ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
E-4: лято 2020
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
E-4: лято 2020
Автор Съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз бях фен на човека, докато не се изказа грубо... Той си знае за какво става дума - нямам никакви претенции към планинарските му коментари.
Относно Е4 - това определено е най-хубавия международен маршрут (Е3, Е4, ЕCool. Със сигурност минава през най-хубавите места на нашите планини и затова и бях провокиран спрямо коментара на кифлата отгоре. На практика коментара означава да минеш Е3 (Ком-Емине) без да си се качил на Купена и да си минал алпийския траверс... Е, за какво си бъхтал цялото останало разстояние?
P.S. Минах Ком-Емине миналата година, така че знам какво говоря...
Чет Авг 13, 2020 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Прав си, при “най-алпийската” част на Мальовица, пак трамбоваш по пътеките. Ти що за глупости пишеш?
Тези маршрути не са направени , за да ги определи едно минаване на Кончето, съвсем друга е идеята.. жалко че не си я разбрал.
Чет Авг 13, 2020 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора. Но виж сега... Говорил е „глупости“, както каза преди или се е изказал „грубо“, както твърдиш сега? Щото това може да са две различни неща. Освен това доколкото разбирам става въпрос за еднократен акт или поне не за обичайна практика. Бих желал да те информирам, че няма, повтарям няма човек който да не е говорил (и писал) глупости или да не се е изказвал „грубо“. Та, ако по тая логика я караш би трябвало тотално да прекратиш не само форумното си участие, ами и това в човешкото общество. Не те съветвам. Освен това, помисли си кога и с кои хора човек си позволява да говори „грубо“, сиреч „брутално честно“. Или да говори „глупости“. И в случая пиша не само за да защитя Влади, а и щото ми се иска да пишеш във форума. Сякаш това е в интерес и на тебе, и на Влади и на целия орум.

А относно Е-тата – работата е ясна. Само казвам че човек би могъл да има причини да избъхте цялото това или някое друго разстояние и алпийския траверс дори хич да не му е важен или поне да не му е по-важен от някой смотан път в ниската част на планината..(Например такъв е сручаят на рей.) За мен това е ок, стига този господин или госпожа да не твърди, че е направил това или онова Е. Всъщност за мен всякак е ок, ама за самия него или нея не е.
Чет Авг 13, 2020 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А бе pl27, аз все пак съм прочел някой и друг твой коментар и се чудя на хора от твоята класа дето изобщо си правят труд да споменат, че са минали това или онова Е... Тва е се едно лъчко да се похвали че е направил две шишета водка за цяла седмица... Smile

Аааа, Калояне, за тебе съм сигурен, че не трамбоваш - нито на Мальовица, нито другаде... Все пак и твои коментари съм чел ... Smile
Чет Авг 13, 2020 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В интерес на истината Е-тата са ниска топка за мен, но все пак са нещо като се обърнеш какво си направил в миналото... Един вид това е история и е редно като български планинар да си ги минал, поне това е моето разбиране... Честно казано за настоящата година смятам са някакво постижение зимния "животински траверс" (х.Вихрен - Джамджиеви скали - в. Вихрен - Кутело - Кончето - Котешкия чал - Банско). За миналата зимния мусаленски венец - Ястребец - Алеко - Мусала и Дено - Иречек - Малка Мусала - Трионите - Мусала.
Разбира се, изкачването на Мон Блан и Елбрус в последните 2 години няма как да се забравят... Тази година короната много обърка плановете, но важно е да сме живи и здрави... Другото е божия промисъл, както се казва ...
Чет Авг 13, 2020 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ами това са си сериозни постижения Smile. Поздравления! И според мен би ти било много по-полезно и интересно да чуеш някакво дори грубо мнение на Влади, отколкото учтивото и може би завистливо „браво батка голем си“ на такива като лъчко, този глупак, дето като го заведа на планина първо запитва къде са мацките, а веднага подир туй къде са бирите... Smile. А и помисли за нас, останалите, дето такива баири ги катерим само чрез такива като тебе... Smile Та очаквам, че форумната карантина ще я отмениш Smile И ще разкажеш нещо, когато имаш възможност. Smile

А Е-тата както казваш са си важни и наистина минават през чудесни места. А на някого ако му се струват много леки – на разположение съм, имам много идеи как да му ги втежня. В този смисъл и те, дори минати както и да е, са си постижение. Smile
Чет Авг 13, 2020 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма никакъв смисъл да правиш нещо заради някого или още по-малко за това какво ще ти кажат. Всичко е вътрешна потребност и лично решение. Например E4 ми е цел от може би 7-8 години, след като прочетох първия пътепис на Георги Пантелеев(Дженгала) за минаването му по маршрута с жена му. Всеки си има своите мотиватори, които са го накарали да направи последната стъпка към осъществяването на целта. Признавам си, че към онзи момент нямах и една нощувка на хижа в наша или чужда планина, камо ли да знам какво е това например Павлев връх... Обаче към датата на преминаването ми по маршрута вече бях минал 3 пъти оттам и в двете посоки и определно нямаше никаква тръпка - просто поредното място където съм бил, снимал съм всичко, видял съм го от всички посоки... Препоръката ми е - правете Е-тата докато не сте минали всички интересни места по маршрута. Например тази година по време на Е4 се засичахме с още 2 групи и едната се състоеше от ученик на 16 години, който го премина абсолютно сам ... Просто шапка му свалям на момчето (Васил Николов от ПЧМГ, който след това взе бронзов медал на международната Олимпиада по физика - ЕВАЛА).
Чет Авг 13, 2020 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А според мен, може би защото съм старомоден и консервативен, има смисъл Smile.
Впрочем, в предния си коментар, аз съвсем не казвам, че има "смисъл да правиш нещо заради някого или още по-малко за това какво ще ти кажат" (едва сега, с предното си изречение, го казвам), а че би ти било по-полезно и интересно да разговаряш за това нещо с едни хора, отколкото с други. Така е винаги, с всички и за всяко нещо.
Относно преминаването на Е-тата и интересните места: не по-малко интересна е и обратната стратегия, да се напарвят след като вече са направени интересните места.
Въпроса за интересните места също е много интересен...
Тоест искаш да кажеш че си тръгнал по планините преди 7-8 години?
Пет Авг 14, 2020 12:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
pl27 написа:
В интерес на истината Е-тата са ниска топка за мен, но все пак са нещо като се обърнеш какво си направил в миналото... Един вид това е история и е редно като български планинар да си ги минал, поне това е моето разбиране... Честно казано за настоящата година смятам са някакво постижение зимния "животински траверс" (х.Вихрен - Джамджиеви скали - в. Вихрен - Кутело - Кончето - Котешкия чал - Банско). За миналата зимния мусаленски венец - Ястребец - Алеко - Мусала и Дено - Иречек - Малка Мусала - Трионите - Мусала.
Разбира се, изкачването на Мон Блан и Елбрус в последните 2 години няма как да се забравят... Тази година короната много обърка плановете, но важно е да сме живи и здрави... Другото е божия промисъл, както се казва ...


Да, така като гледам явно нищо не си разбрал, щом продължаваш да говориш за постижения Smile
Пет Авг 14, 2020 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
"Целта не е в края на пътя, целта е самия път"

За повечето тук, горната сентенция е вярна, за други не е - гонят цели и постижения, трупат статистика, което хич не е лошо.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Авг 14, 2020 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
В неделя с Ани потегляме с влака в 06:20 часа. В 9:10 ще сме в София и приятели ще ни закарат до началната точка на нашето приклюЕ4ение. За обратната посока живот и здраве също сме намерили дружка, която да ни вземе от Петрово и да ни закара до Сандански. Единственото планирано подкрепление ще дойде в понеделник в Клисура. Идеята е да ни отърве от спалните чували и шалтетата. Стискайте ни палци за времето, че нещо прогнозите ме плашат засега.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Авг 14, 2020 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Много добре, успех. На Предел, също може да дойде някой, да ви смени част от багажа Smile
Пет Авг 14, 2020 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, pl27 е от нашите Smile. Само е раздразнен малко... Smile

Не зная, Васко, може и така да е, ама все пак как да оважаваш хора, които не могат да оправят шише ракия и няколко бири преди още да е напекло..Smile

Светликс, не се безпокой за времето, все пак не гоните някави спортни постижения... Нито за кончето - на Ани ще й хареса, вервай ми. Очаквам както вече казах да изкарате много готино и след това да се хвалиш колко лесно е било Smile. Да не ме изложите - сега целия орум вази глеа, а със сигурност и леко ви завижда. Smile Същевременно не забравяй че планините ще са си там още дълго време и имате право на повече от един опит. Smile Ако имаш още някакви въпроси или опасения сега е момента да кажеш. Успех, Светликсови! Smile
Пет Авг 14, 2020 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
pl27 написа:

На практика коментара означава да минеш Е3 (Ком-Емине) без да си се качил на Купена и да си минал алпийския траверс...

Аз не съм минала през Купена по време на моето Ком-Емине. После някой, мисля Митко, беше написал нещо подобно, че без Купена не е Ком-Емине, та ходих специално да го кача и да видя дали трябва да се ядосвам. И установих, че не трябва. Да, хубаво е, красиво, интересно, но не е определящо за Ком-Емине.
По същия начин за мен Кончето не е най-хубавата част от Е4, "черешката на тортата". Има други места, които за мен са по-красиви, било ми е по-приятно да ги мина и по някакъв начин са били по-определящи за моето Е4. Кончето е просто едно трамбоване, което трябваше да направя за да стигна до хижа Вихрен.
Сигурно ще нараня чувствата на любителите на камънак, но не мога да си кривя душата и думите за Е-тата, знаете че те са нещо специално за мен, ако и да са ниска топка за по-опитните планинари Smile
pl27 написа:

Е, за какво си бъхтал цялото останало разстояние?

Ами заради цялото останало разстояние, разбира се Smile
Няма нито една отсечка, от която да не ми е останал жив и незабравим спомен, като тези, които хората имат от Купена. Например пътя покрай река Герила до Върбишки проход е бъхтане, но покрай него имаше най-едрата, жълта и ярка вратига, които съм виждала през живота си. Сега ще кажеш, как може едно жалко ефимерно цвете да се сравнява с величествения Купен. Ами ей така, може Wink Very Happy

Svetlix написа:
В неделя с Ани потегляме с влака в 06:20 часа. В 9:10 ще сме в София и приятели ще ни закарат до началната точка на нашето приклюЕ4ение. За обратната посока живот и здраве също сме намерили дружка, която да ни вземе от Петрово и да ни закара до Сандански. Единственото планирано подкрепление ще дойде в понеделник в Клисура. Идеята е да ни отърве от спалните чували и шалтетата. Стискайте ни палци за времето, че нещо прогнозите ме плашат засега.

Успех! Стискам палци за всичко - хубаво време, ако не е хубаво, да издържите на лошото, да нямате контузии, да са ви леки раниците и да не ви липсва никъде вода и храна! Very Happy

Началната точка е Драгалевци, нали? Да си направите първата снимка до козичката! Wink

И защо вземането е от Петрово, до хижата има асфалтов път, няма смисъл след цялото ходене да си причинявате и още.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Авг 14, 2020 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък предното лято минах Добрила- Ботев и после през Рай слязох в Калофер в най-голямате жега. Даже не съм се и сещал че това е ниска топка. Просто си се чудех как може да съм такъв идиот Smile))
Но, разни хора, разни идеали, както каза Васко.

Важното е духа да остане планинарски, меренето и показноста са за други спортове, дисциплини и занимания.

П.С - това за половин ден, случайно ако някой се обърка Smile
Пет Авг 14, 2020 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 4 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov