ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Вихрен - Василашки чукар - Бъндеришки чукар - Караулите
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
х. Вихрен - Василашки чукар - Бъндеришки чукар - Караулите
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Бъндеришки чукар от запад на изток по билото / от Бъндеришка порта / - има нещо като слабо очертана пътечка по билото, където има джандарми пътечката ги подсича леко от юг.
От изток на запад , от Башлийската порта , има 2-3 големи камъка, при които се минава встрани от тях. Там има пирамидки малко по-ниско от билото, на южният склон. Билото на места е тегаво, с рошави настръхнали големи камъни и малки отвеси. Минава се по пирамидките, има слабо очертана пътечка тоже.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Сеп 18, 2020 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:

От изток на запад , от Башлийската порта , има 2-3 големи камъка, при които се минава встрани от тях. Там има пирамидки малко по-ниско от билото, на южният склон. Билото на места е тегаво, с рошави настръхнали големи камъни и малки отвеси.


Поизмъчих се с тези зъбери източно от кота 2673. Че и се поизплаших. От юг не видях подсичане точно там, имаше подсичане от север на един от "настръхналите" огромни камъни. Останалите ги минах без подсичане, но с доза страх.

Има три улея, слизащи на север между кота 2673м. и Бъндеришки чукар. Слязох безгрижно по средния от тях. Не проверих дали е този, който е отбелязан с пунктир на картата. Проблемът единствено е, че не водят до каквато и да е пътека и се слиза чак до езерата импровизирано по морени. И все пак ми беше отлична опция да не минавам по зъберите и на слизане.
Нед Сеп 20, 2020 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Въпрос за Бъндеришки чукар Отговорете с цитат
Dimov написа:
При изкачване на Бъндеришки чукар от хижа Вихрен има ли сложен или опасен участък? До портата (Башлийска порта) съм стигал и дотам познавам маршрута. Но оттам към кота 2673м. изглежда стръмно. Разгледах снимките на Стефан Илиев и се придобива представа и все пак не бих отказал информация, ако има момент, който е по-сериозен.


Изкачването е елементарно, а слизането е неприятно и дълго и трябва да се внимава. Опасно не си спомням да има, дори не е въздушно.
Пон Сеп 21, 2020 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rich



Регистриран на: 30 Юли 2013
Мнения: 35
Местожителство: Кюстендил

Мнение Бъндеришки чукар Отговорете с цитат
След като е изкачен върха, слизането е много по-лесно по билото на северозапад. Без пътека се слиза по улея (сипей, с малки камъни) след кота 2564 до двете езерца. От тях надолу има пирамидки, които извеждат до потока над Рибно Бъндеришко езеро.
Пон Сеп 21, 2020 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Re: Бъндеришки чукар Отговорете с цитат
Rich написа:
След като е изкачен върха, слизането е много по-лесно по билото на северозапад. Без пътека се слиза по улея (сипей, с малки камъни) след кота 2564 до двете езерца. От тях надолу има пирамидки, които извеждат до потока над Рибно Бъндеришко езеро.


Да, този вариант щеше да ми е полезен, ако го знаех предварително. Но пак съм доволен, че си намерих друг импровизиран път за слизане. Споменах го по-горе, да се не повтарям.
Вто Сеп 22, 2020 8:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rich



Регистриран на: 30 Юли 2013
Мнения: 35
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Съжалявам за закъснялата информация, но съм се подвел от общото заглавие на темата и смятах че ще минете през Караулите. Не е лошо някой с GPS да мине и да се нанесе като възможност на картата, за да се използува при нужда.
Вто Сеп 22, 2020 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Rich написа:
Съжалявам за закъснялата информация, но съм се подвел от общото заглавие на темата и смятах че ще минете през Караулите. Не е лошо някой с GPS да мине и да се нанесе като възможност на картата, за да се използува при нужда.


Всъщност аз питах в последния момент - ден преди да тръгна. Но благодаря за отговора!

Смятам, че вариантът, който давате, може да е полезна информация в темата.

Както и това, че слизането на север през улей, който е между връх Бъндеришки чукар и кота 2673м. не е никак трудно или опасно. Но трябва да се има предвид, че се излиза на безкрайните полета от морени и близка пътека там няма.

Аз направих нещо подобно на нанесената следа с пунктир, но излязох на друго езеро - това, което е точно на запад от Дългото Бъндеришко езеро.
Вто Сеп 22, 2020 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov