ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Не съм в банковия сектор, но мога да сравнявам.

Не всеки пенсионер може да си позволи смарт телефон. На майка ми пенсията, след всички добавки и увеличения този месец е 284 лв.
Много от пенсионерите, които познавам, са с обикновени телефони.

Относно милионерите в Испания - работих предимно с хора от 25-50 години и никой от тях не е цъфнал и вързал. Заплатите там не са чак толкова големи, включително и в ИТ сектора, защото в Испания е пълно с ИТ специалисти.
В банките се плаща единствено месечна такса от порядъка на 3-8 евро, като в много банки като Santander, с която бях преди ING, ако си получаваш заплатата при тях не плащаш тази такса. В ING не плащам нищо, засега.
Те дават много кредити, с които явно се издържат. И ипотеките са по-ниски от тук. Имаше един момент преди 8-9 години, когато мои приятели си взеха къща в Канада с ипотека 1.99%, по същото време обикалях за оферти тук и ми бяха предлагани масово 8%. Ужас, като се има предвид, че ще се плащат минимум 20 години, че и повече.

Ето още един пример - плащания към бюджета - здравни осигуровки - такса около левче към твоята банка, когато плащаш онлайн. Сега - плащаш телефон - твой и на още 2-3 членове на семейството, и за всеки плащаш комисионна поотделно, ток, вода, интернет, ТВ...каквото и друго да купиш онлайн, което днешно време е нещо нормално - за всички тях - левче плюс. Отварям сметка - 5 лв за отварянето, закривам - сигурно пак, не помня, теглиш от гише - 4 лв.

Ако плащанията са електронни и едни цифрички преминават от една банка в друга, без да има реално принтени и обменени пари - защо се плаща по левче + за всеки малък трансфер? Нали уж целта била да се научели хората да плащат онлайн!
Това са много хитри оправдания да бъде цакано населението за всичко, и то с не малко пари, защото 20-30 ст нямаше чак толкова да се усетят.
Колко пъти месечно се ходи на супермаркет и къде ли още не да се пазарува и се плаща с дебитна карта, и навсякъде удържат комисионна!
Вто Юли 28, 2020 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Много интересна анимирана графика за ръста на умрели от Ковид-19, в сравнение с други болести:

Global Deaths Due to Various Causes and COVID-19


@mislesht

Чудесно направено, много обичам такива анимирани графики.
Направиха ми впечатление 2 неща.

1 - не виждам инсулти, инфаркти, рак и лекарски грешки, които доколкото знам, са на първите 4 места.
2 - ако тази графика, донякъде, е вярна прави алармиращо впечатление броят на самоубийствата, недохранването, починалите от ХИВ, жертвите на домашно насилие, които са обикновено жени, и майките - това при раждане ли трябва да е? Ужас! В какъв свят живеем!
Вто Юли 28, 2020 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:


Мислешт, все ще се намери някой да се опита да развали заформилия се приятен лаф, надявах се това да не си ти, макар че го допусках Smile. Брей кви хора...


Абсолютно! Чета и не мога да повярвам! Very Happy Народът превъртя нещо...

Ето, снощи в 12 часа, съседът така силно псуваше на балкона, че едва си чувах бормашината! Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юли 28, 2020 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:

Относно милионерите в Испания - работих предимно с хора от 25-50 години и никой от тях не е цъфнал и вързал. Заплатите там не са чак толкова големи, включително и в ИТ сектора, защото в Испания е пълно с ИТ специалисти.
В банките се плаща единствено месечна такса от порядъка на 3-8 евро, като в много банки като Santander, с която бях преди ING, ако си получаваш заплатата при тях не плащаш тази такса. В ING не плащам нищо, засега.
Те дават много кредити, с които явно се издържат. И ипотеките са по-ниски от тук. Имаше един момент преди 8-9 години, когато мои приятели си взеха къща в Канада с ипотека 1.99%, по същото време обикалях за оферти тук и ми бяха предлагани масово 8%. Ужас, като се има предвид, че ще се плащат минимум 20 години, че и повече.

Ето още един пример - плащания към бюджета - здравни осигуровки - такса около левче към твоята банка, когато плащаш онлайн. Сега - плащаш телефон - твой и на още 2-3 членове на семейството, и за всеки плащаш комисионна поотделно, ток, вода, интернет, ТВ...каквото и друго да купиш онлайн, което днешно време е нещо нормално - за всички тях - левче плюс. Отварям сметка - 5 лв за отварянето, закривам - сигурно пак, не помня, теглиш от гише - 4 лв.

Ако плащанията са електронни и едни цифрички преминават от една банка в друга, без да има реално принтени и обменени пари - защо се плаща по левче + за всеки малък трансфер? Нали уж целта била да се научели хората да плащат онлайн!
Това са много хитри оправдания да бъде цакано населението за всичко, и то с не малко пари, защото 20-30 ст нямаше чак толкова да се усетят.
Колко пъти месечно се ходи на супермаркет и къде ли още не да се пазарува и се плаща с дебитна карта, и навсякъде удържат комисионна!


Алина Smile неслучайно съм писал "милиони сигурно оперират с по над 1 милион еврака лични пари". В БГ е разпространено мнението,че да имаш един милион евра е някой е спестил като Копейкин и стиска изпотен един милион евра в банката и не ги пипа, и тъкмо реши да ги харчи и земе та фърли топа . Оперират имам предвид, че за живота в държавите с развита икономика е нормално за обикновените хора да имат кредити за стотици хиляди евра - както казваш и къща в Канада може да си купи някой колега. Оперират, но при това опериране пак минават като оборот на банката. Коли , жилища , лодки , заеми за бизнес - в капитълизъма се живее на кредит, даже в Гърция един неграмотен прошляк познавах, взел кредити за не знам колко стотици хиляди евра и напраил 3 къщи. А контрольор в градския транспорт, полуграмотен. Но хитър , вика после ша му мисля, щом дават - взимам. Една българка му видя сметката, още по-хитра, той стар ерген на 65, взеха се , умори го и сега е рахат с имоти и кинти.
Някои не издържат и фалират, това е нормално, но 95 % продължават и са си О.К.
Лихвите ще паднат, когато се приеме еврото и банките тук станат едни прости филиали на централите си. Въпреки че с това неграмотно население ме съмнява дали ще имаме евро, тъй като при него силно се ограничава възможността за шашми и далавери. Всякакви популисти ще излязат да наливат доводи, подходящи за неграмотния човек - че цените щяли да се вдигнат, че еврото ще фалира, че българският лев как така ще изчезне и др подобни.
Аз не съм видял на извлечение от дебитна карта да имам такса при пазаруване в супермаркет Единствената такса е 1.50 лв месечно обслужване. Даже тегленията от банкомат са по 30 стотинки . Или може да греша ? но не ги виждам в извлечението :
27 Юли 2020 17:21:41
1523131118BGN
Операция с карта
25.96 BGN
24 Юли 2020 18:55:38
1523131118BGN
Периодична такса
1.50 BGN
22 Юли 2020 14:18:25
1523131118BGN
Операция с карта
52.78 BGN
20 Юли 2020 16:17:29
1523131118BGN
Операция с карта
73.57 BGN
15 Юли 2020 14:35:58
1523131118BGN
Операция с карта
3.19 BGN
15 Юли 2020 14:35:44
1523131118BGN
Операция с карта
69.50 BGN
15 Юли 2020 04:46:06
1523131118BGN
Операция с карта
0.30 BGN
15 Юли 2020 04:46:06
1523131118BGN
Операция с карта
1 500.00 BGN
15 Юли 2020 04:44:30
1523131118BGN
Операция с карта
0.30 BGN
15 Юли 2020 04:44:30
1523131118BGN
Операция с карта
2 000.00 BGN[/b]

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Юли 28, 2020 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Не знам за банка в България, която да има такса за плащане на ПОС-терминал в страната. Виж, за чужбина вече може би повечето наши банки начисляват такава такса. Със сигурност ПИБ и Пощенска имат такса за плащане на ПОС терминал в чужбина, както и на плащания и чужди интернет сайтове, Уникредит нямат такава такса. За останалите банки нямам лични наблюдения, но всеки може да отвори сайта на съответната банка и да види лихвения й бюлетин към момента. Като цяло всяка банка сама си определя размера на тези такси.
Вто Юли 28, 2020 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение руската ваксина Отговорете с цитат
Бихте ли си поставили руската ваксина за коронавирус? Скоро това може да се окаже реална възможност и да я има по аптеките.
https://dariknews.bg/novini/sviat/rusiia-othvyrli-kritikite-za-covid-vaksinata-neosnovatelni-sa-2236716

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Авг 14, 2020 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: руската ваксина Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Бихте ли си поставили руската ваксина за коронавирус? Скоро това може да се окаже реална възможност и да я има по аптеките.
https://dariknews.bg/novini/sviat/rusiia-othvyrli-kritikite-za-covid-vaksinata-neosnovatelni-sa-2236716

Труден въпрос .... бихте ли си държали парите в рубли в руска банка? Бихте ли се застраховали при руски застраховател? Децата ви в Русия ли ще пратите да учат или другаде? Руската техника качествена ли е ? и т.н Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Авг 14, 2020 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Внимавайте! Руската ваксина срещу CoVID19 вкарва 2G чип и VHS четец!
Пет Авг 14, 2020 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:
Внимавайте! Руската ваксина срещу CoVID19 вкарва 2G чип и VHS четец!


Лайк!

Айде бе, за мен корона няма вече!
Баце махна КПП-тата. Не ми искат, молба ли беше какво там че ходя на работа. Е мрат малко повече. Ама генерала каза. Уф майтапа настрана. Ама верно в началото бачках ден, два почивах, извлякох ползи за мен. А сега казват повече смъртни случаи. Пък положението разхайтено. Е да, короната е бонус към съпътстващите заболявания, които са в основата.
Но да разведрим обстановката, ако пуснат още една "пандемия" и затворят пак планината какво ще правите? Аз имам да довърша навеса за ден. После имам ремонт на врата, коридор и стая на приземния етаж - седмица демек. Имам и по тавана да бачкам, ама имам и скара бира!!!
Енд ю?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Авг 15, 2020 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Не мисля, че ще затворят планините/парковете. Това беше една от най-неадекватните мерки.
Ако няма някакво изключително сериозно увеличение на заразени хора (примерно, приближавайки цифрите на грипна епидемия), едва ли ще се предприемат мерки за ограничаване на движението. Разбира се, може да има затваряне на някакви локални огнища, но на национално ниво - силно се съмнявам.

За руската ваксина, ако си говорим сериозно, няма никакъв шанс да я видим по нашите аптеки. Дори и да е по-добра (с всичките условности) от западните, то като чисто политическо решение тук ще се ползват европейски такива. По някое време ще се нароят най-различни производители без да имат някакви съществени предимства или недостатъци, а държавата ще купи тези, за които отпусне пари ЕС. Това след около година (да се надяваме). Вероятно ще мине поне още една година, през която ще се изчистят грешките от бързането и в аптеките ще може да се купува свободно одобрена ваксина за съответният пазар. Не, руска няма да има. Но пък може да е произведена в Китай. Бихте ли си държали парите в юани в китайска банка? Какво мисли за това китайският ви телефон?
Съб Авг 15, 2020 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат


_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Нед Авг 16, 2020 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
A Supercomputer Analyzed Covid-19 — and an Interesting New Theory Has Emerged
A closer look at the Bradykinin hypothesis

A mechanistic model and therapeutic interventions for COVID-19 involving a RAS-mediated bradykinin storm, eLife 2020;9:e59177 DOI: 10.7554/eLife.59177

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Сеп 07, 2020 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
A Supercomputer Analyzed Covid-19 — and an Interesting New Theory Has Emerged
A closer look at the Bradykinin hypothesis

A mechanistic model and therapeutic interventions for COVID-19 involving a RAS-mediated bradykinin storm, eLife 2020;9:e59177 DOI: 10.7554/eLife.59177


е,и
а отнякъде обяснение на генезиса на болестта
Think

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пон Сеп 07, 2020 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
баир_будала написа:
vedrin написа:
A Supercomputer Analyzed Covid-19 — and an Interesting New Theory Has Emerged
A closer look at the Bradykinin hypothesis

A mechanistic model and therapeutic interventions for COVID-19 involving a RAS-mediated bradykinin storm, eLife 2020;9:e59177 DOI: 10.7554/eLife.59177


е,и
а отнякъде обяснение на генезиса на болестта
Think

Генезисът е в миналото, а евентуалното лечение -- в настоящето и/или бъдещето. Описването на миналото е предмет предимно на историята. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Сеп 07, 2020 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: руската ваксина Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Бихте ли си поставили руската ваксина за коронавирус?

Ами виж какво пишеше във форума на вестник Сега по тоя повод:
Ваксината струвала, май 7 долара беше, и се поставяла на два пъти, по следния начин:
при първа доза на смелчака давали по 4 долара, а ако оживеел за втора доза, му давали по още 3....
Та срещу 7 долара би ли си поставила таз Баксина?
Сря Сеп 09, 2020 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 69 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov