ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
E-4: лято 2020
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
E-4: лято 2020
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Re: Баси как се развиват технологиите... Отговорете с цитат
Така е, скъпи приятелю пацко. Да не говорим, че нерядко изпървом сме ходили някъде и след това сме научавали къде всъщност сме били Smile. Eто, господата и мадамите не смогват да зачетат написаните комвнтари, а някои казваг, че уважаемия орум не бил в наи-високо състояние. И що? Щото един наш общ приятел си беше направил майтапа да каже нещо... и те юруш след казанота. Smile А то това тука е орум,където се обсъждат важни обществени дела, а не бърборилник, където секи нонстоп жужи и бърбори всъщност за него си. Сиреч и прчоее, технологиите се развиват, да, а дали и човекът се развива или само се развинтва - ето това е въпросът.
А пуканките, ракиата и бирата на нас винаги ще ни стигнат, защото сме зели навременни и надлежни мерки касателно този въпрос.

А актуалният въпрос на тази тема е: къде ли са и кво ли правят нашите хора в рилско?
Сря Авг 19, 2020 6:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Рила последните дни е решила да ми даде всичко, което има - студ, мъгла, дъжд, гръмотевици, градушка, а днес и ураганен вятър, само че аз съм тъп и упорит и не се предавам Very Happy Във вторник гениално мое решение - бях на хижа Мальовица в 10:30 сутринта от Седемте езера и кибичих до 4 следобед чудейки се какво да правя, когато реших, че е абсурдно да си седя там Very Happy Зацепих нагоре по сипея и естествено след няма и 5 минути заваля. Имаше и малко гръмотевици, ама за щастие бяха далеч. Все пак изключих телефона за плацебо ефект. Пристигнах на Страшното подгизнал и пак малкия дявол, защото след 30-тина минути засили, та чак го обърна и на градушка. В Страшното беше много приятна вечер - бяхме 5 човека общо и никой не хъркаше Very Happy Вечерта имаше гръмотевична буря, която сладко слушах в топлия си спален чувал. Наспах се като пич и майната й на прогнозата, сутринта сложих мокрите дрехи и се изстрелях в 6:15. От дъжда вечерта можете да си представите какво представляваха пътеките от Поповокапските езера надолу, ама к'во да прайш Very Happy На Кобилино бранище засякох едно момче, което също се канеше да тръгва към Рибни. Облаците започнаха да се скупчват и газ към Водния чал без почивка, минах горе по билото и в момента, в който тръгнах надолу заваля дъжд, та чак до Рибни. Пътеките си станаха рекички, обувките ми хич не са от най-непромокаемите и вътре си станаха на локвички, та по едно време почнах да си шляпам във водата без изобщо да ми пука Very Happy Стигнах на Рибни в 11 без 10, почти без да почивам и с бързо темпо, гръмотевици за щастие нямаше. На Рибни времето се пооправи и по едно време чак изпече, та успях да се поизсуша и даже да изпера 1-2 неща. И ракия с шопска пих, и 2-3 боба изядох (с гарнитура кюфтета) Very Happy Голяма греда - между простора и бунгалото някъде ми изчезна един чорап и сега съм с 2 чифта и половина Very Happy На Рибни пристигнаха и това момче от Кобилино и още един, който беше на Страшното, а към 7 пристигна и голямата група 18-20 човека, за които Svetlix по-рано беше писал. В хижата имаше и други хора, както и някъв рожден ден май на някакви местни, та вечерта в столовата настана страшна патардия и тихомълком се изнесох. Днес тръгнах в 6:30 и веднага щом се качих на билото задумка ураганен вятър, на "Рилското конче" направо ми духаше раницата настрани, а за капак над целия район започнаха да се скупчват черни облаци и стана ясно, че и днес няма да си вървя и свиркам, а пак ще се бърза Very Happy Та тъгъдък по кончето, после тъгъдък нагоре- надолу и ей ме на на Македония в 10 без 15, ще ям леща Very Happy Някак си абсурдно ми е да приключи и този ден преди обяд, а съм и сам и няма к'во да правя и мисля да тръгвам направо към Предела, въпреки вятъра. Сякаш няма изгледи за дъжд насам. От утре го дават да се оправя - това го слушам всеки ден откак съм тръгнал Very Happy
Чет Авг 20, 2020 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Билка, ти се движеш неприлично бързо. Това е маратонско ходене, пести си силите, че си в първата третина на приключението.
Да можеш да почиваш и да се забавляваш е голяма работа.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Авг 20, 2020 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Браво, билка! Само разказвай по-подробно и редовно, за да не се чудиме кво става. Smile
Чет Авг 20, 2020 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Ела теб да те плющи цял ден яко вятър на билото под черни облаци, та почивай и се забавлявай колкото си искаш. Very Happy Или пък виж прогноза за следобедни гръмотевични бури на следващия ден, пък се наспи едно хубаво и тръгни към 8-9 с лежерно темпо на 2500-2600 Very Happy Не се заяждам, просто обосновавам защо се опитвам да тръгвам максимално рано и да стигам максимално бързо в последните няколко дни. И аз не съм фен на препускането из планината, ама понякога се налага. Днес тоя вятър така ми разказа играта, че като наближих Капатник ми идеше да бягам към гората Very Happy Вече съм на 3км над Предела и си свиркам в слънчевата гора на завет, та наскубах и половин торба пачи крак Very Happy На Рибни и Македония им оставих по една манатарка, да видят що за човек съм Laughing
Между другото не разказах най-екстремната си ситуация дотук Very Happy При слизането от Мальовица камъните бяха яко мокри и се хлъзгах тук-там. На 70-80м. над Втора тераса се пързулнах на един камък и аха-аха да се задържа, загубих равновесие и паднах напред. Сложих ръцете пред мен да не си разбия главата и се опрях в тях, ама паднах успоредно на наклона и раницата ме захлупи, направих едно кълбо по камънака през раницата и аз ли се хванах някъде, сам ли се спрях не можах да разбера, ама оцелях Very Happy За щастие извадих късмет и се разминах без никакви контузии, като изключим малко свалена кожа от дланта на едната ръка Very Happy За пръв път ми се случва подобно нещо
Чет Авг 20, 2020 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Сега като слезеш на Предела какво ще правиш?! А можеше да останеш на Македония да мързелуваш, да се изсушиш. Пък довечера да се качиш на някой връх за залеза или нещо подобно. На другия ден х. Яворов или з. Кончето и времето започва да ти се подрежда.
Като напънеш ситуацията може да стане проблем. Но ти си знаеш най-добре, ти си на планина пък аз си драскам на тела.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Авг 20, 2020 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А така, билка, започваш да се схващаш как се разказва... Може и да казваш повече за тебе и местата, през които минаваш, или нещо за себе си, например, отгде си и защо си билка Smile. И виж, запомняй кво ти казва Йосарян, без майтап. Дотук - браво! Успех!

Светликс, лично ще ти изискам сметка да заплатиш за това че с Ани не се обаждате! Как сте бе, хора?!
Чет Авг 20, 2020 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Честно казано, по отношение на слизанията, определено това от в.Мальовица до х.Мальовица е едно от най-отвратителните. При първото ми слизането там, макар и млад, ми беше доста некомфортно. Пак при това слизане алпиниста с когото го правих получи нетърпима болка и след това си направи операция за премахване на менискуса на едното коляно. Просто е гадно...
Другите тежки слизания по трасето са това от Капатник до Предела (тежкия участък е веднага след върха до гората), в.Ярловски Купен - з.Смильо (това за мен е по-тегаво, но заради това, че е в началото и всички са във форма не го споменават) и тези в Пирин: з.Тевно езеро - Комитски чарк и в.Ореляк - х.Попови ливади. Просто последните са накрая и който е имал проблеми вече е дал фира. За мен и финала от в.Гоцев връх до х.Извора си е голямо натоварване, особенно като се има предвид кога е... Лек наръчник за хората с проблемни колена...
P.S. Класиката в.Вихрен - х.Вихрен надали някой не я е минавал, затова и липсва в анализа ми. Иначе определено това е най-тежкото слизане за целия преход.
Чет Авг 20, 2020 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А, относно изкачванията, групата си взе за еталон горския улей след черния път над Кулиното към Ушиците (преди чешмата и дървото с усмивката). Става дума за червената маркировка между 1500 и 1600м. Там определено излезе душата на повечето от групата. Иначе, относно опасни места, водачката ни не уцели пътеката за началото на Кончето и се изкачвахме без пътека по склона до началото му. Та, там беше големия страх от високото, заедно с "Рилското конче" - подсичането на Попова капа между Страшното езеро и Поповокапския превал (Римски друм). В интерес на истината, който не е тръгнал, той не го е минал. Определено на Ком-Емине(Е3) нещата са по-тегави откъм издръжливост, особенно в Западна Стара планина - до Кашана. Дори и моята статистика е такава - на Е4 завършихме всички, докато на Е3 2/3 от започналите.

P.S. Избрахме си и химн на Е4: Полет - Обратен ефект (https://www.youtube.com/watch?v=1F1EDLrGpZk), който си припявахме докато го слушахме по време на почивките.
Чет Авг 20, 2020 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ау, оня горски улей наистина е отврат Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 20, 2020 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
В голем расмисъл ме хвърли с тоя коментар... Как така не уцели началото на к...?
И вервай ми, не всеки който е търгнал го е завършил. А относно Е3 - според един мой човек голямото изпитание е някъде след кръстец...
А я кажете какво значи тегаво?
Чет Авг 20, 2020 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Откатерих аз до заслон Кончето, че утре да стана по-рано и да избегна ордите по Кончето и Вихрен в обратна посока. Тука заслона не го ползват при нужда, ми ей така за нощувчица, пълно с народ кой дошъл от Вихрен, кой от Яворов, да си направят кефа ли, не знам и аз. Няма нито един, който да е нямал възможност спокойно да се придвижи до хижа.. Голям кеф Very Happy
Пет Авг 21, 2020 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, билка. Можеше да кажеш още нещо за днешната расходка, ама нищо. Поне стана ли готин лаф с тия на заслона? Да не би да са там щото и те имат някви сириозни намерения като тебе? Иначе по планината има ли много хора? Карай спокойно, метеорологиата сякаш вече е наред... Smile. Успех!
Пет Авг 21, 2020 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
herb написа:
Рила последните дни е решила да ми даде всичко, което има - студ, мъгла, дъжд, гръмотевици, градушка, а днес и ураганен вятър, само че аз съм тъп и упорит и не се предавам Very Happy

Който не го е валял дъжд на Рибни и не го е духал вятър на Рилското конче, все едно не е правил Е4. Доколкото си спомням и Йосарян и Стефан не бяха останали сухи там, че дали нямаше и малко град като бонус Laughing На нашето Е4 от Маринковица до хижата беше потоп, имаше и вятър на другия ден. Просто си спазил традицията. Wink Laughing
И как ще се предаваш, та ти си на една крачка от Славянка... исках да кажа Алиботуш. Wink Наслаждавай се на приключението, че малко ти остава. Успех! Very Happy

ray написа:
packo packov написа:
Казах аз, и по перничко загърмя, засвятка и заваля...


Време само за мъже.
Ама не ме изрецитирвай, искам да го изтрия това, че не е за орума... Smile

Като не е за форума, не го пиши, има функция за лични съобщения, пиши там или се обади на Пацко по телефона. Няма нужда да ми благодариш за съвета, пак заповядай.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Авг 22, 2020 8:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Не ми се пишеше, че малко ме издразни тая навалица точно на този заслон, но всичко е точно. Никой нямаше сериозни планове. Всички се бяха качили там от ранния следобед да изпитат това невероятно изживяване - да спят на заслон Кончето. Сутринта станах рано и тръгнах, никой нямаше намерение да става, според мен ги домързя да станат белким изгрева да посрещнат Very Happy Според мен ако си на заслон Кончето в момент, в който имаш време, сили и метеорологичната обстановка позволява да слезеш до коя да е хижа - просто нямаш работа там. Но както и да е, затварям темата. Решението ми да спя там се оказа може би най-доброто дотук. Посрещнах изгрева на Бански суходол, минах по Кончето абсолютно сам (е, с няколко десетки учудени планински кози), подсякох Кутело и на изкачването на Вихрен по мокрите скали засякох една групичка от десетина човека, качили върха вечерта и посрещнали изгрева там. На самия връх имаше още две момчета, които бяха нощували там на шалтета и чували. Бяха някъде от района и бяха пуснали на една колонка едни пирински фолклорни песни, много медено ми стана. На слизане от другата страна срещнах само един румънец в обратна посока, а от там до хижа Вихрен се разминах с около 300-400 човека, без да преувеличавам цифрата, като около 47 пъти ме питаха колко остава, много ли има още, отказал ли съм се и т.н. Very Happy Не ми се мисли какво щеше да е преживяването, ако бях тръгнал от Яворов. Та така, сега съм на хижа Вихрен и ще видим шкембе ли ще е, боб ли ще е и след това изпалвам към Тевно, да видим кога ще стигна там и дали ще оставам, че и там си представям какво ще е Smile
Съб Авг 22, 2020 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 6 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov