ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
E-4: лято 2020
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
E-4: лято 2020
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Светли, земи половинка все пак. Ей тъй. За промивка или ако срещнеш мен или Лъчко.
Без брадва и половинка - в гората не.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Авг 14, 2020 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
В неделя с Ани потегляме с влака...

Svetlix, имам една молба. Ако се сетиш и ти се занимава, направи няколко снимки отблизо на коловете след Комитски чарк. Интересно ми е в какво състояние са боята и ръждата.
Ето за тук става въпрос, след разклона за х. Пирин
https://www.kade.si/#map=16/2616489.29/5106717.69/0

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Авг 15, 2020 7:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Svetlix написа:
В неделя с Ани потегляме с влака...

Svetlix, имам една молба. Ако се сетиш и ти се занимава, направи няколко снимки отблизо на коловете след Комитски чарк. Интересно ми е в какво състояние са боята и ръждата.
Ето за тук става въпрос, след разклона за х. Пирин
https://www.kade.si/#map=16/2616489.29/5106717.69/0


Само да стигнем до там Smile

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Авг 15, 2020 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, тръгвам и аз един човек, в София съм и си мислех утре да хвана първия автобус 66 до Алеко (не ме анатемосвайте, така съм решил просто Smile) и да нощувам на заслон Смильо при скофтване на времето следобед и/или умора, или на хижата на ловна дружинка Яребково, която се намира някъде между Букапреслапски проход и Клисура, леко встрани от пътеката, или пък до Клисура, ама не ми се изхвърля още първия ден. Със спален чувал и шалте съм само, местността ми е непозната и така.. Живи и здрави и с някои от вас май ще се засечем Smile
Съб Авг 15, 2020 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
К'во стана бе братче, всеки ден по няколко коментара, драснах и аз един и от тогава мълчанието на агнетата Very Happy Тръхнах вчера от Алеко и спах на ловната хижа на дружинката от Яребковица. От Смильо до хижичката стигнах за около 3ч 30мин и като цяло я препоръчвам за нощувка, поне две звезди над Смильо е, че и над някои хижи, в които съм нощувал. Има истински легла с удобни матраци, чешма, посуда, барбекю, абе каквото ти сърце иска, с изключение на самонастанил се съсел, който посвещвава времето до към 3-4 сутринта на смущаване на съня на изстрадалия турист. Чешмата трябва да се пусне 5-10мин да се изтече, че водата тръгва мътна и с примеси. Между Смильо и с. Клисура се подгответе за кални борби в голяма част от трасето. В Клисура има барче, на което предлагат супи (имаше боб и шкембе), скара и някакви пакетирани сандвичи. Има и хранителен магазин.
Пон Авг 17, 2020 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Мараба бе, билка! Ами... оооо-ххх-плаши ни. Smile Второ, ти за близо година си написал 1 коментар, а искаш сега съфорумците да не спрат да ти пишат, щото си написал и втори. Smile И трето, нали се сещаш, че сега ти си на ход, а ние сме само кибици - чакаме вести от тебе и Светликсови. Засега се справяш чудесно, поздравления! Само така! Чакаме следващите епизоди! А Светликсови някъде не срещна ли, или други някакви E-каджии?

Забежка: И още веднъж да ти река - само така! Барчета, магазинчета, кръчми и мацки няма да задминаваш без да им отдадеш нужното внимание. Smile
Пон Авг 17, 2020 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Срещнах на Черни връх една двойка, но казаха, че са тръгнали от Асеновград. Засега не съм ги срещнал повече. Вчера една група 18-20 човека правиха Клисура-Ловна, днес май са към Мальовица, но не съм сигурен. Между Клисура и Ловна срещнах още една малка групичка от 7-8 човека, но те бяха тръгнали да правят женския вариант - през Вада, ЦПШ, Йончево и Страшното. Аз вчера от ловната хижа на Яребковица се качих до хижа Седемте езера. Озовах се в центъра на Дъновизма и да знаете - на хижата само постно..
Днес се изстрелях до хижа Мальовица под страх от следобедни гърмежи и гледайки прогнозата се чудя да се кача ли до Страшното, за да съм по-близо до Рибни, но пък с риск да се наложи да изкарам там утре втора вечер заради кофти време, или да остана на Мальовица.. Някакъв вариант е и да се кача до Страшното и утре квот такова да тръгна и при лошо време да остана в ония обор - Кобилино бранище, ама се чудя още.. Как мразя да се надбягвам с времето Very Happy
Вто Авг 18, 2020 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Дръж се прилично и всичко ще бъде наред.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Вто Авг 18, 2020 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ние сме на х. Рилски езера вече. Тук е някакъв фраш. Не ни кефи, но това е.

Първият ден ни валя страхотен дъжд. Бяхме мокри до кости. Спахме на Смильо. Бяхме 4ма в заслона. Съслите и мишките не се спряха цяла нощ. Спане беше силно казано. Водата на Смильо едвам капе.

Вчера за около 8 часа стигнахме до Клисура. Нещо нямахме мотивация и сили. Вода имаше само малко след заслона. Всички останали чешми бяха сухи или едвам капеха. Спахме при Елза.

Днес се добрахме до езерата без да ни мокри. Вода имаше само до Обесен камък и после чак на разклона за х. Вада.

Утре го дават яко да вали. Горките ние... За капак на мен почна да ми се обажда Стара травма, която преди 2 години ме свали от езерата с лифта. Дано и сега не стане така

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Авг 18, 2020 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Йосаряне, сега остава да му кажеш на билката и кво разбираш под "прилично" Smile. Забравихме се ей... Smile

Билка, дотук - браво. Имам официална забрана да исказвам планинарски съвети и мнения, иначе бих ти казал кво да правиш. Ама ти си умно момче, сигурен съм, че и сам ще стигнеш до вярното решение. А на мальовица не е ли фраш с какички? Smile За езерата нямаме съмнения... Smile И ако имаш време разказвай по-подробно, ще ни е интересно Smile


Ехехехе, евалла бе, Светликсови!!! Ето това е. Вече сте в джаза и дотук сте съвсем на висота. А нататък дали, какво и как ще го решавате отговорно. На хижата и наоколо няма начин сега да не е навалица, нормално е. Благодарности за разказчето. И добре че се обадихте. Успех! Smile
Вто Авг 18, 2020 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Ако ще вали и гърми и това се вижда приличното е да не се настоява или да се направи компромис ако е възможен такъв. Но решението трябва да се усети като правилно.

Рейчо, може да се организираме на оранжевата революция. Живот и здраве..

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Вто Авг 18, 2020 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Утре го дават яко да вали. Горките ние...

Бурята ще удари през нощта. Вече наближава западната граница. Гърми и трещи между Ниш и Куманово. Бих препоръчал да не се поема в такъв ден по билото от 7-те езера към Мальовица, дори и рано сутринта. Или почивен ден в хижата и околностите или преход през Вада до ЦПШ или х. Мальовица. При такъв преход през гората също би ви наквасило бая, но поне би бил безопасен откъм мълнии.

Думкало ни е преди години в участъка между Мальовица и Додов връх. Мълниите падаха най-вече из Урдиния циркус и образуваха зрелищни облачета около местопопаденията си. Няма къде да избяга човек оттам в такъв момент...


Източник: https://map.blitzortung.org/#5.85/42.537/26.035

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 18, 2020 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
За Йосарян: Може, може... щом е в името на револУцията ... Бъдете здрави! Smile

Ведрине, тва да бeше лъчко – различни хора, мадами, купон, няма празно и в буквален, и в преносен смисъл... А дано светликс отиграе добре тази ситуация... Ама като му разправяхме с пацко че трябва да си носи суджуци, ракиа и всичко останало както си му е реда той се надуваше... Нека сега да кара на сухари и чайчета, за да е научи кои са форумните авторитети Smile Да ти кажа аз си го отчитам като грешка, че ходя зимно време – сякаш сега е далеч по-интересно...
Вто Авг 18, 2020 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Баси как се развиват технологиите... Отговорете с цитат
...и съответно Орума.
Едно време преди моето Е4 почти никой не пишеше, с нетърпение чаках да мине сезона, и някой да каже че го е минал или не е успял и да сподели инфо. На Мухлов пътеписа за Е3 така и не беше довършен, аз като правех моето.
А сега инфо от първа ръка в реално време.
На нас с Лъчко няма да ни стигнат пуканките и ракията с бира само да четем...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 18, 2020 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Казах аз, и по перничко загърмя, засвятка и заваля...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 18, 2020 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 5 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov