ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвети за Джангала
Иди на страница Предишна  1, 2

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Съвети за Джангала
Автор Съобщение
vedrin

Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По скромното ми мнение най-лесния подход към този връх (ако изключим "оранжевите точки") е от запад (откъм Валявишкия циркус) по относително слабо изразено ребро, което се спуска към най-високо разположените езерца в циркуса. Погледнато отдолу нагоре, това ребро изглежда така:

GPS следа, която съдържа "пътеката с оранжевите точки" между з. Тевното езеро и върха, както и слизането по западното ребро до жълтата маркировка под портата, е достъпна тук. Тя може да бъде разгледана лесно онлайн с copy/paste върху тази страница. Направих също няколко допълнителни илюстрации въз основа на BGM, BGtopoVJ и ЕТК М1:5000.

Последната промяна е направена от vedrin на Пет Дек 13, 2019 1:00 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Юли 09, 2014 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vall67

Местожителство: Стара Загора

Спомена ми от Джангала е малко смешен.Качих си го по пирамидките ,но слязох по някакъв много стръмен улей откъм Валявишките езера, защото ме сви стомаха , а горе беше цяла група туристи. Голям зор,но удържах фронта да не напълня гащите. Лошото беше , че и други,като "овце" тръгнаха след мен,та се наложи да подтичвам.
Пет Юли 11, 2014 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido

vall67 написа:
Спомена ми от Джангала е малко смешен.Качих си го по пирамидките ,но слязох по някакъв много стръмен улей откъм Валявишките езера, защото ме сви стомаха , а горе беше цяла група туристи. Голям зор,но удържах фронта да не напълня гащите. Лошото беше , че и други,като "овце" тръгнаха след мен,та се наложи да подтичвам.

Викаш, оттогава му викат "кафявите точки" на това трасе ... Cool

Пет Юли 11, 2014 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT

Местожителство: Плевен

Кафявите пирамидки по скоро...........хахахах
Пет Юли 11, 2014 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin

Местожителство: Хасково

Благодаря за съветите на Дидо и Ведрин. Качих го за един ден от Тодорова орница и се върнах пак там. Отне ми 11 часа. Времето се повреди точно на върха. Имах желанието да подобря маркировката, но се отказах. Явно всеки избира различен път, пирамидките се появяват и губят, откъде да знам къде е най-леко. Като погледнах следата, слизането и качването ми доста се различават.
http://tortomanin.snimka.bg/mountain/djengal.828688
Сря Юли 23, 2014 8:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff

Някъде, мисля, че вече имаше тема за тоя връх. Може да се поразтърсите. Стандартно знам, че има две основни, водещи се туристически пътища към тоя връх:
1. Най-лесно е откъм страната на Валявишките езера, не обсъждаме как и откъде ще достигнете самите езера /пътища бол/. Това са неконкретизирани варианти, всички по склона, заключен между западната стена на върха и ръба към Момин двор.
2. Маркирана с пирамидки пътека, започваща от западните "брегове" на Попово езеро, провираща се между иначе наличните в големи количества отделни отвеси на североизточния склон на върха. Тази пътека излиза на характерно заравнено място, непосредствено под последните 50-100 метра от самата капа на върха, находящо се североизточно от капата, и заключено между гребена от върха към Самодивска порта и отвесите към Попово езеро. От това заравнение, по естествено изсечени каменни стъпала, не особено трудно се достига върха.
Всички останали пътища са доста по - сложни, но как точно ще се определят, най-вече зависи от индивидуалната подготовка на кандидат-покорителя. За мен например не е много сложно по тревите около Дженгалските игли, откъм Самодивска порта, но за други е проблем, така че всеки отделен случай следва да се преценява на място, според времето и качествата на желаещия.
Всъщност вижте и снимките на колегите от съседната тема:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=7655
Сря Юли 23, 2014 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur

Местожителство: гр.София

tortomanin написа:
Благодаря за съветите на Дидо и Ведрин. Качих го за един ден от Тодорова орница и се върнах пак там. Отне ми 11 часа. Времето се повреди точно на върха. Имах желанието да подобря маркировката, но се отказах. Явно всеки избира различен път, пирамидките се появяват и губят, откъде да знам къде е най-леко. Като погледнах следата, слизането и качването ми доста се различават.
http://tortomanin.snimka.bg/mountain/djengal.828688

Честит Момини двори /Джангал/ BG ! Хубави снимки си направил...

P.S. Чакам Lubitel да качи снимките /и общите/ от нашето ходене. И мие имаме с какво да се похвалим Very Happy .
Сря Юли 23, 2014 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miraclebg

Местожителство: Plovdiv, BG

Тази седмица бяхме на Тевно и минахме и двете краледворски порти.

Трябва да си призная, че пропуснахме лявата на Попово езеро и продължихме към Демиркапия без да знаем, че сме в грешка Smile Осъзанхме го като застанахме пред каменната стена на дясната порта Very Happy

Маршрута е труден, отнема около час повече но си заслужаваше! Гледките са уникални!

Ето тук съм качил галерия:

https://www.facebook.com/media/set?set=a.10158613819624275&type=3
Вто Юли 28, 2020 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.