ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Заслон Казана
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Заслон Казана
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Ангеле. Верно, че идеите ти са безцени, но този човек ако не е планинар едва ли чете тук.... Освен това ей на нали виждаш, форума ни бил с затихваци функции, според някои... Smile
Освен това си забравил да отговориш на първите два въпроса, дето са най -отгоре на коментара ми, единия от тях, зададен от самия теб. Smile
Вто Авг 04, 2020 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Интересно ми е, случвало ли се е наистина няколко групи да нощуват планирано в такъв тип заслон, на някого да му се наложи да се спасява там аварийно, да не може, защото му е отказан достъп от планиралите, да е останал навън и да е имало лоши последици за него?
Защото все ми се струва, че при опасност, хората прави ще стоят един до друг цяла нощ, на един крак ако трябва, но няма да оставят някой да умре навън, независимо кой какво е планирал. Та не е ли малко излишно да се пази заслончето само за краен случай и да стои празно през останалото време?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Авг 05, 2020 5:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Блогодаря за полезните отговори и снимките. Croc

Момчета, вие тук на латино сапунка го ударихте бре! Very Happy

PS: Така като го гледам, едно балатумче отдолу ще му дойде много добре.
Междувременно ми беше казано, че по магазините за балатуми имало остатъчни малки парчета, които или ги давали без пари, или много евтино, ще ги преслушам наоколо тези дни да видя какви оферти мога да намеря.
Ръчна пяна за уплътнение и някаква боя мога да занеса (имам останала неотворена тъмно кафява блажна боя) - ако е необходимо. Има ли нужда от нещо такова?


Последната промяна е направена от Alina на Сря Авг 05, 2020 10:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Авг 05, 2020 8:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Мариянче, опитваме се да опазим заслончето от хора отиващи там с явното намерение да го освинят. Лошото е , че тези хора едва ли четат тук. Щото вервай ми, попадал съм на такива свинщини, че съм предпочитал да прекарам буря отвън. Нещо повече, бил съм тогава с приятел, който сериозно определяше стария заслон кончето като "много приятно хотелче".

Алина, всъщност ти бяха полезни май само Стефан и Кента, останалите използвахме темата да се изприкажемSmile.

Но, моля, без обиди - горните постинги вървят противно на латино сапунките. Надявам се, Ангел да не се засегне от необмисления ти коментар.

Казахме ти какво да занесеш, ама ти си вироглава... Smile
Сря Авг 05, 2020 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Пак почнахме да се правим на по светци от папата.
Говеда има и по хижите, и по хотелите, и по заслоните. Дали са планирано или аварийно там все тая!
Ако колежката иска да прекара нощта там планирано, какъв е проблема при положение че 99% от ползващите заслони са съвсем планирано там? И явно не е тръгнала да кърти и да мърля по заслона?
Говедото дето ще се окаже там непланирано, по малко поразии ли ще направи?
Новия заслон на Кончето изкара 2 месеца преди да отнесат одеалата и кабелите.

В същото време е леко лицемерно след всяко питане за палатка и заслон да скача някой и веднага да обяснява че е забранено и аварийно, па в същото време БАШ истинските планинари са с палатки и по заслони ама на тях им е простено щото са "истински".
Сря Авг 05, 2020 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Дълго време участвах в такива дискусии. Вече не. Така или иначе нещата НИКОГА няма да се оправят, а мърлячите и говедата по дефолт винаги ще са повече от другите. Е и да не са, то един стига, като историята с лайното в кацата с мед. Затова, поне моето решение е просто - направих така, щото повече да не ми се налага не само да "преспивам" по хижи, заслони или палатки, а това и да не ми тежи. Замених тежките обувки с маратонки, палатките дори не си спомням вече къде точно из мазетата стоят, тежката екипировка е заменена с леки клинове и ветровки, максимум лека пухенка, малко храна и шише вода... така за 12 часа мога да измина нещо, дето "истинските" планинари правят, а и аз съм правил за минимум 2-3 дни. Тръгваш посред нощ от София, в 5 сутринта си на изходната точка, правиш каквото правиш и вечерта си или обратно в колата или на някоя къща или хотел обратно долу. С малки изключения за прояви където просто няма как иначе, изобщо и не си помислям вече да правя нещо по-различно от гореописаната стратегия, че да ми се налага да търпя и слушам "песните" и среднощните крясъци на пияни олигофрени, с каквито за жалост се напълниха напоследък хижите. Вече даже ми е трудно да опиша как изглеждат отвътре повечето хижи и заслони. Именно защото предвиждах какво ще се случи след реновирането на заслона Баюви дупки имах резерви да кажа, че начинанието е по-скоро добро. Сега мога само да изразя съжаление за усилията, вложени от тези хора, имали доброто намерение да направят нещо за "другите", и именно защото една част от тези "други" изобщо не го заслужават.
Сря Авг 05, 2020 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Да се ползват заслоните и да се нощува на забранените за това места е право на всеки турист. Да се държи прилично също.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Сря Авг 05, 2020 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Това е много добра стратегия, Влади, но предполага две неща: добра физическа подготовка - нещо, сравнително често срещано, и отиване в планината заради самата планина - крайно рядък феномен. Smile
Сря Авг 05, 2020 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov