ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Трибагреници на планинските върхове в България
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Трибагреници на планинските върхове в България
Автор Съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ние не делим никой, отпътувалите са избрали разделението с граници и океани. Никой не говори за чисти българи, еле пък с тия водни кризи. Това казваме и ние, всеки който се чувства българин, е такъв. Нищо лошо не написано, за да преглеждаме написаното.
Както в едно семейство, като единият замине трайно някъде по работа например, то това вече не е семейство, ако и да си имат брак и се чувстват семейство.
Еле пък някой живеещ в чужбина, да раздава акъл кое и как трябва да се оправя у нас, както и дава оценки кое е хубаво и кое не. Яница, това не е за теб, генерализирам за емигрантите. Всеки който знае, иска и може да промени у така хубавия живот в БГ, нека заповяда, независимо къде е роден и как се чувства.
А и мнението ми по тези въпроси си е валидно само за мен, дали мислещия го споделя, си е негова работа.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Мар 07, 2020 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Така не обичам разправии, но сте нагънали един от най-позитивните хора в този, вече започващ да смърди и той, форум, та ще се *** и аз.
Не исках, стоях настрана досега, но няма как...

Цитат: $2,39 млрд.: Парите от българите зад граница - повече от чуждите инвестиции

Цитат: "Изпратените пари от българските емигранти са 3,8% от Брутния вътрешен продукт (БВП) на страната, като по този показател се нареждаме на първо място в ЕС."

https://www.pariteni.bg/novini/pari/kolko-pari-izpratiha-emigrantite-v-bylgariia-232822
https://www.dnes.bg/index/2019/04/10/2-39-mlrd-parite-ot-bylgarite-zad-granica-poveche-ot-chujdite-investicii.407114

Това е реалността - ако не сме ние, живеещите и работещи в чужбина, една огромна част от населението на любимата на всички корумпирана яма България, ще живее в дива мизерия. Доста хора така или иначе живеят в отчайваща бедност.

И храната не е храна, а отрова, и водата не е вода, и въздухът не е въздух, и горите са изсечени, и недрата на земята - изтърбушени, и природните богатства - харизани на чужди държави и бизнеси, и тока е най-скъпият в ЕС, и образованието не е образование, а обслужва чужди интереси, и здравеопазването не е здравеопазване, и пътищата не са пътища, и влаковете - направо трагедия, по-зле е от Бангладеш и Индия, и... изобщо нещо тук наред има ли!?

А, да, данъците - те са си супер наред! Все повече, и все по-високи!
И всички си седят на задниците и не правят нищо! Но по фейсбуци и форуми са много отворени!

И хората къде са!? Онези, които се държат като хора, не като зверове!?

Някой си казал преди време, че Човек, това звучало гордо!
Брей, кое му е гордото на всички като се огледате около себе си и особено като се огледаш в огледалото!? Онова, вътрешното огледало!?

Кога за последен път ВИЕ помогнахте на някого - ежедневно, ежемесечно, ежегодно?
Кога за последно ремонтирахте напълно схлупената къщурка на майка си и баща си, кога дадохте нещо на брат си и сестра си?

Е, ние живеещите, и живелите, в чужбина поне на най-близките си помагаме, а често и на други не чак толкова близки.
И благодарение на нашите милиарди, които вкарваме тук и даваме за близките си, същите тия милиарди влизат в оборот и ВИЕ имате бизнеси и средства за препитание.

Хайде малко повече уважение към ВСИЧКИ останали хора - тук, там, където и да е, без значение от националността, цвета, ориентацията, и каквато си щете друга глупост съдеща и разделяща хората сложете тук - стига да са ХОРА!

Боже, колко ми е писнало от негативи! Вече нямам желание и тук да влизам!
Няма ли някъде малко свестни, нормални, човечни, приятни, приветливи, добронамерени... хора!

А, има! На Каминото! Затова толкова обичам да ходя там, дори и само за по някой уикенд отвреме-навреме, поне хората там са добронамерени, макар че всеки от тях също си има своите болки, проблеми и търсения.
Съб Мар 07, 2020 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Защо като си изказваме мненията, трябва да сме се нагънали?
Това са просто мнения, личните възприятия на всеки от нас.

Аз не повтарям тантричните неистини от медиите, рисуващи държава, която не е тази в която аз живея.

Живея в държава с чудесен въздух, с прекрасна вода (чешмяна), с чудесни гори, за недрата не знам, не съм влизал, с ниски данъци, с чудесни пътища, ниски пътни такси, с чудесна храна, с прекрасни места за почивка на нормални цени, с намаляващ но немалък брой нормални хора. Образованието кой реши че не струва, или пък здравеопазването ... Обикалям я постоянно тази територия, вярвам на очите си, не на измислени медийни внушения. В Индия не съм бил и не мога да сравнявам влаковете. Има много недостатъци и неща, които не ми харесват, но се опитвам да направя нещо, къде успешно, къде не. Държавата е следствие на хората, тя бе пада от небето.
Пожелавам си повече хора да погледнат на България с моите очи.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Мар 07, 2020 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:

...Няма ли някъде малко свестни, нормални, човечни, приятни, приветливи, добронамерени... хора!

А, има! На Каминото!...

Има и по-близо, на Ком-Емине-то..

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Съб Мар 07, 2020 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Имаме го, имаме го... Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...….Онзи надпис "Съединението прави силата" за нищо го нямаме Confused

...за фон на Барба Ганьос.



Tito написа:
Alina написа:

...Няма ли някъде малко свестни, нормални, човечни, приятни, приветливи, добронамерени... хора!

А, има! На Каминото!...

Има и по-близо, на Ком-Емине-то..


Тихич, внимавай с посоките:"свестни, нормални, човечни, приятни, приветливи, добронамерени" не вървят в тази посока!
Пон Мар 09, 2020 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Дали ще ги срещнем или изпреварим все ще може да стане мохабет. Мен коментарът ми беше насочен към пътеките "нов внос".

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Мар 09, 2020 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo, тези неща, които си написал са много прекрасни, възвишени и всеки от нас си има една такава България, която вади при по-специални случаи и при писане във фейсбук и форумите. Само дето моя простичък селски ум не вярва на такива "купешки приказки", колкото и добре да звучат. Сигурно е недостатък, но аз не мога да мисля по този начин и не вярвам, че и останалите хора наистина мислят така. Иначе мога да напиша и по-хубави неща от твоите за България и те ще бъдат истина Laughing
Не разбирам каква е тази трагедия с емигрирането. Причините могат да са различни и не винаги икономически. Никъде по света емигрирането не се приема толкова трагично. Просто човек има нужда от промяна и тръгва. Няма трагедии, пък разделения, граници... Ние правим от мухата слон. Едно време хората, които живееха в различни градове в България се виждаха и чуваха по-рядко, отколкото сега живеещите в различни държави.
А един човек с пари и действия може да допринесе за страната си за два месеца повече, отколкото хора живеещи в нея целогодишно. Не че това е критерий дали си българин и патриот.

Нямам желания да влизам в спорове за всичко, което си написал за данъци, здравеопазване, образование, пътища, но в момента, който го четях по случайност имах до мен касова бележка и погледнах колко ми е данъка върху купените хранителни стоки. 2%! Хайде сега го сравни с 20% ДДС в България и пак напиши, че данъците са ниски. Имай предвид, че ДДС-то е данък, който удря по джоба всеки и ежедневно, дори и само един хляб да си купиш. Та мисълта ми е, че тезата ти може и да е вярна, но се гради на неверни доводи Wink

А колкото до свестните хора по Ком-Емине и Ел Камино... аз имам вече едно наум за КЕ, напоследък се случиха такива неща, свързани с уж нормални преди хора, че почти ми е минал ентусиазмът да маркирам и да правя каквото и да било.

Сетих се за една статия, която бях чела преди и сега я изрових от нета:
За умните хора, глупавия народ и реалността /Григор Гачев/

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 12, 2020 1:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Янице, такава досада си. Като вирус, но без никакъв начин за измъкване. Дивия северозапад до Чикаго и обратно. Но правиш вкусни торти, факт.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Мар 13, 2020 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Напротив, Живко, много е лесно човек да се отърве от мен. Стига да го иска, разбира се...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 13, 2020 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Снимка на българското знаме на връх Добринова скала 1229 м в Люлин планина (снимката е свалена от Фейсбук на 16.04.2020 г.):



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Апр 21, 2020 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
За 1 месец, по време на който имаше 3 снеговалежа и бурни ветрове - знамето е здраво!

27.03.2020 г. - снимка на българското знаме на първенеца на Люлин планина връх Дупевица 1256 м:





03.04.2020 г. - снимка на българското знаме на първенеца на Люлин планина връх Дупевица 1256 м:





10.04.2020 г. - снимка на българското знаме на първенеца на Люлин планина връх Дупевица 1256 м:





16.04.2020 г. - снимка на българското знаме на първенеца на Люлин планина връх Дупевица 1256 м:





____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Апр 21, 2020 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Източник: Родолюбиви асеновградчани развяха нов трибагреник на връх в Рила

Родолюбиви асеновградчани развяха нов трибагреник на връх в Рила

Остават още 14 български върхове

Община Асеновград, Пловдив TrafficNews
30.06.2020 22:15



Поставянето на първия български трибагреник на връх Белмекен в Рила е вече факт, съобщават от Сдружение "Устремени" в Асеновград на фейсбук страницата си. Остават още 14 български върхове, на които също ще се се развее родното знаме.

Припомняме, че 15-те български трибагреника още през февруари тази година бяха изработени и очакваха своята мисия да се развеят на планински върхове в България. Сдружение "Устремени" и фирмата за изработване на знамена в Първомай работеха заедно по един съвместен проект под наслов "Трибагреници на планинските върхове в България".

Патриотичната идея е през 2020 година на 15 български върха в планините Родопи, Стара планина, Рила и Пирин да бъдат поставени нови национални флагове, с които да бъдат заменени старите, унищожени вече от времето и атмосферните условия. Ето че началото е поставено с връх Белмекен.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юли 02, 2020 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
На 23.08.2020, връх Белмекен.
stealth написа:
Знаме и табела:


Знамето изглеждаше като току що извадено от опаковка - личат си ръбовете на сгъвките. Ако това е същият флаг, поставен преди 2 месеца - аз съм впечатлен.
Пон Авг 24, 2020 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov