ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Юни 07, 2020 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Я! Отговорете с цитат
Къде е тая живинка?
Нед Юни 07, 2020 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Я! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Къде е тая живинка?

Нейде из Плана. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Юни 07, 2020 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Невероятно! Отговорете с цитат
Не очаквах, че в Плана има такова чудо. За съжаление има и ловци. Както гледам, това е новородена кошута. И как наивно лежи. Или си я снимал отдалече? Аз само веднъж съм срещал такова пеленаче в Родопите. Просто изскочих пред него, а то си лежеше учудено. Някои туристи ги смятат за изоставени и нуждаещи се от човешка помощ. Нищо подобно! Майка им пасе някъде и се връща да ги накърми. Намират се по звуците. Помня една грешка на хижари в Рила. Намерили уж изоставено сърне и го прибрали в хижата. С добри намерения, но вредни за животинката. Защото по такъв начин тя отвиква от естествения див живот. Когато я видяхме - бях с внуците, тя лежеше кротко в една от стаите и я лекуваха. Била е простреляна и нахапана от кучета. Сигурно са я спасили, но приобщаването към човека я е направило по-уязвима.
Пон Юни 08, 2020 8:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Някой по-разбиращ ще каже ли мечешки ли са тези стъпки? Снимани са на пътя между селата Гела и Стикъл.




Пон Юни 08, 2020 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1399
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мдаа, мечешки, размити леко от последния/те дъжд/ове.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Юни 08, 2020 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Невероятно! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Не очаквах, че в Плана има такова чудо. За съжаление има и ловци. Както гледам, това е новородена кошута. И как наивно лежи. Или си я снимал отдалече?

Стресна я безстопанственото куче, което се беше присламчило към нас. Тя несръчно побягна от него и "се спотаи" точно пред нас на рядко посещаваната пътека, по която вървяхме. Ние от своя страна прогонихме кучето. Снимахме я, а след това я подканихме да се скрие в гората. За жалост премина от другата страна на пътеката, но все пак предполагам, че е била намерена от майка си. Издаваше пронизителен писък от време на време, тъй че цялата гора знаеше къде е.

Чувал съм, че в някои от по-белите страни, където тревата уж е по-зелена, е забранено разхождането на кучета без повод из парковете, включително и за да не притесняват дивите животни. В случая неволно допринесохме за тази драма...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юни 08, 2020 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Мечи стъпки Отговорете с цитат
Да, преди дъждовете са личели острите нокти отпред. За съжаление, когато снимах следите на "моята" мечка, не съобразих начина ѝ на ходене, за да направя по-точни измервания. Позата ѝ съвсем не е, както си я представяме - с два крака отпред и два отзад. При ходене тя премества задния десен крак близо до предния десен и затова трябва внимателно да се огледа целия "шаблон" от четири следи. При следваща среща, ако не ми се налага да се катеря на някое дърво, ще го имам предвид.

Ангеле и Стефане, благодаря и на вас за отговорите! Не разбирам как съм ги пропуснал, та едва сега ги прочетох. Както писах и на Ведрин, открих къде са записани клиповете - те съвсем зачукани в друга папка. Преди да форматирам картата, по жицата към компютъра се появяваха някакви мувита отпреди три години, които не излизаха при преглед върху екрана на апарата. Сега вече всичко е изтрито, да видим нататък. Качеството на видеото обаче съвсем не е добро - прекъсва. Картата ми съвсем не е малка, 7,5 гиги. Къде повече? Вероятно е нещо в настройките, но тях не ги разбирам. Абе, много опции - много главоболия!
Пон Юни 08, 2020 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Сотировски, най- лесно е да си направиш една регистрация в Гугъл фото. Ведрин е прав - няма смисъл да триеш и гледаш снимките от самото фотоапаратче. Накрая на всяко събитие , си правя албум в Гугъл фото , и източвам цялата карта в албума. Всичко - около 5-700 снимки и клипове, се точи около час . Застават си подред, гледаш си ги на компютъра и даже няма нужда да се трие нещо. 30 000 снимки имам в Гугл фото, още нямам проблем с обема на паметта там. Като стане това , ще ги трия .
Значи източваш картата цялата в Гугъл фото , виждаш си ги вече на компютъра и ако всичко е о.к., изтриваш цялата карта на един път . Гугъл фото ти записва и видеата Качеството на Гугъл фото ме задоволява, някой ако иска да прави Роу формати и да ходи на изложби - тогава начина е друг. Трябва да си купиш отделна памет за РОУ - снимки , защото Гугъл фото автоматична снижава качествата им.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Юни 08, 2020 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Вчера срещнах тази козичка на Витоша:



И само след няколко минути имах късмета да видя и сърничка:


_________________
http://www.hristoadventures.com

Последната промяна е направена от hristo.atanasov на Пон Юли 13, 2020 8:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Юли 12, 2020 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Интересно! Отговорете с цитат
Кози не се срещат често на Витоша. Сърни има. Но не виждам снимките...

Ангеле, с клиповете се оправих, след като ги открих зачукани в неподозирана директория. И с триенето се оправих. Проблемът на снимките в Гугъла е, че трудно се пренасят адресите им във форума. Поне аз не се научих. Тия "заклинания", които всеки път трябва да пиша към адреса, не са ми по душата. Ето, снимките на Христо не се показват.
Пон Юли 13, 2020 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Даа, при мен проблемът беше, че не бях взел адресите от спеделния албум в Гугъл. Сега трябва да са ОК Smile

Козите на Витоша наистина са рядкост и затова много ѝ се зарадвах, когато я видях толкова отблизо. Интересно, че преди около 2 месеца отново бях попаднал на коза, така че дано пък популацията им да нараства.

_________________
http://www.hristoadventures.com
Пон Юли 13, 2020 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Интересно! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Кози не се срещат често на Витоша. Сърни има. Но не виждам снимките...

Ангеле, с клиповете се оправих, след като ги открих зачукани в неподозирана директория. И с триенето се оправих. Проблемът на снимките в Гугъла е, че трудно се пренасят адресите им във форума. Поне аз не се научих. Тия "заклинания", които всеки път трябва да пиша към адреса, не са ми по душата. Ето, снимките на Христо не се показват.


Е сега, Сотиров, ти можеш! Какви неща правиш https://www.bnr.bg/post/101142702/s-deca-na-planina-naistina-e-vazmojno , това е нищо работа . Гугъл снимки добре си си направил хранилище, още малко ти остана . Къде може да е проблемчето :
1. Качил си в Гугъл примерно 1000 снимки, трябва да маркираш част от тях, които ти харесват, и да си сложиш в албум. Може да си направиш 100 албума - например един Диви животни, така виждаш по раздели снимките си, не като един сбиротак. Виж в Гугъла сам те пита за тези неща, като кликнеш албуми и веднага те пита за име на албума, който да си създадеш.
2. Както каза горе Христо ,като си правиш албума , даваш ли му фунцията да е обществен . Ако не го направиш такъв, няма как да качваш снимки където и да е. Остават тайни, само за теб.
Това качване после в Планинарски форум, Ведрин си игра и го откри за нас . Не е толкова трудно :
1. Даваш имидж във форума : [img]
2. Копираш от Гугъл адреса на снимката - качвам примерно една , за да покажа как става, но не й слагам [img] отпред, защото направо няма да излезе качването, а самата снимка виждаш, като се кликне върху адреса й :
https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fRuROPxVmA7XVwfKaYr9pvP_GnFUNs-P3QAxtVrhuSiecbakakxO19tt7I44NYT41UQT1u6-yrGGuaaYH53VduciuDaTsvVvpRgGqxiL48XbkdxDd633X-Z_dq52jwQ_WBrsTmK0zh7ItXx0qnTnWufQ=w486-h647-no?authuser=0

3. Изтриваш внимателно и точно, ей това удебеленото накрая. И знака = преди удебеленото също триеш. Ама точно това триеш , и един знак повече или по-малко да има, снимката ти няма да излезе. И пауза внимавай да не си оставил някъде - не трябва да има празни места на букви. Значи трябва да остане след триенето това, което съм оцветил в синьо.
4. Вкарваш суфикса на Ведрин накрая, след изтритото , на мястото на това, което си изтрил . Суфиксът е : %3Ds900-tmp.jpg
5. 900 в суфикса е размерът на снимката . Може и да е всякакво число, което си избереш, но снимка под 800 вече е малка за гледане, а над 1100 е голяма. 900 или 1000 е най- добрият размер за форума.
5. Накрая ето какво се получава . Ама и аз го правих 3 пъти, че беше останала една пауза накрая - и паузите не позволяват снимката да се качи. Сега е О.К.:

6. Накрая , ако не ти се получава, отвори моето мнение като цитат и виж къде правиш някоя малка грешка, поради която не ти излизат снимките . Като цитат ти се появява адресът на снимката, а не самата снимка . Така ще видиш къде е проблемчето.
7. Аз даже случайно открих, че като си направиш блог в blogger - абсолютно лесно и безплатно : https://blogailiev.blogspot.com . Сайта blogger е Гугълски и сам ти преобразува само с едно кликване снимките в готови са качване в Планинарски форум. Само трябва да се намалят , защото са размер 1600 .
Чакаме снимки на родопски животни ! Smile Но не родопско говедо - жена ми казва , че имаме вече едно вкъщи !? Чудя се , абе как така някой ще е вкарал говедо дома, аз не виждам такова, какво ли има изнапредвид... Rolling Eyes

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Юли 13, 2020 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Яз. Осенец, 26 юли 2020 г. Отговорете с цитат

Източник: METER.AC

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юли 27, 2020 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат


Дали е на Баба Меца ?
Пон Авг 10, 2020 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 39, 40, 41  Следваща
Страница 29 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov