ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Каква е най - подходящата екипировка за КЕ според вас?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Каква е най - подходящата екипировка за КЕ според вас?
Автор Съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
И аз подкрепям Mariana1000 - всеки грам е от значение. Вземи си едно обикновено шалте и не се занимавай с надуваеми. Това, че е обемно по никакъв начин няма да ти пречи, закачаш го отвън на раницата и няма и да го усетиш. Всично, което Мариана е написала за предимствата на обикновеното пред надуваемото шалте е така. Бих ти препоръчал да си вземеш лейкопласт - идеален е за бърза поправка на екипировка. Например на нас ни се счупиха няколко рейки на палатката в източната част на планината и лейкопластът имаше ключова роля в ремонта.
Чет Май 14, 2020 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако раницата ти по принцип е тежка, триста грама не са малко. Ако си олекотил всичко друго, можеш да си позволиш да сложиш малко отгоре. За сметка на това пък ще спиш по-комфортно.
Кога мислиш да тръгваш и планираш ли "тренировки" преди това? Вземи си шалте, пробвай двата варианта и после решавай. И без това не се препоръчва да тръгнеш с неизпробвана екипировка. А дори и да решиш да не вземеш на прехода новото шалте, все пак ще си го ползваш после, няма да си на загуба, че го имаш.
Човек не прави Ком-Емине всяка година (освен ако не е Начо Водачо), така че е по-добре да похарчиш малко повече пари и време за подготовка, но пък да успееш да го минеш Smile
И внимавай с поръчките онлайн, че аз имам тук една позната, която беше пристрастена към Али експрес и през ден си поръчваше разни неща от там. Е, не туристическа екипировка, ами други работи - дрехи, обувки, козменика, бижута, чанти, играчки за внучето. Половината неща бяха подобни, ама наистина само подобни както на първообразите, така и на снимките в сайта. Още си спомням един пръстен, който беше като купен от сергия на селски сбор пред осемдесетте години, а на снимката беше като изваден от витрина на Картие Laughing

Лейкопласта наистина е задължителен в аптечката. И то наистина лейкопласт, а не лепенки.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Май 14, 2020 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Кога мислиш да тръгваш и планираш ли "тренировки" преди това?

Догодина живот и здраве, поради родителски ангажименти тази година Smile Затова проучвам от по-рано нещата, че да имам време за организиране, покупки и тестване преди това. А тренировките текат целогодишно Mr. Green Най-вече за обем, но и денивелационни, тук-таме някой ултрамаратон (не, че тая година има засега) и кондиционни.

Благодаря ви за мненията, май реших въпроса с надуваемите шалтета - ще си карам с изпитаното "традиционно шалте" Smile Скоро ще се включа с другите си чуденки.
Чет Май 14, 2020 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Погледни надуваемите на Therm-a-Rest. Имат модели по 250-300 грама.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 14, 2020 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Леле, тези леки шалтенца струват повече от колата ми Laughing Добре че направих всичките Е-та преди да знам, че съществуват подобни неща Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Май 15, 2020 7:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Леле, тези леки шалтенца струват повече от колата ми Laughing Добре че направих всичките Е-та преди да знам, че съществуват подобни неща Laughing


Мога да ти покажа и много леки топли спални чували Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 15, 2020 4:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Mariana1000 написа:
Леле, тези леки шалтенца струват повече от колата ми Laughing Добре че направих всичките Е-та преди да знам, че съществуват подобни неща Laughing


Мога да ти покажа и много леки топли спални чували Very Happy

Изчакай я да си купи къща, де Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Май 16, 2020 3:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристе, тук не си спираме парното, че да ми трябва спален чувал вкъщи Wink

Дидо, като си почнал, давай и спалните чували Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Май 16, 2020 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Аз от скоро съм с надуваемо шалте, което е по скоро като малък дюшек. Много по-удобно е от стандартните шалтета, земята не се усеща. Тежи около 400 / 500 грама, а го купих за 18 паунда или някъде там. Толкова е малко, че стои в раницата.
Единствено ме притеснява да не се спука. Изглежда здраво, но само практиката ще потвърди това, а аз съм го ползвал само веднъж досега. За всеки случай постилам под него фолиото за спешни случаи.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пон Юли 27, 2020 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Най-подходящата екипировка е според човека и моментното му можене.


Последната промяна е направена от ray на Пон Юли 27, 2020 6:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юли 27, 2020 6:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Mariana1000 написа:
Леле, тези леки шалтенца струват повече от колата ми Laughing Добре че направих всичките Е-та преди да знам, че съществуват подобни неща Laughing


Мога да ти покажа и много леки топли спални чували Very Happy


Дидо, може ли да препоръчаш нещо или поне да пуснеш някой линк да видим ..
Пон Юли 27, 2020 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Този е супер:

https://www.amazon.de/Mammut-Sphere-Winter-Schlafsack-Indigo/dp/B01AV43G4G/ref=sr_1_5?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=mammut+sphere+winter&qid=1595874260&sr=8-5

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 27, 2020 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobotron



Регистриран на: 27 Май 2020
Мнения: 1

Мнение хамак за Ком-Емине? Отговорете с цитат
Здраве желаем.
Въпросът може да е глупав не знам, но се надявам на адекватни отговори.
Вместо палатка (мойта е 3 кила може би) се чудех дали да не взема хамак-а който имам и е има няма 200гр. и да го
ползвам в дните в които няма да спя на хижа. Като за уточнение прехода ще върви хижа за хижа по метода за 22 дни.
Ако някой го е правил и има ноухау ще се радвам да сподели.

Мерси Croc
Съб Яну 09, 2021 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ако не се планува прехода да е предимно на палатка, то носенето ѝ се обезмисля. Хамака може за е полезен в западна и преди всичко в източна Стара планина.
В средна Стара планина маршрутът въври в безлесната част. И е едно и също да съобразиш преходите с хижа или с гора, където да опънеш хамака.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Яну 10, 2021 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Мамайкоооооооооооооооо......
Ти жив ли си бе Дидогенчо Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Пон Яну 11, 2021 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 8 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov