ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
галунка

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
галунка
Автор Съобщение
arko



Регистриран на: 18 Юли 2016
Мнения: 5
Местожителство: sofia

Мнение галунка Отговорете с цитат
Галунка,питането ми е някой в близко време дали е ходил по този маршут.Знам че не е достоен за доказали се планинари ама преди няколко месеца ми правиха операция на дискова херния,та желая да се пробвам на леко ходене,без много натоварване.
Ще се движа с градски транспорт щото с колата е много лесно,разсписанието на автобусите разучено,просто питам дали тази отсечка е както я описват толкоз ,,лежерна"?
Вто Юни 30, 2020 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет, в мрежата първо излиза това - https://svetogled.com/galunka-bistrica-jeleznica-vitosha-s-deca/ - доста добре описано. Единственото противно нещо в тази пътека е слизането до центъра на Бистрица. Разбира се, има и по-дълга версия чак до долната станция станция на драгалевския лифт, там също има по-остри слизания, но поне са в гора. Съветът ми е да тръгнете от Бистрица, така досадното ходене през селото ще е в началото. Иначе ходенето е леко, добър избор за възстановяване след операция.
Вто Юни 30, 2020 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Нископланинската обиколна пътека между Железница и Бистрица е добър избор - сенчеста, с много места за почивка.

Обаче на самата пътека няма чешми и вода, макар че се пресичат няколко дерета и поточета.

Освен това тя е доста дълга - 9-10 км, така че да се има предвид, че не е толкова кратка.

Като правиш Обиколката на Витоша 100 км, тази отсечка се пада в края - след 70 км.

Уж Бистрица не е далече, но вървиш, вървиш, вървиш... и все не стигаш. Very Happy

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Юни 30, 2020 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Минах оттам преди две седмици. Бе мокро след дъжд и за малко да се подхлъзна на едно дървено мостче, хем внимавах. На едно място по пътеката едно мостче липсва, деренцето там е 30 сантиметра дълбоко и 80 сантиметра широко и не е проблем, ама все пак да го спомена. Други проблеми няма. Общо взето е много приятна пътека.

Аз всъщност тръгнах от Царева поляна и през Синята стрела се начих до Белчева скала. Там заваля дъжд, падна мъгла и се върнах нафолу по обиколната пътека. Ама времето се оправи и по една стръмна пътека слязох до беседката над Железница и оттам продължих до Янчовска река и после надолу към Бистрица.
Вто Юни 30, 2020 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
arko



Регистриран на: 18 Юли 2016
Мнения: 5
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отзивите,днес ще се пробвам.
Чет Юли 02, 2020 5:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да запитам и аз - откога тази галунка е заменила алея "Иван Иванов" че аз нещо не намирам инфо?

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Юли 02, 2020 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
arko



Регистриран на: 18 Юли 2016
Мнения: 5
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Да запитам и аз - откога тази галунка е заменила алея "Иван Иванов" че аз нещо не намирам инфо?
Не знам кой какво е заменил,ама след около 400,500 метра над стадиона реших друг път малко по сериозно да се взема в ръце Laughing
Съб Юли 04, 2020 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov