ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
E-4: лято 2020
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
E-4: лято 2020
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Ден 1 - х. Алеко - с. Клисура 42,8 км , денивелация 1060 метра, отне ми 8 часа и 40 минути с почивките всичко. Обхват на теленор има навсякъде.

Ден 2 - с. Клисура - х. Мальовица 34 км, денивелация 2170 м , 11 часа с повече почивки. Вчера си забравих зарядното и съквартиранта , дойде до клисура да ми го донесе. Ама донесе и една бутилка от моята ракия. Та лек лека , остана само бутилката. Та днес по бавно с повече почивки. След х. Ловна минах по зелената марка, да не хвана клаустрофобия.
Съб Сеп 12, 2020 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Ден 3 - х. Мальовица - х. Македония. 34 км 2257 денивелация . 12 часа и 15 минути, но този път починах един час на рибни езера.
Маркировката е прясно подменена и си личи че са от бтс. Много добре е направена. Хижа македония е много добра, ама бойлера се беше счупил. Хижаря ми разправи за бракониерите и нп рила , че е станало по-зле. Сега съм на предел и обядвм и заминавам за яворов.
Обхвата вчера се появи след хижс мальовица и после изчезна докато не стигнах Воден чал и от там натам няма чааак докато не се качиш на павлев връх. После като слезеш на хижата има колкото да се обадиш. Това теленор
Вто Сеп 15, 2020 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv, то това не е ходене, ами нисък полет по маршрута. Laughing
Докато да пожелая успех, нищо чудно да си минал Пирин и да си стигнал.
Успех все пак!
И от чисто любопитство - имаш ли снимки при това бързи темпо? Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Сеп 16, 2020 6:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Щом и ракия има време да пие, това само по себе си говори.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Сеп 16, 2020 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление пия по 2 ракии всяка вечер. В момента съм на вихрен, от яворовстигнах за 5 часа че закусих изамимавам към горски рай. Ще попълван после


Три реки не работи следващите 2 дни. Добре че се обадих току що
Сря Сеп 16, 2020 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
За съжаление пия по 2 ракии всяка вечер. В момента съм на вихрен, от яворовстигнах за 5 часа че закусих изамимавам към горски рай. Ще попълван после


Три реки не работи следващите 2 дни. Добре че се обадих току що


За съжаление САМО 2, или съжаляваш за втората Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Сеп 16, 2020 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Скъпи пацко и уважаеми господине пацков,
Калоян е изключителна личност. Това че е бързоходец е най-малкото нещо... А че е от нашите хора е извън всяко съмнение.
Поздрави на стопанката, малкото юначе и г-ца руди. А също и на брадчеда.
Чет Сеп 17, 2020 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Ден 4 - х. Македония - х. Яворов 41 км 1939 м денивелация 11 часа и 30 минути с почивките на предел.
Ден 5 - х. Яворов - заслон Тевно езеро 26 км. 2260 денивелация 12 часа и 13 минути.
Ден 6 - х. Заслон тевно езеро - х. Попови ливади 33.6 км 918 м. Денивелация 10 часа и 50 минути

Разни забавни неща последния ден.
Може и да пиша по-подробно след време. Сега нета е кът Smile
Чет Сеп 17, 2020 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Ден 7 - х. Папаз чаир - гоцев връх - х. Славянка 43 км 2128 м денивелация 11 часа и 50 минути

Днес имал история за невярване. Вчера по пътя към папаз чаир , реших да счупя един сух клон на пътеката, напънах и се счупи, обаче така ме изтреля че се метнах и замалко да си разбия главата в един камък. Станах отупах се и тръгнах. По едно време се усетих че очилата ми на глават ги няма. Върнах се 1 км и те бяха точно там. По късно в една местност където е много обрасла, има едно дърво където е по цялото протеже на пътеката. Минава се по дървото, обаче телефона ми се зареждаше като той беше в джоба а кабела в раницата. Един клонак го закачи и телефона падна без да видя къде. Проблема беше че под дървото е тежко обрасло и много трудно го намерих, тъй като обвивката е с цвят на листата. Много къртих от дървото и другите прилежащи , отново ме изхвърлиха назад и за малко пак да се пречукам. Надрах се целия, обаче със спирт дезинфекцирах. Намерих телефона.

Днес от папаз чаир като тръгнах по тъмно като стигнах вилите, изведнъж едно нещо със светещи очи ме приближи сбясна скорост, тъй като не се плаша от кучета му поговорих. То ме близа скача по мен. За моя голяма изненада тръгна с мен, по нагоре се опитах да го изгоня, без успех.
Аз тръгнах без никаква храна, само сутринта доизядох козето кисело мляко.
Това куче се качи с мен до гоцев връх и се върна на хижа слявянка с мен. Тъй като нямах храна, му давах от моята вода, половината то я изпи.
На връщане, 1.6 км преди парилската седловина имаше вятър в гората и както направих завоя, срещу мен беше мечка, аз продължих няколко крачки, тъй като бях толкова уморен , че дори не можах да се усетя. Спрях рязко и мечката докато ме гледаше кучето тръгна, мечката само си отклони погледа към него и избяга с пълна газ.
Нямах време дори да се уплаша. После като слязохме на хижата се оказа че кучето е ловна порода и преди е идвало. Напоихме го дадохме му хляб. Аз след това му дадох едно кебапче и половината ми пържола.
Не знам какво да кажа, но ми е тежко да има такива животни които така да се радват на непознат, а стопаните им да нехаят.
Пет Сеп 18, 2020 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Машала, след бързи и неточни сметки, ти ако не спиш за 3-4 дена си го минАл Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Сеп 18, 2020 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Машала, след бързи и неточни сметки, ти ако не спиш за 3-4 дена си го минАл Wink


Ти знаеш ли как се надрънках сега. Утре трябва да ходя да бера грозде в плевен, затова така бързах. Тук така си пийнах добре. А тепърва някаква група ще идва от 15 човека, добре че си нося тапи. Пийнах 2 ракии и 2 уискота, ама на кучето не съм давал. То си спи отвън.
Пет Сеп 18, 2020 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Щях да питам дали да пиша пътепис. Но първо, няма какво толкова да кажа различно за етапите , второ едва ли някой ще го интересува.

П.с за последноя ден забравих да кажа че се спасих помеже си набрах една торба джанки и имаше уникални къпино по путя. Иначе са го осрали много яко заради сечище. 5 км вървиш в 15 см пепеш.
Пет Сеп 18, 2020 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Явно тая година много неща от Е4 се въртят около Плеен.
Убаво го изрипа, за едно си прав - няма смисъл да описваш твоите етапи, няма да са от полза за преминаването им по този същия начин на никого. Виж, да завиждаме - може. Драсни някой ред ако седнеш зад клавиатура.
Честито, браво за бързия финал, и всекиму с приоритетите. С Лъчко чакаме разбивка на промилите, и да кажеш колко си заложил матрял в Плевен.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Сеп 18, 2020 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, благодарности, поздравления и респект!
За разлика от пацко аз смятам, че би могло да има огромен смисъл да опишеш квото можеш за твоето преминаване. Горе-долу какъвто е смисъла и от съчиненията на Пенроуз - смисъл има, ако има адекватни читатели. Първо, щото си един от малкото хора, които реално имат кво да кажат, второ - щото си един от малкото хора, които пишат така, че четенето им не е чиста загуба на време, и трето, щото си представител на един изключително рядко срещан вид планинарство. А дали ще имаш време, желание и възможност да го направиш е друг въпрос.
Съб Сеп 19, 2020 1:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dr_rammstein



Регистриран на: 15 Сеп 2009
Мнения: 22
Местожителство: Радомир

Мнение Отговорете с цитат
С известно закъснение ще се отчетем и ние. Пътеписът се получи дълъг, но и преходът не беше малък. Не знам дали ще ви бъде полезен, но се надявам да ви бъде интересен - акцентът не е върху терена, а върху преживяването. Преходът беше в периода 7-20 август. 12 ходене + 2 дни престой в хижа, общо 14 дни начинание. Разписанието бе следното:
1. кв. Драгалевци - з. Смильо
2. з. Смильо - Клисура
3. Клисура - х. Седемте езера
4. х. Седемте езера - з. Кобилино бранище
5. з. Кобилино бранище - х. Рибни езера
6. х. Рибни езера - х. Македония
7. х. Македония - х. Предела
8. х. Предела - х. Яворов
- два дни престой в х. Яворов
9. х. Яворов - х. Вихрен
10. х. Вихрен - х. Малина
11. х. Малина - х. Славянка
12. х. Славянка - Гоцев връх - х. Извора

Всички хижи бяха на ниво, но най-отличилите се за мен бяха х. Македония, х. Малина, х. Славянка и х. Извора.

Като цени, нощувките варират между 15 и 20 лв. (на х. Извора е 12 лв.). Храната - супите между 2,50 и 3.50 лв. Скарата м/у 1,50 и 2 лв. за кюфте, пържолата може да стигне и 7 лв. Омлет м/у 3.50 и 4.50 лв., пържените филии м/у 1 и 2 лв. броя, бирите около 3 лв., твърд алкохол 100 гр м/у 3 и 4 лв., чаша вино 3 лв. На Македония банянето струва 2 лв. Това го пиша, защото няма много информация в нета, а човек трябва и разходи да планира. На повечето места, можете на сносни цени да си закупите кроасани и вафли за изпът. При Елза нощувката е 35 лв. с включена вечеря и закуска. Цената обаче си заслужава, както и сами ще се убедите. Ако се паднете уикенда в посещавана хижа е наложително да имате резервация, за да няма неприятна изненада.

Останалото го има в пътеписа. Благодаря на всички, които си направиха труда да опишат преживяванията си - те ми дадоха насоки и вдъхновние. Радвам се и на написаното на тези, които са го преминали тази година и приканвам и останалите да споделят. Обективното по Е4 е що-годе константа, но именно субективното в преживяването дава чара на този преход.

http://asprovv.blogspot.com/2020/09/e4-1.html

http://asprovv.blogspot.com/2020/09/e4-2.html

По някое време в блога ще се появи и любителско филмче за прехода под наслов "Как не се прави Е4".

_________________
https://asprovv.blogspot.com
Пон Сеп 28, 2020 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 9 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov