ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мъгла из Лозенската планина - 18.11

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Мъгла из Лозенската планина - 18.11
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Мъгла из Лозенската планина - 18.11 Отговорете с цитат
Събота вечер. Прогнози за времето - мноого лоши. Щяло да вали в неделя. Ми нищо, казах си аз. Вечерта късно заваля и валенето продължи цяла нощ. Легнах си доста късно, всъщност май беше по ранните часове в неделя. Докато заспя слушах как треснаха 2 мноого продължителни гръмотевици, дъжда няма как - шумолеше си напевно отвън. Не спах добре, а на сутринта се чудих как ще вървим в дъжда. Ама тия мисли се изпариха от главата ми като пих едно кафе и хапнах Very Happy
А и дъжда спря.
Среща - 9ч на Окръжна, после с автобуса до махалата на Никси /бе не знам дали точно там е махалата, ама хайде / т.е. с. Лозен. Оттам нагоре към сградата на БЧК, по улицата имаше яки потоци вода, стичащи се от баира надолу. По-нагоре пътя беше покрит с килим от листа, които не ни позволяваха да затъваме в калта. Вървяхме бавно, но въпреки това беше доста топло + никакъв вятър + висока влажност + мъгла, колкото по-нагоре се качвахме. След манастира започна да се усеща и полъха на вятъра, та метнахме върху главите качулките на якетата. На Половрак задуха яко, видимостта - около 10 м. Направихме дежурните снимки, връх е все пак + снимки на мъгливи борчета, ма няма да ви досаждам със шумни снимки Smile Ще пусна после 3-4 читави.
Идеята беше да слезем на Панчарево.. и натам се запътихме, през Ланина могила. Тоя май беше втория по височина връх в планинката. Разбира се, и там мъгла, но вятъра поне беше по-малко. Докато стигнем до там, вървяхме през една гора, която в комплект с мъглата и влагата изглеждаше страхотна. Упражнявах се с фотото на Стефчо, ама ми липсваше моето, особено като се откри гледка към язовир Искър. ПОсле мъглата отново скри всичко и добре, че момчетата си знаеха къде сме, щото ориентацията ми свърши след Половрак, а след това само вървях и се наслаждавах на мъглите и дърветата. На една ЛОвна хижа, на 45 мин от Панчарево, спрахме да хапнем и доизпием чая / ракията тогава също беше доизпита от Иван Very Happy / и заслизахме от баира. В Панчарево бяхме на здрачаване.
С Жоро пресмятахме статистиката на ходенията... брей, Жоро от Неврокопско /с. Мусомица ли беше/ бая напред е... Laughing

Снимки:









До скоро дъра-бъра


Последната промяна е направена от Kat на Пон Ное 19, 2007 10:36 am; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 18, 2007 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хъм 4 броя снимки си е постижение бе. Аз си суша якето за 7-и път през последните 3 дена, така и не успя да изсъхне снощи за голяма моя изненада Laughing Баси времето ...
Нед Ное 18, 2007 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Laughing
не бе, човек, не са 4, около 60 са. апарата просто пусна много шум на снимките.
Ще изчакам Стефчо да прати фотките, дето направих с неговия апарат, и ще пусна още някоя след ден - два Very Happy
Нед Ное 18, 2007 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Това е от дъжда, заеби...
Пон Ное 19, 2007 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
аре сега, времето виновно..
Като то не иска да се съобрази с теб, ти се съобрази с него. Ако вали - си носи чадър, до голяма степен ще помогне за снимките Laughing
Пон Ное 19, 2007 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Мусомища е селото Кате, не Мусомица. Вече няколко кмета се борят да го преименуват на Мосомище. Laughing

Снимките от Лозенска планина са много хубави.
Пон Ное 19, 2007 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov