само, че после дълго вървях по черния път от манастира в посока карловските село докато стигна до колата, откъдето тръгнах.
Чет Юли 02, 2020 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Опс, ето то трака https://bgmountains.org/bg/gps-tracks/cats/download/49-sredna-stara-planina/453-iztochen-ravnec
Чет Юли 02, 2020 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
От Рай до Калоферския Купен пътеката е ОК.
До Равнец освет от Калоферския манастир и от х.Равнец се стига и от Петолъчката.Препоръчвам от х.Левски до Калоферския манастир-5-6ч.,като след включванетона пътеката от Петолъчката може все по края на масива Равнец с постоянна гледка към Джендема и главното било.
Няма вода обаче.
Пет Юли 03, 2020 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Има и от там (малко преди манастира), нанесена е на онлайн картата БГМаунтийнс. Аз от там съм слизал. А откъде съм се качил, честно вече не помня. От юг на Равнец има поне 5-6 пътеки, които стигат до горната му част. В момента в къщи сме в ремонт и всичко е разкачено, ако ти е важно след някой и друг ден мога да погледна в компа откъде съм се качвал, помня само, че после дълго вървях по черния път от манастира в посока карловските село докато стигна до колата, откъдето тръгнах.


Благодаря ти!
Не ми е спешно Smile
Пет Юли 03, 2020 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Опс, ето то трака https://bgmountains.org/bg/gps-tracks/cats/download/49-sredna-stara-planina/453-iztochen-ravnec


Мерси много Smile
Пет Юли 03, 2020 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov